» » » Правильне дихання під час тренувань
Усі новини

Правильне дихання під час тренувань

Правильне дихання під час тренувань

Правильне дихання під час занять фітнесом значно підвищить ефективність тренувань, тому що тоді м'язи будуть краще відновлюватися, ви станете менше втомлюватися і зможете швидше досягти необхідного результату Вдих-видих - такий природний, і при цьому важливий для всього організму процес. Часто ми дихаємо, не замислюючись. Але варто перекрити кисень - життя сповільнюється.

При цьому більшість людей правильно дихають тільки під час сну, в стані повної розслабленості, коли дихання контролюється несвідомо. Під час же неспання дихання збивається, а іноді і затримується, що може викликати серйозні порушення в таких важливих органах як серце і головний мозок.

Тим часом, навчившись керувати своїм диханням, можна не тільки надовго зберегти здоров'я, але і прожити набагато довше. Правильне дихання під час занять фітнесом значно підвищить ефективність тренувань, тому що тоді м'язи будуть краще відновлюватися, ви станете менше втомлюватися і зможете швидше досягти необхідного результату.

Правильне дихання під час тренувань залежить від того, які саме вправи ви виконуєте.

Вправи на розвиток гнучкості. Вдих слід робити в положеннях, що сприяють розширенню грудної клітини, а видих - коли вона стискається. Наприклад, виконуючи нахили вперед, торкаючись руками підлоги, вдих треба робити в положенні, коли тулуб випрямлений, руки опущені і злегка відведені назад. А видих робиться, нахиляючись вперед: грудна клітка і живіт в цей момент стискаються, що допомагає більш повного витіснення повітря.

Силові вправи. Видих рекомендується робити в момент найбільшого м'язового зусилля, а вдих, коли напруга м'язів найменше. Наприклад, піднімання ніг вгору з положення лежачи на спині. Вдих - під час піднімання ніг, а видих - в момент опускання їх вниз, коли напруга м'язів живота більше. Інший приклад: при віджиманні від підлоги в положенні лежачи: згинаючи руки, роблять вдих, випрямляючи - видих.

Завжди пам'ятайте, що під час тренування не можна затримувати дихання, намагайтеся дихати вільно. Якщо ви помітили, що затримуєте дихання, це означає, що виконується вправа для вас занадто важко, і варто послабити інтенсивність навантаження.

Вправи циклічного характеру. Під час ходьби, бігу, їзди на велосипеді, плавання, коли потреба організму в кисні зростає в кілька разів, правильне дихання особливо важливо. При бігу, перш за все, потрібні узгоджені з рухами тіла ритм і частота дихання. Безладне, з паузами або, навпаки, занадто часте дихання порушує ритм бігу, ускладнює координацію і не забезпечує достатньої вентиляції легень. Наприклад, при повільному бігу на кожен вдих і видих має припадати по три-чотири кроки, а при русі з середньою швидкістю, на кожен вдих і видих - один-два кроки.

У плаванні дихання диктується стилем. Якщо ви пливете брасом, вдих можна зробити тільки в момент піднімання голови над водою; якщо кролем - то в кінці гребка, коли особа повернуто в бік і рот виявляється над водою. В інші фази плавання можна лише видихати повітря у воду. [i][/i]
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю