» » » Вода і спорт: як впливає дефіцит води на наше тіло під час тренування?
Усі новини

Вода і спорт: як впливає дефіцит води на наше тіло під час тренування?

Вода і спорт: як впливає дефіцит води на наше тіло під час тренування?

Вода бере участь в тепловому, жировому і вуглеводному обмінах, які відбуваються в організмі. Всі ці процеси тісно взаємопов'язані з підтриманням гарної фізичної форми. Пропонуємо розібратися, що таке водний баланс, і як він впливає на якість тренувань і здоров'я
Цілком ймовірно, ти хоч раз у житті стикався з ситуацією, коли на тренуваннях відчував втому сильніше, ніж зазвичай, але при цьому витрати зусиль були мінімальними. Може виявитися, що причина в водному балансі твого організму, точніше в його дисбалансі.

Давай розбиратися, що таке водний баланс, і як він впливає на якість тренувань і здоров'я в цілому.

Загальна кількість рідини в організмі - близько 65% від маси тіла . Хімічні та обмінні процеси організму відбуваються за участю води. Також в ній присутні корисні речовини, які людина споживає з їжею. Вода бере участь в тепловому, жировому і вуглеводному обмінах, які відбуваються в організмі. Всі ці процеси тісно взаємопов'язані з підтриманням гарної фізичної форми. Вода розчиняє в собі кисень і вуглекислий газ, тому навіть дихаємо ми також завдяки присутності вологи в нашому тілі.

А ось втрата води та зневоднення негативно впливають на роботу окремих органів, різних систем і взагалі всього організму. Нестача води може призвести до того, що почне зменшуватися обсяг крові, а також відбудеться кисневе голодування.

Нашому організму належить 30 мл води в день на 1 кг ваги тіла. Наприклад, людині вагою 85 кг потрібно випивати 25 літра води в день. Але і перевищувати цю норму не варто.

Раніше ми вже писали про те, Як привчити себе пити більше води?

Пропонуємо тобі дізнатися, що відбувається з організмом людини під час тренування без води.

1. Знижується результативність тренування

Фахівці з Голландії в результаті підрахунків прийшли до висновку, що якщо людина втрачає всього 5% вологи, то результативність його занять знижується на 30%. Якщо ти хочеш бути попереду, то не забувай пити воду. А втрата більше 10% води може привести до більш серйозних наслідків. Це негативно позначиться не тільки на якості тренувань, а й на загальному стан здоров'я.


У подібній ситуації опинилася спортсменка зі Швейцарії Габріела Андерсен. На Олімпіаді 1984 року під час марафонського забігу, спортсменка майже не пила воду. І як результат - найсильніший тепловий удар. На останньому кілометрі дистанції вона була не в змозі навіть йти. Ноги її не слухали і вона втрачала орієнтацію в просторі.

У великій групі ризику люди з зайвою вагою. Їм необхідно особливо ретельно стежити за водним балансом і пити побільше води як під час тренувань, так і в інший час.

2. Збільшується апетит

Рецептори, що знаходяться в нашому мозку, які відповідають за спрагу і голод, розташовані поруч один з одним. І дуже часто ми плутаємо ці два відчуття.

Якщо після тренування почувається голод, можливо, що це всього лише спрага. Тому, перш ніж щось з'їсти, краще випий склянку води. Якщо голод вже не відчувається, значить це був сигнал про дефіцит води в організмі.

3. Збільшується навантаження на серце

Недолік вологи викликає скорочення судин - організм намагається таким шляхом зберегти запаси води, а кров стає густою. При цьому серце відчуває величезне навантаження, намагаючись проштовхнути густу рідину через вузькі капіляри. І як наслідок - високий артеріальний тиск, тахікардія, задишка. И це не все. Можуть бути й інші неприємні наслідки. Рекомендований прийом води в період фізичних навантажень - по 150-200 мл кожні 15-20 хвилин.

4. Виникає біль в м'язах

При будь-якій новій навантаженні м'язовий біль - це звичайне явище. Однак, якщо відбувається зневоднення організму, то ця біль може бути постійним супутником тренується. Під час фізичних навантажень на тканинах утворюються мікротравми - саме це є причиною больових відчуттів.

Щоб цього уникнути, необхідно допомогти відновленню м'язів. Вода сприяє засвоєнню білків і вуглеводів, які живлять м'язові волокна. Тому відновитися без нормального питного режиму неможливо.

5. Болять суглоби

Справа в тому, що рідина, яка є мастилом суглобів, при зневодненні організму стає більш густим і в'язким. Суглоби погано починають сприймати навантаження. І як результат - травми і больові відчуття.

6. З'являються набряки

При нестачі вологи наше тіло відкладає рідина про запас. До того ж це може стати причиною темних кіл під очима. Щоб не було подібних явищ, необхідно вживати воду не тільки після спортивних занять, а й вчасно тренувань. Це вкрай важливо при тривалих навантаженнях або під час тренувань в умовах жаркого і вологого клімату.

7. Чи відчувається судоми кінцівок

Причина появи судом - дисбаланс магнію, від якого залежить скорочення м'язових волокон. Самий вірний і надійний спосіб компенсувати дефіцит магнію (а також кальцію, фтору, натрію, які не менш важливі для спортсменів) - пити мінеральну негазовану воду, яку можна самому збагатити усіма корисними мікроелементами з використанням фільтра з мінералізатором.

Щоб не зіткнуться з усіма перерахованими вище неприємними симптомами і проблемами, необхідно регулярно пити чисту воду, в тому числі і під час фізичної активності.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю