Усі новини

Спорт на пляжі

Спорт на пляжі

Для тих, у кого «алергія» на заняття в закритих приміщеннях, влітку зникає всякий привід для виправдання свого байдикування і з'являється можливість привести своє тіло в відмінну спортивну форму.

Влітку пляжі перетворюються на величезний спортивний зал під відкритим небом, в яких можна займатися різними видами спорту. Для тих, у кого «алергія» на заняття в закритих приміщеннях, влітку зникає всякий привід для виправдання свого байдикування і з'являється можливість привести своє тіло в відмінну спортивну форму. Фахівці з фітнесу рекомендують не упускати таку можливість.

На морському березі можна не тільки загоряти і купатися, але і грати в різні ігри - починаючи від футболу і закінчуючи фрізбі. Причому пляжні види спорту здобули неабияку популярність у всьому світі, підтвердженням чому - прийняття в олімпійську програму пляжного волейболу. На черзі - пляжний футбол і гандбол.

У колі або з сіткою

Різноманітні ігри з волейбольним м'ячем - одні з найпопулярніших на пляжі. Часто можна побачити компанії, що постали в коло і перекидають м'яч один одному. Для такої гри не треба буде ні розмітка, ні що-небудь інше. А ось для правильного пляжного волейболу потрібна площадка (16 х 8 м) з натягнутою посередині волейбольної сіткою.

Цей вид спорту походить від класичного волейболу і має з ним багато спільного. Але є і відмінності, причому досить істотні. Наприклад, команда складається з двох, а не з шести чоловік, розмір кожної половини майданчика 8 x 8 м (а не 9 x 9 як в класичному), гра ведеться до 21 очка, а не до 25. Крім того, сторони міняються половинами поля після кожних семи набраних очок. Робиться це для того, щоб команди однаково залежали від зовнішніх чинників (сонце, вітер), які при досить довгих інтервалах в грі можуть змінюватися.

Гра включає раптові і швидкі пересування, стрибки, падіння і інші дії. У зв'язку з цим велике значення має швидка реакція, правильна орієнтація на майданчику, точність і мн. ін. якості, необхідні в грі і розвиваються нею.

З медичної точки зору пляжний волейбол володіє винятковими оздоровчими властивостями. Він дозволяє варіювати навантаження в залежності від стану здоров'я і благотворно впливає на серцево-судинну, дихальну та м'язову системи. Крім того, фізичні навантаження в грі переносяться легше і веселіше, ніж в неігрових видах спорту. А за рахунок емоційного підйому і спілкування близьких за духом людей волейбол дозволяє позбутися від нудьги, депресії, додаючи до хорошій фізичній формі відмінний настрій.

Тарілка плюс собака

Чи не втрачають актуальності і такі звичні для пляжу види спорту, як бадмінтон і фрізбі.

Для того щоб грати в перший з них, потрібно лише взяти дві ракетки і волан і знайти місце на пляжі - навіть натягувати сітку не обов'язково. При цьому і принцип гри любителів і професіоналів відрізняється досить значно: якщо профі прагнуть швидше «звалити» волан на стороні суперника, то любителі, навпаки, намагаються, щоб він якомога довше не вийшов з гри.

На професійному рівні гра складається максимум з трьох геймів до 21 очка кожен, проте існують і свої нюанси - при рахунку 20:20 виграти можна лише при перевазі в 2 пункти, а максимально допустима кількість очок - 30. Для перемоги потрібно виграти в двох партіях. Однак любителі найчастіше цих правил не дотримуються і вважають за краще «полегшений» варіант гри, коректуючи правила під себе. Так, наприклад, гра зазвичай ведеться до 15 очок.

Цікаво, що незважаючи на уявну простоту, бадмінтон - один з видів спорту з великим фізичним навантаженням і один з найбагатших і складних з технічної точки зору. Наприклад, профі за матч пробігають до 10 км і втрачають кілька кілограмів ваги.

Фрізбі - це перекидання один одному пластмасового диска (його у нас частіше називають тарілкою). Особливо приємно грати в нього в сильний вітер на «слабозаселеному» ділянці пляжу.

У фризбі можна грати не тільки з сусідом або родичем, але і з домашнім улюбленцем, якого гра принесе не менше задоволення, ніж людині. З'явився навіть окремий вид спорту дог-фрізбі. Брати участь в ньому можуть всі собаки, які вміють ловити літаючу тарілку, незалежно від розмірів і родоводу.

Найпростіша гра - ловля собакою диска, кинутого господарем, і повернення снаряда на вихідне місце - ідеальна для чотириногих «любителів». Якщо ж ваш пес вже досяг в цьому елементі чималої майстерності, переводите його на наступний рівень - артистичний дог-фрізбі. Тут важливо не просто зловити тарілку, а виконати при цьому будь-якої трюк - перекид, переворот і т. П. На офіційних змаганнях такі ігри найчастіше проходять під музику, а майстерність вашого чотириногого партнера оцінюється не тільки балами за техніку, а й за артистизм.

Загалом, пограти на пляжах є будь-що - було б бажання провести відпочинок активно.

Плавання

Під час плавання у людини працюють всі м'язи. Завдяки йому збільшується об'єм легенів і зміцнюється м'яз серця, захищаючи від маси проблем в майбутньому. Інструктори фітнесу рекомендують перед тим, як зануритися в воду, обов'язково трохи розігріти і розтягнути м'язи.

Гімнастика на березі

Найнадійніший і доступна форма максимального використання пляжу для зміцнення здоров'я і для фізичної активності, це прогулянки в хорошому спортивному темпі по берегу. Найкраще ходити в воді, яка доходить до коліна. Це - чудова вправа на зміцнення м'язів ніг і активацію судин кінцівок. Його часто рекомендують фахівці в флебологии для профілактики і лікування варикозного розширення вен.

Точно також, подвійно корисний біг у кромки води, де так багато легких корисних іонів повітря, а ще і йога, тай чи й прості гімнастичні вправи. При такому початку дня відмінне самопочуття і настрій Вам гарантовані.

Серфінг і бодібордінг

Щоб займатися цими видами спорту, найкраще записатися хоча б на коротенькі курси і пройти ази з інструктором фітнесу. За тиждень можна цього навчитися. Ці заняття на воді підсилюють обмін речовин в організмі, спалюють жир і інтенсивно зміцнюють м'язи -ного, рук, спини і шиї. Той, хто практикує заняття цими видами спорту, сміливо може сказати: «Прощайте, болі в попереку!»

Інструктори фітнесу рекомендують, перш ніж входити в воду, познайомитися з тим, яке там дно - пісок або скелі. Скелі можуть виявитися гострими, як бритва і навіть при спокійному морі принести багато неприємностей.

Навіть трохи прохолодна вода може викликати серйозне переохолодження організму, тому довго займаючись у воді, краще користуватися неопреновим костюмами.

Для початківців в серфінгу корисно перебувати на заняттях у касці, особливо якщо вони проходять на невеликій глибині.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю