Все новости

365 днів ‒ як на долоні: звіт міського голови міста Гола Пристань

Надзвичайно швидко промайнув рік з моменту обрання нинішнього складу депутатського корпусу Голопристанської міської ради і міського голови Олександра Володимировича Бабича.

Напевно, 12 місяців – не такий і великий термін для втілення всіх передвиборних обіцянок, але більшість із них вдалося реалізувати завдяки злагодженій роботі всієї команди. Чи тримають обранці своє слово перед виборцями, що вже зроблено, а над чим ще доведеться потрудитися – на ці та інші запитання 10 листопада відповідав міський голова Олександр Бабич. Традиційно у Палаці культури "Сузір’я" у цей день зібралися всі небайдужі до життя Голої Пристані, щоб послухати розгорнутий звіт її очільника і поставити йому хвилюючі запитання.
365 днів ‒ як на долоні: звіт міського голови міста Гола Пристань

Звіт голова розпочав зі слів вдячності своїй команді: депутатам, працівникам міської ради та виконавчого комітету, всім, хто протягом року напружено працював над тим, щоб Гола Пристань розвивалась і процвітала. І, насамперед, подякував всім, хто цікавиться життям міста, адже без допомоги дійсно важко було б працювати. Зізнався: було непросто із самого початку увійти в курс справ, зрозуміти, як далі рухатися, задати необхідний темп. На це пішов деякий час, але вже сьогодні місцеве самоврядування має певні результати. Звісно, наголосив мер, про успіхи та невдачі судити голопристанцям, їм оцінювати виконану роботу.

Відкриваючи першу сесію міської ради сьомого скликання 10 листопада 2015 року, Олександр Володимирович, звертаючись до 26 обраних депутатів, наголошував:

- Вибори закінчилися і всі політичні амбіції чи протистояння залишилися позаду. Відтепер нас чекає важка робота задля покращення життя містян.
За весь час у сесійній залі жодного разу не згадували про політичну приналежність депутатів, ніколи не виникало сутичок чи скандалів. Бо саме так повинні працювати справжні обранці народу – злагоджено і конструктивно, ставлячи інтереси простих громадян понад усе.

У своїй передвиборчій програмі Олександр Володимирович наголошував, що міська рада, в першу чергу, буде займатися господарською діяльністю. І серцем міста, його найважливішими об’єктами, є комунальні підприємства. На жаль, не у зовсім привабливому стані перебувало КП "Гопри-Водоканал" рік тому: велика заборгованість по зарплатні, важке матеріально-технічне становище не давали змоги надавати якісні послуги. Заборгованість була погашена, крім того, міська рада виділила близько 400 тис. гривень і закупила обладнання європейської якості, яке значно полегшило працю людей і якість очищення каналізацій.

Ще одна проблема міста – освітлення. На нього виділено біля 200 тисяч гривень і зараз набагато безпечніше йти додому увечері, адже ліхтарі з’явилися навіть на тих вулицях, де їх ніколи не було. Робота у цьому напрямку продовжується.

Заборгованість, яка накопичувалася роками, була і в КП "Міськтеплокомуненерго". На жаль, вона залишається і нині, але виконавчий комітет працює над її погашенням. Велика частина боргу виникла через недосконалість законодавства, згідно якого на місцях тарифи змінюються на декілька місяців пізніше, ніж їх змінює Кабінет Міністрів, і тому комунальне підприємство працює збитково. Зараз у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який дасть змогу списати штрафні санкції, а сам борг поділити на декілька років виплат.

Технічний стан КП "Міськтеплокомуненерго" також був не кращий, та на сьогодні депутати міської ради прийняли інвестиційну програму, яка покликана сприяти розвитку і модернізації комунального підприємства.

Проблемою залишається вивіз сміття у місті. Діяльність в цьому напрямку - пріоритетна. Почалося переобладнання сміттєприймачів для роздільного збору відходів. За кошти міського бюджету придбана машина для забору сміття, та основне завдання – виховання громадян, як молоді, так і досвідчених жителів. Над цим міська влада працює і робить все можливе, аби Гола Пристань рухалася у європейському напрямку. На власному прикладі, постійно організовуючи суботники, нагадує мешканцям, що чисте місто починається із кожного з нас.

Поліпшився також стан місцевого кладовища – проведена вода, освітлення у церкві, організовані спеціальні місця для збору непотребу.
Майже 1,5 млн.грн. виділено на ремонт доріг. Грейдеруванню та ямковому ремонту в цьому році було приділено велику увагу, а частина із вулиць, які перечислив мер, останні 15-20 років взагалі не ремонтувалися.

У справах покращення благоустрою вітається ініціатива громадян. Так, наприклад, жителі вулиць Корольова, Гагаріна, Ігнатченка звернулися до міської ради із проханням допомогти провести освітлення на своїй території. Вони зібрали близько 20% потрібної суми, решту коштів виділила міська рада і згодом проблема вирішена. Таке співфінансування – європейська практика, яка повинна продовжуватися і далі, адже у такому випадку жителі дбайливіше ставляться до майна.

Крім комунальної сфери, пріоритетною галуззю у Голій Пристані є освіта. Олександр Володимирович розповів присутнім про стан кожного навчального закладу міста. Приємно, що ними опікується не лише міська рада. Так, у цьому році підписана угода про соціальне партнерство між ДНЗ №1 "Олімпієць" та ФГ "Інтегровані агросистеми" і кожного року підприємство буде виділяти близько 50 тисяч гривень на підтримку дитсадка. Сподіваємося, що й інші підприємства на території міста наслідуватимуть чудовий приклад фермерського господарства "Інтегровані агросистеми".

Нині акцент у роботі міська рада робить на енергозбереженні і всі кошти, які можливо використати, направляє на термосанацію будівель навчальних закладів. Готується проектна документація для утеплення ДНЗ №2 "Посмішка", а в ДНЗ №3 "Берегиня" уже зараз проходить заміна вікон, що також сприятиме енергозбереженню.

Проблемною з точки зору утеплення є Голопристанська гімназія, де необхідно замінити вікна і відремонтувати дах. За вже виготовленим проектом термосанація навчального закладу коштує близько 12 мільйонів гривень. Таку суму навряд чи потягне міський бюджет, тому міськвиконком розраховує на сприяння Державного фонду регіонального розвитку, який надає співфінансування у розмірі близько 5%. Також готується документація і для повної термомодернізації спеціалізованої школи.

Проект по створенню теплового району (ДНЗ №1, ЗОШ №1, котельня №7) вже давно обговорюється у місті. Зустрічі, семінари у різних містах і країнах на різних рівнях все ж дали свій результат – після найдетальнішого обговорення проект починає практичні дії. Його вартість – 881 тис. євро грантових коштів. 20% цієї суми – співфінансування міської ради – буде витрачено на заміну котлів та модернізацію мереж. А відповідальність за утеплення стін, даху та заміну вікон лежить на наших партнерах, ХОГО "Регіональна рада підприємців".

У цьому році за рахунок міського бюджету буде проведено заміну вікон у ЗОШ №4. Також тут нарешті розпочалися роботи з будівництва санвузлу всередині будівлі, які планується завершити до кінця поточного року. Міський голова розповів, що вже давно поширюються чутки про закриття ЗОШ №4. На це Олександр Володимирович офіційно повідомив, що школа ні в якому разі не буде закрита, а в майбутньому у планах міської ради – створити навчальний комплекс, перетворивши ЗОШ №4 у початкову школу (1-4 класи) з поглибленим вивченням іноземних мов, а ЗОШ №1 – у старшу школу.

Мер звернув увагу також на позашкільні заклади міста та їх результативну роботу із обдарованою молоддю. Крім різноманітних гуртків, діє також міський Центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх", вихованці якого мають значні успіхи. Олександр Володимирович подякував фахівцям Центру і підкреслив, що у наступному році міська рада планує придбання спортивного інвентаря та компенсацію витрат на спортивні змагання.

Плідно працює і культура міста – постійно проходять різні заходи, екскурсії, відзначаються державні свята. Знамениті фестивалі "Купальські зорі" та "Український кавун – солодке диво" продовжують радувати публіку своїм колоритом та неповторністю. За цими назвами – учасники, організатори, співорганізатори, спонсори, гості, екскурсанти, нові обличчя, люди, які захоплюються містом, починають вболівати за нього, підтримувати нові ідеї, стають патріотами Голої Пристані. Тож фестивальний рух у місті буде продовжуватися, адже це – наші надбання, які потрібно підтримувати.

Одним із здобутків міста у цьому році стала дитяча школа мистецтв, навколо якої останні роки тривало безліч суперечок. У вересні вона стала міською і зараз міськвиконком всіляко підтримує починання вихованців та викладачів. А вдячні діти, талановиті учні, відкривають нам свої серця, даруючи радість і усмішки, і прославляють наше місто, займаючи призові місця у різноманітних конкурсах.

Ефективно працює відділ комунальної власності та земельних відносин. У цьому році надано вже 49 земельних ділянок учасникам АТО, продовжується робота по виготовленню паспортів прив’язки, укладенню договорів, у цілому відділом вчасно та якісно надаються відповідні послуги.

Що ж до житлово-комунального господарства – у зв'язку із початком створення ОСББ у багатоквартирних будинках міста було вирішено допомогти об'єднанням співвласників коштами з міського бюджету на виготовлення технічних паспортів БТІ по всіх 52 будинках міста, на що виділено 130 тис.гривень.
Роботою на перспективу займається відділ економічного розвитку, торгівлі та інвестицій. Розробка проектів по будівництву очисних споруд, енергоефективності, різноманітних інвестиційних проектів не відбувається без участі економістів.

Як зазначив міський голова, незабаром у відділі буде відкрита нова вакансія енергетичного менеджера – людини, яка буде "тримати руку на пульсі" і направляти діяльність виконавчого комітету на енергозбереження. Вимоги до кандидата на цю посаду – вища економічна чи інженерна освіта, володіння англійською мовою, можливість і бажання багато подорожувати і навчатися.

Значна кількість людей звертається до працівників управління соціального захисту населення, сім’ї та праці та територіального центру. Щоденно вони піклуються про ветеранів, людей похилого віку, інвалідів, дітей-сиріт, безробітних, підтримують малозабезпечені та багатодітні сім’ї, допомагають їм здолати життєві труднощі, знайти вихід із найскрутнішої ситуації.

Для пільгових категорій громадян до кінця року за рахунок коштів місцевого бюджету проводиться безкоштовне перевезення, за що міська рада перераховує компанії-пасажироперевізнику близько 60 тис.грн в місяць. Але, як зазначає Олександр Володимирович, із наступного року, скоріше за все, буде прийняте рішення про перевезення пільговиків за 50% вартості проїзду. У наступному році також буде розглянуте питання про передачу цільових коштів на районну лікарню на пільгове забезпечення ліками.

Міський голова також доповів про діяльність всіх структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради і подякував їм за плідну роботу.
Майже дві години Олександр Володимирович доповідав про всі ті завдання, які виконує його команда. Звісно, неможливо у такий короткий проміжок часу втиснути ту колосальну роботу, яка проходить у місті, неможливо розповісти про всіх людей, які всім серцем люблять рідний край і кожен свій день присвячують тому, щоб у Голій Пристані було комфортно жити. Але він старався охопити у своєму звіті всі сфери життя, тож наприкінці зустрічі і питань було небагато.

Зате були теплі слова подяки, привітання з першим роком роботи та побажання наснаги і сил, які було так приємно слухати не лише міському голові, а й усім присутнім у залі.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Добавить комментарий
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Или водите через социальные сети
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
1 комментарий
Выводы ученых: мозг человека развивается до 30 лет
НЛО шпионят за землянами
Лучшее за неделю
Мультимедиа