Все новости

Особливості регіонального туризму на Херсонщині

Борис Силенков

Дуже багато є методик і наукових досліджень стосовно визначення туристичного потенціалу регіону. Потенціал з латині — сила, можливості, запаси.Майже усі науковці схиляються в своїх дослідженнях , що туристичний потенціал складаеться із трех елементів:

— ресурси;

— інфраструктура;

— імідж.

В цьому секторі економіки обертаеться понад 2.3 трлн.долларів. Туризм забезпечує 8% усіх робочих міст на планеті і формує майже 11% податкових надходжень. В Україні в цьому секторі зайнято понад 1.8 млн.людей ,які своєю працією формують 9% ВВП. На мою думку — це дуже потужний і перспективний напрямок формування економічного потенціалу Херсонської області.Сьогодні необхідно зрозуміти , що в умовах економічної кризи туризм розвивається на стиках багатьох сфер науки: психологія, філософія, соціологія, курортологія. До цих факторів необхідно ще додати глобалізацію — як процес всесвітньої економічної, політичної і культурної інтеграції і уніфікації.

Сьогодні на Херсонщині прослідковуються етапи дій і рішень щодо повернення до класичного внутрішнього туризму ( пригород, область, країна).Це дуже непродуктивна політика і як наслідки: теорія і дослідження не співпадають з ринковими процесами. Інформаційний простір завалений пропозиціями на продаж пансионатів, готелів, мінікемпенгів, баз відпочинку, кафе і ресторанів в курорній зоні. Все розпродаеться! Таких явищ з нерухомістью в туристичній сфері область фіксує вперше за останні 10 років. Політика «ЧЕСНОГО ВІДПОЧИНКУ» шляхом інтервенції на теренах потенційних ринкіх втрачена за дуже короткий період.

Щорічно в Україну по міжнародному тиризму приїздить 4.5 млн.туристів. Як вони розподіляються по регіонам: Київ- 39%, Крим -18%, Севастопіль — 12%, Одеса — 11%, Львів — 9%, наіменьше Житомирська і Луганська області — 0.001%, Сумська — 0.05%, Кіровоградська — 0,1%, Херсонська — 2,4 %. В умовах глобалізованих процесів і кризових явищ (рецесій) необхідно задіяти інші форми і методи управлінчеських рішень . Херсонщині необхідно продавати «ТИШИНУ», а для цього змінити погляди і зовсім по іншому подивитись на природно-рекреаційний ресурс.

Гармонійне просторове поєднання земельних ,водних, кліматичних,купьтурно-ландшафтних ресурсів забезпечить в комплексі відновлення та розвиток Таврійского краю як туристичної теріторії . Загальна площа потенційно рекреаційних територій складає 7,2% території України ( близько 4,4 млн.га), в т.ч. природоохоронних 2,2%. На базі природно-рекреаційних ресурсів розвивається дві галузі соціальної сфери : санаторно-лікувальна та туристично-рекреаційна. Не можливо единими лекалами проводити програми розвитку туризма на Херсонщині. Необхідно знову повертатись до завершення роботи по формуванню регіональних ландшафтних парків ( Олешківські піски, Камянська Січ ,Ніжнедніпровський, Джаролгач).

Окремою темою досліджень і розвитку повинен стати прект» Арабат», але значно модіфікований і інтегрований до Стратегіїї Кабінету Міністрів України в туристичній політиці. Без затвердження Верховною Радою Закону України » Про спеціальну економічну зону туристсько-рекреаційного типу » Курортополіс Арабат» розвинути і сформувати логістику по забудові Арбатської стрілки буде неможливо. Такий план дій вже сформований. Мною підготовлений прект Закону України, проек Постанови Кабінети Міністрів України, рішення Сільских і Генічеської районної ради, визначенний центр виконавчої дирекції Курортополіса, підготовленні рішення Обласної Ради. Спеціальна економічна зона туристично-рекреаційного типу створюеться з метою стимулювання інвестеційної та інноваційної діяльності , спрямованної на збереження та ефективне використання природних лікувальних ресурсів Арбатської стрілки, Генічеського району, прискорення реформування лікувально -оздоровчої галузі та розвитку туризму.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Выводы ученых: мозг человека развивается до 30 лет
НЛО шпионят за землянами
Лучшее за неделю
Мультимедиа