» » » М'язові болі після тренувань: причини виникнення та методи усунення
Усі новини

М'язові болі після тренувань: причини виникнення та методи усунення

М'язові болі після тренувань: причини виникнення та методи усунення

Існує кілька версій появи болів в м'язах після тренувань.

Майже кожен, хто тільки починає займатися спортом, в перший час відчуває закріпачених і больові відчуття в м'язах, які тривають протягом 1 - 3 діб. Те ж саме можуть випробувати і треновані люди, якщо вони змінюють режим навантажень або надмірно навантажують свої м'язи.

Хоча хворобливі відчуття в м'язах виникають у переважної більшості звичайних людей і професійних спортсменів, незалежно від того, яким видом спорту вони займаються, вчені до цих пір не прийшли до єдиної думки про причини такого явища. Існує кілька версій появи болів в м'язах після тренувань.

По-перше, мікротравми м'язових волокон. Досліджуючи кров спортсменів протягом 1-3 діб після тренувань, коли болю найбільш виражені, в ній виявляється велика кількість різних компонентів клітин м'язи. Це говорить про те, що біль після тренування виникає через пошкодження або мікроскопічних руйнувань м'язових волокон.

Друга версія, яка протягом довгого часу вважалася основною в поясненні цього явища, а на сьогоднішній день вже відступила на другий план, - накопичується в м'язах молочна кислота (лактату). Багато сучасні дослідження свідчать про те, що лактату міститься в м'язах всього протягом 20 - 30 хвилин і, отже, не може викликати біль в м'язах через добу - троє. Найбільш ймовірно, що молочна кислота викликає відчуття печіння в м'язах саме під час тренування і нетривалий час після неї.

Третє припущення - виникнення болю після тренувань пояснюється розвитком запального процесу в області тренируемой м'язи, тобто збільшенням об'єму рідини, дратівливою м'язові нервові закінчення і, як наслідок, біль. Ця теорія являє собою розвиток і продовження першої версії.

Ще одна, але досить спірна версія - дефіцит кровообігу (м'язова ішемія).

П'ята можлива причина хворобливості м'язів після тренування - травми м'язів, суглобів і сухожиль (не плутати з мікротравмами, про які говорилося вище). В даному випадку біль ниючий, яка може загострюватися при різких рухах і незвичних навантаженнях. Найчастіше виникає больовий простріл, в місці травми з'являється пухлина або синець. Якщо біль в м'язах зберігається протягом трьох і більше доби, супроводжується м'язовою слабкістю, утрудненням при виконанні нормальних рухів, піднімається температура тіла, то це повинно насторожити і послужити сигналом до припинення занять і звернення до лікаря.

Всі способи зменшення болю в м'язах після тренувань діляться на дві групи:

1. Правильна організація тренування.

2. Поведінка після занять.

Розглянемо всі методи більш докладно.

Правильна організація тренування

1. Основний частини тренування повинна обов'язково передувати повноцінна розминка.

2. Заняття повинні проводитися тільки на тих тренажерах, які не викликають дискомфорту і повністю відповідають зростанню людини і масі його тіла.

3. Перші три-чотири тренування потрібно проводити в режимі поступового збільшення навантаження. Починати слід з мінімальною інтенсивності і найменших ваг.

Що слід зробити після тренування, щоб зменшити болі в м'язах?

1. Застосовуйте мазі та гелі, що містять активні компоненти, що сприяють усуненню м'язових болів такі, як Диклофен, апизартрон, терпентинного мазь, віарпін, віпробел і т.д. Використовувати ці препарати треба в такий спосіб:

- наносити тільки на ділянки шкіри без пошкоджень;

- не допускайте попадання мазі на слизові оболонки;

- не можна після нанесення препаратів, що мають зігріваючу дію, прикладати до цих місць грілки, повітронепроникні пов'язки, еластичні бинти. В іншому випадку можна викликати опік.

2. Регулярно приймайте біодобавки, що допомагають відновленню м'язової тканини.

3. Людина, регулярно займається спортом, повинен споживати з їжею достатню кількість повноцінного тваринного і рослинного білка.

4. Після тренування, на наступний день, прийміть гарячу ванну, душ (краще контрастний), сходіть в сауну або басейн. Ці процедури активізують кровообіг в скелетних м'язах.

5. Самостійно помасажуйте м'язи, в яких виникли хворобливі відчуття, або зверніться до фахівця з масажу.

У висновку можна зробити висновок про те, що м'язові болі після тренувань, якщо вони зникають через три дні і з'являються через зміну режиму занять або зміни комплексу вправ - явище цілком нормальне. Біль має пройти після 3-4 тренувань.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю