» » » Хвати і тяги. Основні вправи для м'язів спини
Усі новини

Хвати і тяги. Основні вправи для м'язів спини

Хвати і тяги. Основні вправи для м'язів спини

Спина є основоположною структурою всього тіла, саме тому необхідно приділяти багато уваги в тренажерному залі тренінгу найширших м'язів спини Спина є основоположною структурою всього тіла, саме тому необхідно приділяти багато уваги в тренажерному залі тренінгу найширших м'язів спини. Від добре розвинених м'язів спини залежить правильна постава людини.
Спина і ноги - це фундамент всіх м'язових груп нашого тіла, який повністю забезпечує взаємозв'язок і правильне функціонування кістково-м'язової системи. Початківці і досвідчені відвідувачі тренажерного залу повинні чітко усвідомити, що без добре розвинених м'язових груп спини з імовірністю 99% ви не станете володарем потужного плечового пояса і об'ємних біцепсів.
М'язи-антагоністи , Які беруть безпосередню участь у тренінгу найширших м'язів спини, будуть розвиватися з неймовірною швидкістю на тлі зростання м'язової маси спинного відділу. Наприклад, якщо виконувати станову тягу з вагою 200 кілограмів на 12 повторень, біцепси виростуть або залишаться в колишній формі? Відповідь очевидна без зайвих коментарів.
Основні функціональні особливості м'язів спини
Найширші м'язи спини мають складну анатомічну структуру, і тому тренування цієї м'язової групи вимагає особливої ​​уваги і відповідальності.
Основна функціональна особливість спини - це виконання тяги, саме тому всі вправи для накачування найширших м'язів засновані на тягових рухах. Складаючи тренувальний комплекс, ви повинні включити наступні базові вправи для якісного опрацьовування спини:
1. Підтягування на перекладині .
2. Тяга штанги в нахилі .
3. Тяга гантелей однією рукою .
4. Тяга на горизонтальному блоці до поясу .
5. Пуловер на блоці .
6. Станова тяга .
7. Тяга Т-грифа .
Що таке тяга?
Різнобічні тяги - це вправи, які не потребують виконання об'ємної роботи. Роблячи вищеописані вправи, краще дотримуватися якості, а не кількості. Тяги за своїм базисному визначенню є силовими вправами, які дозволять працювати з граничними вагами. Однак в 90% випадків подібне ставлення веде до технічних погрішностей і читингу під час виконання вправи.
Таким чином, ви піддаєте небезпеці хребетний стовп і переносите навантаження на інші м'язові групи, мінімізуючи участь найширших м'язів спини. Як результат ви отримуєте повну відсутність прогресу і травму поперекового відділу спини. Щоб запобігти вищеописані моменти, необхідно дотримуватися двох основних правил:
1. У всіх тягових вправах необхідно тримати спину в прогнутому стані.
2. Здійснюйте рух за рахунок найширших м'язів, не змушуйте інші м'язи красти навантаження у спини. Особливо необхідно мінімізувати участь біцепсів при виконанні тягових рухів. Уявіть, що ваші руки - це канати з гаками, що виконують тільки функцію утримування обтяження (гриф штанги). Завжди тягніть обтяження найширшими м'язами: це запорука травмованих волокон і якісної гіпертрофії.
Як правильно тренувати найширші м'язи спини?
Розпишіть тренування спини таким чином, щоб вона завжди починалася з підтягування, тяги в нахилі і верхніх тяг. Важке силова вправа, як класична станова тяга, краще залишити на кінець тренування.
По-перше, м'язи добре розігріті, і ви мінімізуєте ризик отримання травми. По-друге, на початку тренування варто виконувати станову тягу, якщо на першому місці стоять силові показники. По-третє, на тлі загальної втоми після станової тяги ви не зможете якісно виконати інші вправи для найширших м'язів спини.
Види хватів
У сучасному світі бодібілдингу і фітнесу, виконуючи вправи для тренування спини, застосовують два популярних хвата:
- звичайний хват;
- разнохват - це коли права рука лягає на гриф звичайним замком, а друга - перевернутим.
Щоб максимально зміцнити передпліччя і збільшити силу хвата, використовуйте звичайний хват, якщо ви задумали ставити рекорди в становій тязі, обов'язково беріться за гриф разнохватом. На практиці ви швидко визначитеся, який хват для використання більше підходить саме вам. Застосовуйте вищевикладені рекомендації і правильно тренуйте найширші м'язи спини.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю