Усі новини

Верхова їзда замість зарядки

Верхова їзда замість зарядки

Їзда верхи - це, звичайно ж, дуже гарне фізична вправа, при якому тренуються різні групи м'язів Кінь був справжнім другом і помічником людини з давніх часів. І на оздоровчий вплив верхової їзди на людський організм звернули увагу ще лікарі античності. Давньогрецькі вчені Гіппократ і Гален вважали, що їзда верхи (як, втім, і біг, і піші прогулянки) є чудовою гімнастикою, що ідеально зміцнює тіло людини.

Розвиток сучасної іпотерапії (іпотерапія - лікування конем, а якщо ширше - лікувальна верхова їзда) бере свій початок з 50-х років минулого століття - коли лікарі різних країн (Англії, Франції, Німеччини та Канади) почали використовувати коней для лікування хронічних хворих. А однією із засновниць іпотерапії вважається датчанка Ліз Гартель, яка сама пересувається на інвалідному візку. Вона наполягла, щоб їзда верхи була включена в курс її реабілітації. І вже через деякий час вона отримала срібну медаль на параолімпійських іграх.

Лікувальна їзда верхи, в першу чергу, корисна для людей з травмами кінцівок, при атрофії м'язів, при частковому і повному паралічі ніг, пацієнтам з ДЦП, а також тим, у кого спостерігається викривлення хребта і порушення постави. Абсолютними протипоказаннями до іпотерапії є загострення будь-яких хронічних захворювань, відкриті виразки гомілки. Їзда верхи як загальнозміцнюючий вправу застосовується при вегето-судинної дистонії і для реабілітації хворих, які перенесли важкі легеневі та серцеві захворювання. А в Великобританії (країні з історичними традиціями верхової їзди) іпотерапія використовується навіть в психіатрії. І не тільки для лікування невротичних порушень, але і при слабоумстві, шизофренії, а також при лікуванні алкоголізму і наркоманії. З хворим працюють лікар, психолог і іппотерапевт. Результати такого лікування часто бувають просто чарівними. Хворі, особливо діти, швидко стають хорошими вершниками, а лікарі відзначають регрес захворювання.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю