» » » 10 фітнес-міфів, які псують твоє здоров'я
Усі новини

10 фітнес-міфів, які псують твоє здоров'я

10 фітнес-міфів, які псують твоє здоров'я

У цій статті ми розповімо про найпопулярніші міфах про фітнесі. І допоможемо тобі з'ясувати, яким рекомендаціям можна сміливо довіряти, а яким - ні
У світі фітнесу та спорту існує безліч різних помилок. Багато з них призводять до того, що деякі спортсмени ставлять перед собою нездійсненні цілі і йдуть до них неправильними шляхами.

У цій статті ми допоможемо тобі з'ясувати, яким рекомендаціям можна сміливо довіряти, а яким - ні.

Міф 1. Найефективніші тренування - ранкові

Це не зовсім вірно. Найкращий час для тренувань - це коли ти повністю налаштований на них, коли у тебе з'являється бажання зайнятися улюбленим видом спорту. Адже у кожної людини свій біоритм. Комусь подобаються вечірні тренування в тренажерному залі або плавання в басейні. А для кого-то кращим варіантом тренування буде ранкова пробіжка на свіжому повітрі з дихальними вправами. Найголовніше - бажання і регулярність. Фахівці в результаті досліджень прийшли до висновку, що різниці в результатах ранкових і вечірніх тренувань немає.

Міф 2. Пропустити тиждень-другий тренувань - не страшно

Це абсолютно хибна думка. В результаті перерви в тренуваннях відчутно знижується м'язовий тонус. Якщо ти хочеш досягти будь-яких результатів, розслаблятися і переривати тренування не можна. Чи не тренуючись тижнями, ти будеш кожен раз все починати заново. І це буде мертвою точкою.

Міф 3. Біг на довгі дистанції - ефективний спосіб стати спортсменом

Це не вірно. Дослідження показали, що у людей, які вважають за краще біг на короткі дистанції, показники здоров'я такі ж, як і у марафонців. До того ж біг підтюпцем, швидка ходьба або навіть просто ходьба - більш корисні для людського організму. При легких спортивних навантаженнях серцевий м'яз і інші внутрішні органи поступово адаптуються до них, і користь від спортивних занять зростає.

Міф 4. Під час бігу страждають коліна і щиколотки

Черговий міф. Останні дослідження довели, що біг, навпаки, зміцнює кістково-м'язову систему. І неможливо завдає їй шкоди.

Міф 5. Бігова доріжка в спортивному залі - краще вуличного парку

Біг на свіжому повітрі істотно відрізняється від бігу на біговій доріжки в спортивному залі. Навіть якщо ти пробіг однакові дистанції, все одно - пробіжки на природі набагато корисніше! Пояснення просте - на вулиці ти біжиш проти вітру, по нерівній стежці. Природно, додаєш більше зусиль і витрачаєш більше енергії. Доведено, що під час бігу на свіжому повітрі спалюється на 10% більше калорій, ніж на біговій доріжці. До того ж, на свіжому повітрі вінтіліруются легкі і всі клітини організму наповнюються киснем. Природно, місце для бігу потрібно вибирати в парку або в лісі. І точно не варто тренуватися вздовж проїжджої частини дороги.

Міф 6. У результаті інтенсивних тренувань посилюється апетит

Якщо після закінчення тренування тобі дуже захотілося їсти, значить, щось не так. Справа в тому, що спортивні тренування, навпаки, зменшують відчуття голоду. Цей процес відбувається на гормональному рівні. Знижується вироблення греліну - гормону голоду. А кількість гормону насичення - лептину - збільшується в 2 рази.

Міф 7. Спортивні батончики - прекрасна альтернатива вівсянці і інший їжі

На жаль, але це неправда. Протеїновий батончик - це вже оброблена їжа, найчастіше з додаванням рафінованого цукру і хімічних інгредієнтів, які покликані поліпшити смакові якості продукту. На перетравлення такої їжі вимагає менше калорій і користь від подібної їжі зменшується. Батончик можна використовувати тільки в якості перекусу. І ні в якому разі не замінювати повноцінний прийом їжі.

Міф 8. Спеціальні спортивні напої необхідні для поповнення дефіциту води під час занять спортом

Неправда. Спортивні напої - це цукор і вода. Фахівці настійно рекомендують замість всіляких енергетичних напоїв вживати чисту воду. А відновлювати витрачені сили тільки після тренувань за допомогою їжі багатої білками.

Міф 9. Кальцій і білок можна отримати тільки з молочних і м'ясних продуктів

Твердження про те, що в молоці та інших молочних продуктах найбільше кальцію - застаріло і є помилковим. Зараз існує безліч продуктів, які за кількістю кальцію ніяк не поступаються молоку. Навіть навпаки. Наприклад: кунжут, брокколі, листова капуста або салат Айсберг, шпинат, базилік, квасоля, мигдаль, насіння маку, льону та кунжуту багаті кальцієм. Кунжут є рекордсменом за вмістом кальцію серед продуктів рослинного походження. А в чашці листя салату кальцію більше, ніж в чашці молока! Рекордсмени за вмістом рослинного білка: сочевиця, спаржева квасоля, цвітна квасоля, нут, маш, крупа кіноа, соєвий сир тофу, арахіс, мигдаль, насіння гарбуза і соняшника. Всі ці корисні продукти прекрасно можуть замінити молочні та м'ясні продукти.

Міф 10. Кращий тренінг для пам'яті - сканворди, загадки, ребуси, пазли

Всілякі ділові ігри, пазли, кросворди - це не єдиний спосіб потренувати мозок. Фізичні вправи корисні не тільки для тіла - вони також підвищують розумові здібності і дають ясність мислення. В результаті фізичних навантажень посилюється мозковий кровообіг - це набагато корисніше, ніж сидіння за рішенням кросвордів.

Сподіваємося, що тепер твої тренування будуть більш результативним. І благодійно вплинуть на весь організм.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю