» » » 8 помилок людей, які тільки почали займатися спортом
Усі новини

8 помилок людей, які тільки почали займатися спортом

8 помилок людей, які тільки почали займатися спортом

Приступаючи до спортивних тренувань, багато припускаються помилок, які можуть перешкодити в досягненні результатів в тренуваннях, а то і зовсім нашкодити здоров'ю. Щоб не нашкодити собі і результативно тренуватися, потрібно знати деякі моменти
Новачки в спортивних тренуваннях в більшості випадків думають, що знають, як і що потрібно робити, щоб досягти бажаного результату. Але часто вони припускаються помилок, про які ми розповімо в сьогоднішній статті.

Помилка: тренуватися щодня

Тим, хто бажає схуднути і привести себе в форму, здається, що чим частіше будуть тренуватися, тим швидше буде результат. Але ефект може бути зворотним, так як почне інтенсивно вироблятися кортизол, тому що організм, що не звик до навантажень, буде відчувати стрес. Коли цей гормон в надлишку, сповільнюється обмін речовин, збільшується апетит, а з ним і вага.


Як правильно:

Ефект не змусить себе довго чекати, якщо перший місяць займатися спортом 2 рази в тиждень близько 40 - 60 хвилин. Другий місяць - 3 рази на тиждень, доводячи час заняття до 15 години.

Помилка: відмова від жирів

Перший етап занять фітнесом нерідко збігається з дотриманням жорстких дієт без жирів. В результаті під час і після тренування з'являється слабкість і швидка стомлюваність. Справа в тому, що жири заповнюють енергетичний запас організму, формують сполучні тканини, коригують вироблення гормонів, а також відповідають за засвоєння вітамінів, що розчиняються в жирах.

Також раціон без жирів погано вплине на стінки судин (проносить їх) і збільшить ризик кровотеч.

Як правильно:

Щоб раціон був дієтичним, досить виключити з нього смажені страви, солодке, соління, гостру їжу, а білий хліб замінити на цільнозерновий.

Помилка: пити мало води

Деякі люди не п'ють воду під час тренувань. Але вода потрібна для підвищення ефективності тренування, так як вона допомагає процесу метаболізму. Під час фізичних навантажень організм активно втрачає рідину, і якщо її не заповнювати, то погіршиться самопочуття і результативність від заняття.


Як правильно:

Між підходами доцільно робити по кілька ковтків негазованої або мінеральної води. При цьому важливо не пити воду з солодкими добавками, так як посилиться спрага і дискомфорт, який заважає тренуванні.

Помилка: тренування на голодний шлунок

Деякі тренуються вранці і пропускають при цьому перший прийом їжі, вірячи, що через їжу перед заняттям збільшиться вага. Такий метод знизить інтенсивність тренування, оскільки організму не вистачатиме сил. В результаті буде відчуватися слабкість і погане самопочуття, аж до непритомності.

Також спорт натщесерце уповільнює обмін речовин, тому їжа, з'їдена після фітнесу, зведе нанівець результат від ранкового тренування.

Як правильно:

Прийом їжі повинен бути за 60-90 хвилин до початку тренування. У раціон потрібно включити продукти, що містять білки і вуглеводи, при цьому варто обмежити вживання жирів (бажано, не більше 3-5 грам). Приклад сніданку: вівсяна каша з молоком, сирники, салат з курячим м'ясом. Також можна ще з'їсти банан або батончик з сухофруктами і горіхами. Через 30 хвилин після тренування потрібно перекусити їжею, багатою білком і вуглеводами.

Помилка: неправильне дихання

Від правильності дихання також залежить результат занять фітнесом. Коли вдихи і видихи правильні, підвищується витривалість і швидше спалюється жир. Тому дихання не повинне бути хаотичним.


Як правильно:

Видих робиться під час зусилля, а вдих - під час розслаблення. Приклад: під час випаду робиться вдих, а при поверненні в вихідну позицію - видих.

Помилка: не робити розтяжку

Багато ігнорують розтяжку після силового тренування, навіть, незважаючи на поради досвідчених тренерів. Однак вона необхідна, тому що підсилює кровопостачання і допомагає м'язам швидше відновитися після навантажень. Крім того, розтяжка знижує ймовірність появи крепатури або зменшує больові відчуття, якщо вона все ж з'явилася.

Як правильно:

Після основних навантажень, до 15 хвилин потрібно приділити час розтяжці: зробити нахили, підтягування в різні боки, розтяжку групи м'язів ніг.

При розтяжці важливо знати міру і враховувати фізичну підготовку, в іншому випадку м'язи і зв'язки можна травмувати так, що про спорт доведеться забути на місяць, а то і більше.

Помилка: підходи без зупинок

Щоб вправа була результативною, його потрібно робити в кілька підходів (2 - 3 підходи). Але між сетами важливо робити паузи, так як тренування без зупинок може стати причиною перенапруги, непритомності, запаморочення або м'язової судоми.


Як правильно:

Виконати пару вправ, наприклад, зробити випади і присідання. Після двох підходів потрібно зробити перепочинок 15 - 30 секунд, а далі виконати ще пару підходів, і знову відпочити. Після цього можна переходити на наступну групу вправ.

Помилка: тренуватися тільки по одній програмі

Почавши займатися фітнесом, багато хто вибирає одну відповідну програму і займаються по ній не один місяць. На жаль, від цього результативність НЕ зросте. Організм звикає до однотипних навантажень і перестає їх сприймати як такі. З таким звиканням порівняно ранкове пробудження або однаковий маршрут на роботу.

Як правильно:

Кожні 3 - 4 тижні слід міняти програму або вносити в неї корективи. Наприклад, можна збільшувати число підходів, кількість виконаних вправ, включати в заняття нові тренажери або спортивні снаряди. До деяких програм можна повертатися, але не забувати їх вчасно міняти.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю