Усі новини

Як вибрати роликові ковзани?

Як вибрати роликові ковзани?

Роликові ковзани - універсальний вид активного відпочинку. Екстрім, трюки, спокійне катання або гонки на швидкість - кожен спосіб передбачає особливі ковзани Роликові ковзани - універсальний вид активного відпочинку. Екстрім, трюки, спокійне катання або гонки на швидкість - кожен спосіб передбачає особливі ковзани.

Розбір польотів


Перш ніж купувати ковзани на колесах, подумайте, як саме ви будете кататися. Ролики для трюків і стрибків надійніше захищають ногу, але просто кататися на них вкрай незручно і важко. Ковзани для фітнесу від спроб екстриму швидко розваляться, зате на них зручніше об'їжджати різні перешкоди. Є й перехідні варіанти. Якщо ви самі не знаєте, чого хочете, почніть з найпростішої моделі, але будьте готові до того, що вже до кінця сезону захочеться її поміняти на ту, яка дасть вам більше можливостей в обраному стилі катання.КАТЕГОРІЯОСОБЛИВОСТІRecreation і FitnessНайпоширеніші ковзани для «просто катання»: високий «чобіт» (частіше м'який або напівм'який), 4 колеса 76-90 мм, гальмівна накладка ззаду. Категорично не підходять для стрибків і трюків, які не дуже швидкісні, зате маневрені, дозволяють їхати по прямій, робити повороти, «ліхтарики» і т. П. Recreation, як правило, роблять з більш дешевих матеріалів, вони менш довговічніAgressiveРолики для трюків в рампі, стрибків з трампліну, їзди по сходах, сальто і т. П. Найміцніші, але важкі і погано котяться по прямій. Масивний жорсткий (суцільний пластик) черевик, коротка рама, жорсткі колеса 55-58 мм. Просто їздити незручно і важко, швидкість не розвинешFreeskateЗ'єднання фітнес- і агресивного катання для тих, хто їздить по вулиці, періодично встрибуючи на бордюри, парапети, перила і т. П. Зовні схожі на Fitness, але рама коротше і жорсткіше, черевик міцніше і жорсткіше тримає ногуRaceРолики для гонок на швидкість. Низький черевик (не як чобіт, а як кросівок), дуже легкий і жорсткий. Рама довга, в ній або 5 коліс фітнес-діаметру, або 4 колеса по 10 см. Швидкість дуже висока, гальм немає, погана маневреність, вимагають хорошого асфальту. Кататися там, де багато людей, відверто небезпечноTrainingПроміжний варіант між фітнес- і гоночними ковзанами. Черевик нижче фітнесу, але не такий жорсткий, як у гоночних. Рама і колеса ті ж, але колеса зазвичай більш м'які - вони повільніше і комфортніше гоночних на поганому асфальті. Маневреність погана, теж не для їзди в парках, де багато гуляютьKids (розсувні)Головна особливість дитячих роликів - розсувний черевик, якого вистачає на 3-4 розміри, поки нога росте. Черевик пластиковий, високу швидкість не наберешQuads (квади)Ролики, на яких 4 колеса, розташовані в 2 лінії. Набагато стійкий, але менш маневрені, ніж звичайні. Колеса розташовані не на рамі, а на платформі. Вона може бути жорстко прикріплена до черевика або, навпаки, пристібатися ременями до будь-якого взуття. Зараз дуже модні в ЄвропіOff-road (позашляховики)Для їзди по дуже поганому асфальту або твердої грунтовці. Відмінна риса - 3 колеса (рідше - 4 в 2 лінії, як на квадов) по 15 см з надувними шинами і потужним протектором. Черевик приблизно як у фітнесі. Їздити на таких роликах дуже важко, навіть фізично підготовленим людям доводиться часто відпочивати


Черевик

Жорсткий - з пластика, усередині м'який чобіток. Надійно тримає ступню і голеностоп, але погано провітрюється і сильно здавлює ногу.

М'який - незнімний чобіток з цупкої тканини або кожзаменителей. Легкий, добре вентилюється. Зовні силова манжета із пластику.

Гібридний - має жорсткий зовнішній напіввідкритий пластиковий чобіток і внутрішній м'який. Добре тримає ногу, непогано вентилюється, комфортний. Зустрічається серед fitness, freeskating.

Карбоновий - типовий для роликів race.

Рама

У дешевих моделях її роблять з полімерних матеріалів - наприклад, високоміцного нейлону. У більш дорогих - з армованого пластику або алюмінію. Останні варіанти більш жорсткі, тому поштовх ногою виходить більш потужним, але все камінчики і вибоїни на асфальті будуть відчуватися по повній програмі. Низька рама, майже закриває колеса, - атрибут aggressive.

Виріз в рамі


Виріз в рамі посередині потрібен для freeskate-катання, щоб ковзати по трубах і поручнів.

Колеса


Цифри на колесах позначають діаметр в міліметрах, а цифри з буквами - жорсткість колеса. Наприклад, 80 /82А означає: діаметр - 80 мм, жорсткість - 82А. Чим вище друга цифра (перед буквою А), тим жорсткіше колесо. Чим більше діаметр колеса, тим швидше ви поїдете і менше будете відчувати нерівності асфальту. Чим жорсткіше - тим знову-таки вище швидкість, але відчутніше вибоїни і камінчики і вище ризик зісковзнути на повороті. Чим м'якше колесо, тим воно комфортніше і стійкіше, але швидше зітреться. Оптимальний вибір для новачка - колеса діаметром 78-82 мм і жорсткістю 78А-82A.

Застібки

Шнурівка і /або кліпси (бакли). Як правило, у верхній частині одна бакля, а на підйомі - шнурки або ще пара кліпс. Баклі швидше і зручніше застібати, але шнурівка рівномірніше затягує черевик. Ролики для спортивного катання (aggressive, race) завжди на шнурках.

Гальмо


«Черевик» на одному конику зі змінною накладкою - адже вона стирається об асфальт. Не використовується на ковзанах для спортивного катання (aggressive, race, freeskating).

Відстебніть і пішки


Ролики з знімною рамою роблять багато виробників. По суті це високі черевики на зразок треккингових, до яких кріпиться рама з колесами. Зручно, якщо треба зайти в магазин, метро або ресторан, куди не пускають на роликах. Однак при катанні жорсткість з'єднання черевика з колесами часто здається недостатньою, а при ходьбі - черевики занадто жорсткими. Загалом, підійдуть невибагливим роллерам і тим, кому часто доводиться міняти ролики на звичайне взуття.

Колесо-каблук

«Хиліс», вони ж роликові кросівки, - це кросівки з колесом в п'яті. На передній частині стопи можна ходити, на п'ятах - їздити. Повноцінним катанням це назвати важко, зате немає проблем, наприклад, спуститися по сходах. Колесо при ходьбі не заважає, лише створює відчуття невисокого каблука. Крім того, його можна зняти і замінити заглушкою (спеціальний ключ і заглушка йдуть в комплекті) або новим колесом.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю