» » » 10 правил про те, як не можна займатися спортом
Усі новини

10 правил про те, як не можна займатися спортом

10 правил про те, як не можна займатися спортом

Весь світ збожеволів на здоровий спосіб життя. Люди освоюють нові методики, відповідно до яких будують не тільки режим своїх тренувань Весь світ збожеволів на здоровий спосіб життя. Люди освоюють нові методики, відповідно до яких будують не тільки режим своїх тренувань, спортивних навантажень, харчування, але навіть спосіб дихання і образ думок.


А тим часом багато хто до цих пір не знають найважливіших спортивних заборон. Отже, чого не можна робити під час тренувань.

1. Бігати вранці

На відміну від наступних пунктів, це, скоріше, не заборона, а рекомендація. Віриш ти в біоенергетику чи ні, але ця наука чітко говорить: відповідно до біоритмами людини бігати корисніше за все з 20 до 22 години вечора, приблизно через годину після останньої трапези. Після пробіжки можна підкріпитися тільки через 40 хвилин.

2. Бігати на асфальті

Асфальт поганий тим, що майже не поглинає поштовхи, що виникають, коли нога відштовхується від землі. А це загрожує твоєму гомілкостопу, колінним і тазостегнового суглобами, і навіть попереку. Тому, якщо немає можливості займатися на спеціальному покритті бігових доріжок на стадіоні, бігай в парку, де є рівні земляні стежки.

3. Бігати уздовж автомобільних доріг

Під час бігу посилюється дихання і прискорюється обмін речовин. Якщо ти вдихаєш чисте повітря, то твій організм очищається і насичується киснем. А загазоване повітря, навпаки, засмічує організм, який працює під час бігу за принципом «пилососа».

4. Тренуватися в лахмітті

Це означає, що на тобі повинна бути не стара футболка, яку «не шкода викинути», і вже тим більше не шорти, які носилися ще в 9 класі. Не варто купувати спортивний костюм з чистої бавовни: він швидко вбирає піт, прилипає до шкіри і заважає їй дихати. Найкраще щоб крім бавовни в складі тканини були лайкра, поліестер, еластан або нейлон. Тільки такий тренувальний костюм буде добре тримати форму і не розтягнеться через місяць занять.

5. Займатися босоніж

Тренуватися босоніж, в шкарпетках або навіть кросівках на плоскій підошві - значить, збільшувати навантаження на хребет і зношувати його майже зі швидкістю звуку. Особливо шкідливо це якщо у тебе до того ж є проблеми з судинами, які таким чином відчувають подвійне навантаження.

6. Пити «коли хочеться»

Про те, що під час тренування просто необхідно багато пити, знають всі. Але це не заважає нам пити тільки «коли захочеться», що при великій інтенсивності занять загрожує зневодненням. Якщо така перспектива тебе не приваблює, то послухай ради спортивних фізіологів - і роби 2-3 профілактичних глотка кожні 20 хвилин. Навіть якщо ще не вмираєш від спраги.

7. Користуватися антіперсперант

Під час тренування людина сильно потіє - так тіло природним способом позбавляється від шлаків. Успішно заважають йому в цьому як раз антиперсперант, що підвищують таким чином рівень зашлакованості організму.

8. Слухати аудіоплеєр

Ти запитаєш: «А як же інакше?». Хоча б зменш гучність. Адже як з'ясував канадський учений Вільям Ходжетс з Університету Альберти, фізичні навантаження в поєднанні з гучною музикою можуть рано чи пізно привести до повної втрати слуху. Причому раптово.

9. Відволікатися і бути в поганому настрої

Частково цей пункт відноситься і попереднього. Якщо ти розмовляєш, дивишся телевізор або думаєш про сторонні речі, то тим самим відволікає від тренування свій головний орган контролю - мозок. Він перестає стежити за роботою м'язів, вони починають «халтурити» та ефективність тренування падає майже до нуля. Саме тому інструктори з фітнесу радять під час занять чітко стежити за своїми діями і відчуттями, «увійти зі своїм тілом в психологічний контакт».

10. Займатися втомленим

Якщо ти не виспався або стомлений, фізичне навантаження не дасть позитивних результатів. Ніяких. Все, що можна заробити в цьому випадку, - домогтися викиду гормонів стресу в кров.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю