» » » Безпечний фітнес: як уникнути травм на тренуванні
Усі новини

Безпечний фітнес: як уникнути травм на тренуванні

Безпечний фітнес: як уникнути травм на тренуванні

Ми дамо 10 порад, які зроблять твою тренування безпечної і дозволять уникнути травм
Багато людей, які тільки починають займатися фітнесом, нерідко стикаються з травмами. Виникає безліч питань: «Чому так відбувається? Невже фітнес настільки травмонебезпечний? »Відповідь проста: зазвичай новачки схильні робити помилки, які ведуть до пошкоджень.

Ось 10 порад, які зроблять твою тренування безпечної і дозволять уникнути травм.

1. Ходи в кросівках. Питання на засипку: у чому ти ходиш в спортзал? У старих кедах, що завалялися ще зі студентської лави? Деякі і зовсім умудряються приходити в шльопанцях. Так робити не можна. Взуття для тренування повинна бути якісною, спортивної, з нековзною підошвою. Інакше можна впасти і травмуватися.

2. Захворів - сиди вдома. Хворим в спортзалі - не місце. Не потрібно приходити і займатися, якщо відчуваєш слабкість. Відлежиться, пропусти одну або два тренування - нічого страшного не трапиться. За такий короткий час форму втратити не можна. А ось якщо ти прийдеш займатися фітнесом, будучи хворим, то тренування може виявитися непродуктивною. До того ж, існує великий ризик отримати травму.

3. Не забувай розминатися. Розминка - важливий елемент будь-якого тренування. Жоден досвідчений спортсмен нею не нехтує. Ігнорують розминку тільки новачки. Вони намагаються якомога швидше приступити до «справжніх» тренувань, уникнувши «непотрібних» помахів ногами або нахилів корпусу. Адже розминка - це так нудно! Однак тут свою увагу потрібно сконцентрувати на тому, що під час розминки розігріваються м'язи і зв'язки. Без цього ймовірність травми дуже висока.


4. Не приходь голодним. Багато хто приходить в спортзал відразу після роботи або просто забувають поїсти. Але фітнес віднімає дуже багато енергії! Звідки організм буде її брати, якщо ти не підкріпився? Спочатку він черпає запаси з печінки і м'язів - там накопичується глікоген. Але через кілька вправ рівень глюкози в крові починає падати. Це часто призводить до слабкості і запаморочення. А там і до травми недалеко!

5. Тренуйся правильно. Часто новачки навіть не замислюються про те, що вправи потрібно виконувати правильно. Більш того, вони всіма силами намагаються тренуватися «неправильно». Ти ж не з їх числа? Напевно ти звернувся до тренера і попросив показати правильну техніку виконання вправ. Або хоча б подивився пару роликів на YouTube перед тим, як піти в зал. Якщо це так, ти зменшиш ризик травми в рази. Тому що більшість пошкоджень м'язів і зв'язок відбуваються через неправильну техніки виконання вправ.

6. Тренуйся з партнером. Деякі вправи вимагають страховки. Тому краще привести в зал одного або подружитися з ким-то вже на місці. Тобі напевно буде потрібно людина, яка буде страхувати тебе під час деяких вправ. Наприклад, підтримає штангу, коли ти будеш жати її від грудей.


7. Пий воду. Завжди бери з собою пляшку води. Зазвичай під час тренування людина пітніє і часто дихає. Як результат, втрачається досить велика кількість вологи. Втрати води з організму можуть обчислюватися літрами! Природно, весь цей обсяг потрібно заповнити. Тому пий воду, щоб не допустити зневоднення організму. Не забувай, що дегідратація веде до слабкості, недолугості і травм.

8. Не хапай занадто велику штангу! Чи то намагаючись видати бажане за дійсне, то чи для підвищення самооцінки багато новачків намагаються схопити найбільшу штангу або гантель. Всіма правдами і неправдами, звиваючись і роблячи ривки, вони намагаються підняти то кількість заліза, яке реально за допомогою плавної роботи м'язів осилити не в змозі. Це найкоротший шлях до травми. Не поспішай! Через місяць або рік ти обов'язково візьмеш цю вагу. А поки що зменшили свій запал і піднімай те, що тобі під силу.

9. Використовуй ортопедичні пристрої. Можливо, ти - молодий, здоровий, кремезний чоловік, і у тебе нічого ніколи не болить. Але більшість спортсменів-аматорів не такі! Вік, особливості будови тіла, хвороби - все це веде до слабкості сполучної тканини. Тому, займаючись фітнесом, можна отримати грижу або потягнути зв'язку. Напевно ти знаєш свої слабкі місця. Це можуть бути зап'ястя, коліна, спина і т.д. Використовуй спеціальні пристосування, які продаються в будь-якому магазині спортивних товарів, а також в медтехніки. Не забувай про пояса, напульсники, наколінники.


10. Не займайся через біль. Якщо ти - не професійний спортсмен, то тобі нема чого гробити здоров'я заради того, щоб довести тренування до кінця. Якщо десь ти відчув біль - потрібно відразу піти додому. Біль може бути першою ознакою травми, і ти посилив пошкодження, якщо будеш стояти на своєму. Краще пропустити одне тренування, ніж травмуватися і «вилетіти» на місяць.

Автор: Глазков Юрій Костянтинович - кандидат медичних наук, травматолог-ортопед, доктор по суглобах, основоположник артротерапіі - безоперационного методу лікування суглобів, дійсний член ESSKA, AAOS, АСТАОР, АТОР.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю