Усі новини

Чи може лазня замінити тренування?

Чи може лазня замінити тренування?

І в спортзалі, і в лазні йде певне навантаження на організм і підвищене потовиділення. Але навантаження не однакові, вони тільки доповнюють один одного, але не взаємовиключають. Розповімо докладніше про різницю між відвідуванням парної і тренування
Взимку тепла особливо не вистачає, погода на вулиці радує рідко. Тому спокуса пропустити тренування і залишитися вдома в затишку великий, як ніколи. На крайній випадок - замість спортзалу відправитися туди, де тепліше, а саме в сауну або лазню. Згодні, альтернатива приваблива!

Але дійсно варто замінювати активні тренування відвідуванням парної? Як би не хотілося, але немає.

І в спортзалі, і в лазні йде певне навантаження на організм і підвищене потовиділення. Але навантаження не однакові, вони тільки доповнюють один одного, але не взаємовиключають .

Від чого ми потіємо в лазні, а від чого - на тренуванні?

Розглянемо, чому взагалі відбувається потовиділення. Його викликає підвищення температури тіла, що виникає під час фізичної активності, коли ми знаходимося під сонцем або в теплому приміщенні - тієї ж парної. Чим вище температура, тим більше людина пітніє. Потовиділення - своєрідний кондиціонер нашого організму, завдяки чому той охолоджується. Проте процес це індивідуальний, він залежить від віку, стану здоров'я, інших факторів. В однакових умовах одна людина може пролити літри поту, інший - зовсім намокнути. І це нормально.

Потовиділення під час тренування відбувається за рахунок того, що температура тіла в процесі фізичного навантаження зростає, залози виділяють піт для того, щоб при випаровуванні з поверхні тіла це допомагало остудити.


Фізичні навантаження дійсно допомагають схуднути, привести в тонус тіло, підкачатися і за рахунок потовиділення і скорочення м'язів вивести з організму токсини.

Головна відмінність лазні від спортзалу в тому, що в ній ми не напружуємо м'язи. А адже основна мета будь-якої тренування не «пропотіти», а активізувати ту чи іншу групу м'язів, щоб вона прийшла в тонус, жир розщеплюється, а м'язи, навпаки, збільшувалися.

Під час перебування в сауні активізується роботу мозку і серцево-судинної системи, що допомагає запобігати захворювання, знімати хронічні болі, стрес, налагодити сон. Тому в тому, що стосується роботи нервової системи, серця і судин, сауна дійсно корисна.

До того ж сеанс в парній сприяє детокс організму . Експерти вважають, що, беручи до уваги роботи нирок, ніщо інше не здатне так посилювати детокс. Завдяки чому поліпшується стан шкіри, прискорюється метаболізм.


Однак б аня не дає такого ефекту, як під час фізичних тренувань. Вона не є спортом, а тільки доповнює його.

Якщо якийсь час ти не можеш тренуватися, наприклад, через травму, то щоб не виключати навантаження взагалі, ходити в парну корисно. Так ти будеш підтримувати серцево-судинну систему в тонусі. Але повноцінне тренування лазня і сауна не замінять . Про це важливо пам'ятати.

Варто зазначити, якщо ти все одно вперто хочеш пропустити спорт на користь лазні або чогось ще, швидше за все, тобі потрібно переглянути свій комплекс тренувань. Вибрати новий вид активності, який буде викликати більше наснаги та бажання займатися незалежно від погоди.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю