» » » Правила, яких необхідно дотримуватися перед тренуванням
Усі новини

Правила, яких необхідно дотримуватися перед тренуванням

Правила, яких необхідно дотримуватися перед тренуванням

Кожній людині, який зважився «знайти себе» в спорті, необхідно навчитися контролювати рівень фізичної активності Кожній людині, який зважився «знайти себе» в спорті, необхідно навчитися контролювати рівень фізичної активності. Адже те, що для професійного спортсмена - «банальна» норма, для нетренованого людини може виявитися занадто.

Кардіологи попереджають початківців «активістів»: найбільшій небезпеці при фізичних навантаженнях піддається серце. Лікарі пропонують дуже простий, але дуже надійний спосіб оцінки персональних можливостей серця - судити по задишки. Справа в тому, що задишка безпосередньо пов'язана з порушенням частоти, ритму або глибини дихання. Попросту кажучи, її поява означає, що організму не вистачає кисню, і це становить загрозу для серця.

Існують найрізноманітніші методики визначення рівня фізичного стану організму. Один з них - підйом по сходах на 4-й поверх нормальним темпом (за 15 хвилини), без зупинок на майданчиках. Якщо ви відчуваєте себе зовсім легко, значить, є резерв. Якщо задихнулися - спробуйте ще раз підкорити 4-й поверх через кілька годин, але вже обов'язково порахуйте пульс. Якщо він нижче 100 - ви у відмінній фізичній формі, менше 120 - в гарній, нижче 140 - в посередньої, вище 140 - в поганий. В останньому випадку тренування потрібно починати практично з нуля.

Найважливіше правило тренувань - нарощувати інтенсивність і тривалість навантажень поступово. Експерти Американського коледжу спортивної медицини (ACSM) рекомендують неодмінно порадитися з лікарем, перш ніж приступити до тренувань:

• практично здоровим чоловікам у віці 40 років і старше і жінкам - від 50 років;

• людям будь-якого віку, у яких є два або більше факторів ризику:

- діагностована гіпертонія,

- куріння,

- цукровий діабет,

- у батьків або братів і сестер до 55 років є серцеві або інші атеросклеротичні захворювання;

• пацієнтам з серцево-судинними, легеневими захворювання, а також патологіями обміну речовин.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю