» » » Анатомія трапеції і шийних м'язів
Усі новини

Анатомія трапеції і шийних м'язів

Анатомія трапеції і шийних м'язів

Спортсмену необхідно вивчати м'язи спини для того, щоб правильно тренувати їх. Що представляють собою дані м'язи? Спортсмену необхідно вивчати м'язи спини для того, щоб правильно тренувати їх. Що представляють собою дані м'язи?
М'язи трапеції і шийні м'язи прикріплюються до скелету плечового пояса і складаються з двох шарів. Вони займають верхнє положення в спині і в області шиї. Дані м'язи нагадують фігуру в геометрії - трапецію. Саме тому багато атлетів саме так називають дані м'язи. Вони поділяються на кілька частин :
- верхню;
- середню;
- нижню.
М'язи мають пучки сухожилля. Вони являють собою майданчик у вигляді ромба. М'язи сходяться в лопатці. Трапеція має досить великий розмір.


Функції трапецієподібної м'язи
Дана м'яз виконує безліч функцій, але в основному вона відповідає за рух лопатки, її підняття і обертання руками. Функції:
- скорочення м'язів сприяє наближенню лопатки до хребта;
- скорочення верхнього та нижнього волокна сприяє обертанню кісток;
- лопатка піднімає пучки у верхній частині м'язів;
- м'язи скорочуються з двох сторін і допомагають розгинати шию, що допомагає нахиляти голову в різні боки;
- дана м'яз допомагає повертати голову в іншу сторону.
Як накачати трапецієподібний м'яз?
Трапеція знаходиться в спинному відділі нагорі. За її станом можна визначити, чи займається людина будь-якими фізичними навантаженнями. При тренуванні трапецієподібної м'язи починає збільшуватися шия. Її м'язи стають потужнішими, щільніше і більш рельєфно. Для того, щоб отримати м'язи спини більше, не потрібно багато зусиль.
Є деякі спеціальні вправи, які допомагають отримати даний ефект. Тренувати мускулатуру можна за допомогою підняття і опускання штанги або гантелей з певною вагою. Нижню частину спини тренують за рахунок розведення і відомості лопаток разом. Не рекомендується спортсменам тренувати трапецієподібний м'яз окремо від усіх. Це може спричинити звуження плечей. Необхідно все м'язи качати разом для отримання бажаного статури.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю