Усі новини

Чому потрібно присідати?

Чому потрібно присідати?

Присідання є одним з так званих «золотих вправ» бодібілдингу. Вони зміцнюють не тільки м'язи ніг, але і всього тіла Присідання є одним з так званих «золотих вправ» бодібілдингу. Вони відмінно зміцнюють не тільки м'язи ніг, але і всього тіла. Дізнайтеся, чому присідання важливі для атлета.
Присідання повинні займати в програмі тренінгу кожного атлета особливе місце. На сьогоднішній день існує досить багато варіацій цієї вправи, але припускають схожу біомеханіку руху за невеликими винятками. Щоб досягти максимального результату від присідань, вам слід добре вивчити техніку виконання руху. Давайте розглянемо ті переваги, які дають спортсменові присідання і тим самим стають необхідною складовою будь-якої програми тренінгу.
Відразу слід зауважити, що достоїнств у присідань значно більше, ніж ми сьогодні розглянемо. Зупинимося лише на самих значних.
Зміцнюють м'язи всього тіла
Присідання не тільки сприяють зміцненню м'язів ніг, але також розвивають сухожилля, розташовані під колінними суглобами і інші м'язи. При виконанні вправи в організмі посилюється секреція соматотропіну і чоловічого гормону. Як відомо, ці речовини є потужними анаболиками, що прискорює ріст м'язів.
Прискорюється жиросжигание
Вчені встановили, що м'язи вимагають багато енергії для підтримки своєї працездатності. Чим більшою м'язової масою володіє атлет, тим швидше його метаболізм і як наслідок процес ліполізу.
Присідання володіють великим функціоналом
Раніше багато фахівців силового спорту вважали присідання не функціональні рухом. З цієї причини вони в основному стані на «озброєнні» тільки досвідчених атлетів. Сьогодні все змінилося, і початківці атлети також активно використовують присідання в своїх програмах тренінгу. Створено багато методів зниження ризику отримання травми атлетами і кожен може оцінити ефективність вправи.
Підвищується рухливість
Вправа не тільки сприяє підвищенню фізичних показників нижньої частини тіла, але також і підвищує рухливість всього тіла атлетів. При виконанні руху з максимальною амплітудою спортсмен добре опрацьовує м'язи і при цьому практично не відчуває втоми в ногах.
Поліпшується координація
Координація вельми важлива для бодібілдера, хоча деякі атлети не бачать тут взаємозв'язку. Велика кількість вправ задіє різні м'язи і чим кращою координацією володіє спортсмен, тим швидше буде йти набір маси м'язів.
Знижується ризик отримання травм
Це твердження може на перший погляд здатися абсурдним, тому що всюди згадується про можливість нанесення травми колінних суглобів при неправильному виконанні вправи. Але ж це рух задіє велику кількість допоміжних м'язів, які дуже важливі для запобігання отримання пошкоджень при роботі над іншими м'язами. Також слід зауважити. Що при цьому поліпшуються м'язово-нейронні зв'язки, що також сприяє зниженню ризику отримання травми.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю