» » » 9 причин, чому від тренувань не ростуть м'язи
Усі новини

9 причин, чому від тренувань не ростуть м'язи

9 причин, чому від тренувань не ростуть м'язи

Активно тренуєшся в залі кілька разів на тиждень, виконуєш багато підходів, збільшує ваги, а м'язи все одно не ростуть? У цього явища може бути кілька причин
Досить часта картина, коли у тренується в якийсь момент зупиняється ріст м'язів, а все сверхстаранія в тренажерному залі не приносять результатів.

Розглянемо 9 найпопулярніших помилок в наборі м'язової маси. Запам'ятай і постарайся не повторювати!

1. Відсутність режиму сну

Брак сну вкрай негативно позначається на всьому організмі, в тому числі зачіпає метаболізм. Через поганого сну організму не вистачає енергії, настрій знижується. До того ж з'являється стрес, посилюється вироблення гормону кортизолу. А він в свою чергу руйнує м'язову тканину і сприяє нарощуванню жиру. Тому перше правило сталевих м'язів - як слід висипатися!

2. Незбалансоване харчування

Для збільшення м'язової маси організм має потребу в білку. Якщо його не вистачає, накачати міцні сильні м'язи не вийде. Денна норма білка для чоловіків із середньою вагою дорівнює півтора грамам на кілограм маси тіла.

А щоб мати сили тренуватися, потрібно давати організму достатньо енергії, яку він отримує з вуглеводів. Брак вуглеводів призводить не тільки до млявості, а й зниження рівня глікогену, що теж може стати причиною розпаду м'язової тканини.


Так що ідеальне меню спортсмена включає білки, складні вуглеводи, вітаміни і клітковину. Варто їсти нежирне м'ясо птиці, рибу, рослинний білок, молочні продукти, овочі, фрукти, злаки. Стежити, щоб не було дефіциту калорій.

3. Спиртні напої

Часте вживання алкоголю протипоказане тим, хто хоче набрати якісну м'язову масу. Етиловий спирт посилює ріст жирових тканин, а вироблення гормонів росту, на жаль, навпаки, гальмує. До того ж спиртне наповнює організм токсинами, і йому доводиться витрачати додаткову енергію, щоб від них позбутися. Якщо випивати напередодні тренування, то після неї організму буде складно наростити м'язову тканину.

4. Брак рідини

Вода - фундамент нашого організму. При її нестачі виникає швидка стомлюваність, занепад сил, ефективність будь-яких фізичних вправ падає на 20%. Обов'язково пий до і під час тренування.


Так ти підсилиш вироблення глікогену, концентрацію уваги, витривалість і активізуєш всі необхідні процеси. Усереднена норма води для чоловіків з помірною фізичною активністю: вага, помножений на 35.

5. Погана програма тренувань

Навіть якщо здається, що одна група м'язів у тебе краще розвинена, ніж інша, все одно під час тренувань приділяй увагу всьому тілу, щоб в результаті все виглядало гармонійно. Щоб був прогрес, вибирай різноманітні вправи, в ідеалі - комплекси для всього тіла.

6. Переважання аеробних вправ над силовими

Аеробні (або ж кардіо) вправи спрямовані на спалювання жирової тканини, зміцнення організму і підвищення витривалості, а силові - саме на набір м'язової маси. Тому якщо твоя мета - підкачатися, аеробне навантаження повинна складати не більше 30% від всієї фізичної активності на тиждень.Експерти радять робити кардіо для розминки або в якості однієї з 3-4 щотижневих тренувань.

7. Відсутність відпочинку між тренуваннями

Після силових вправ організму потрібен певний час на відновлення. М'язи ростуть тільки в період відпочинку між тренуваннями. Якщо його недостатньо, прогресу ти не побачиш. Режим тренувань підбирається індивідуально, але експерти настійно не рекомендують фізичні вправи більше 4 разів на тиждень і довше однієї години за раз.

8. Однотипні вправи

Постійне повторення одних і тих же вправ призводить до звикання, і м'язи перестають рости. Краще міняти програму тренувань раз в два місяці і періодично збільшувати ваги спортивного інвентарю хоча б на трохи.

9. Затяжний стрес

Вище ми відзначили, чим загрожує стрес для м'язів: під дією кортизолу м'язова тканина розпадається. Якщо не вдається усунути джерело стресу повністю, старайся перемикати увагу, якомога більше відпочивати, щодня знаходити привід для позитивних емоцій.

Виконуючи вправи, стеж за технікою. Стеж в дзеркалі або запиши себе на відео, щоб знати, чи правильно все робиш. Якщо не впевнений, обов'язково проконсультуйтеся з інструктором. Тільки потім приступай до інтенсивних тренувань.

Тепер ти бачиш, що в такій справі, як силові тренування, дрібниць немає. Важливо все: і харчування, і сон, і гарний настрій. І, звичайно ж, правлена ​​техніка вправ. Тоді результат не змусить себе чекати.

А чи траплялося з тобою таке, коли набір м'язової маси припинявся і було важко зрушити з мертвої точки? Що тобі допомагало в цьому випадку? Напиши в коментарях.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю