Усі новини

Анатомія спини

Анатомія спини

Добре розвинені м'язи спини є гарантією потужного і сильного тіла. Використовуючи правильний тренувальний комплекс і дотримуючись техніку виконання вправ, можна добитися великих результатів М'язи спини , Або dorsum , Генетично найрозвиненіша частина тіла будь-якої людини, складається з численних м'язових волокон, які відмінно реагують на прогресуючу навантаження. Варто відзначити, що, використовуючи правильний тренувальний комплекс і дотримуючись техніку виконання вправ, м'язи спини зможе розвинути навіть самий необдарованих людина. М'язи, розташовані на спині, є парними, саме тому як єдине ціле спина дуже сильна і неймовірно об'ємна.
Загальні анатомічні характеристики
Добре розвинені спинні м'язи, які нам демонструють професійні культуристи, називаються поверхневими. Природно, є і м'язові групи, які навіть при самих інтенсивних тренуваннях не здатні порадувати нас своєю красою, і називаються вони глибокими м'язовими структурами. Тепер необхідно розібратися, де знаходяться основні м'язові групи, як вони розташовані і які основні функції виконують.

Поверхневі групи м'язів мають двошарове розташування і займають найменшу частину від загальної м'язової маси спини. У спортивній практиці атлетів найбільше цікавить перший шар, тому що він складається з трапецієподібної і найширшого м'яза спини. Саме ці м'язові структури прагнуть максимально розвинути в будь-якому виді спорту. Природно, відвідувачі тренажерного залу просто мріють мати вражаючу трапецію і спину у вигляді трикутника.
Тепер давайте перерахуємо поверхневі м'язи, що відносяться до другого шару. Це зубчаста, що піднімає лопатку, і ромбовидний м'язи. Вони безпосередньо беруть участь в тренувальному процесі і навіть розвиваються, проте ми не здатні їх побачити, як м'язи першого шару.
Функціональні особливості м'язів спини
1. Найширший м'яз спини. У порівнянні з іншими м'язовими групами щодо тонкий м'яз, що нагадує форму великого трикутника. Тому все м'язові структури, які знаходяться безпосередньо під широкими, активно беруть участь у створенні зовнішньої форми спини. Для повної наочності подивіться на культуриста, який демонструє спину в положенні ззаду.

Функціональні особливості найширшого м'яза - це повернення рук до тулуба і поворот їх всередину. Також м'яз бере активну участь в розгинанні плеча, зводить назад підняті руки, якщо вони мають зафіксоване положення, як на перекладині. Найширші м'язи завжди підтягують руки до тулуба: це відбувається, коли спортсмен плаває, підтягується або повзе по канату.
2. Трапецієподібні м'язи нагадують форму трикутника і плоскі за своєю структурою, широкою частиною м'яз звернена до серединної частини хребта. Трапеція розташована у верхній області спини і закінчується безпосередньо на шиї.
Анатомія спини

Головна функція трапеції полягає в зведенні лопаток з максимальним наближенням до хребетного стовпа, це відбувається за рахунок загального скорочення м'язи.
3. М'язи, що відповідають за рухливість лопаток. М'язові волокна кріпляться на шийних хребцях і починаються сухожиллями, які зібралися в пучки. Рухаючись нижче, м'яз закінчується безпосередньо на лопатці.
Основні функціональні можливості: забезпечує рухливість лопатки з максимальним наближенням до центру хребетного стовпа. Необхідно відзначити, що практично у всіх людей в 99% випадків м'язові тканини, що відповідають за підйом лопатки, зростаються, утворюючи єдину м'яз. Головною функцією вважається переміщення лопатки вгору зі змінною схильністю до центру спини.
4. Зубчасті м'язи спини призначені для скорочення ребер в необхідний момент. Потрібно відзначити, що 75% спини займають глибокі м'язові тканини, які формуються в три шари.

У поверхневому шарі знаходиться досить масивна м'язова група, що відповідає за підтримку хребта і за правильне положення корпусу людини, серед спортсменів вона популярна під назвою «розгиначі спини».
5. Розгибачі спини відповідають безпосередньо за випрямлення хребетного стовпа і простягаються по всій його протяжності, починаючи з крижів і закінчуючи головою. Тільки завдяки розгинача ми вільно пересуваємося на двох ногах і маємо вертикальне положення тіла. Ці м'язи складаються з двох половин, які кріпляться з обох боків від хребетного стовпа. Максимально ефективно їх можна розгледіти на попереку: саме там розгиначі спини мають властивість надмірно гипертрофироваться. Якщо придивитися, можна помітити поглиблення, утворене двома половинами цієї великої м'язової групи.

Розгиначі спини є антагоністами для м'язів живота, саме комбінація цих двох м'язових груп підтримує корпус людини в необхідному положенні. Завдяки одночасному скороченню цих м'язових груп, людина може виконувати згинають, розгинають рухи тулуба і повороти корпусу.
Найважливіші м'язові структури нашого тіла
Саме м'язи верхнього шару здатні досягти максимального розвитку: вони володіють неймовірною силою, тому що виконують найважчу роботу. Наприклад, розгиначі спини відпочивають, тільки коли людина заснула, все решту часу вони знаходяться в активній дії. Всі поверхневі м'язи розташовуються по всій площі спини. Місця кріплень спинних м'язів займають досить великі поверхні, саме тому ці м'язові групи, скорочуючись, розвивають величезну силу, яка необхідна для утримання тулуба людини.
Хребетний стовп - це фундамент для всієї кістково-м'язової структури людини. М'язи спини займають друге місце за обсягом і силі після ніг. Саме тому всі професійні спортсмени вважають м'язи ніг і спини головними в тренувальному процесі. Добре розвинені перераховані вище м'язові групи є гарантією потужного і сильного тіла.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Больше по темам: Анатомія спини
Лучшее за неделю