» » » Як правильно дихати під час тренувань?
Усі новини

Як правильно дихати під час тренувань?

Як правильно дихати під час тренувань?

Коли потрібно вдихати і видихати, наскільки довгим повинен бути вдих і наскільки коротким видих? Багато хто задається цим питанням

Як правильно дихати під час тренувань? Коли потрібно вдихати і видихати, наскільки довгим повинен бути вдих і наскільки коротким видих? Багато хто задається цим питанням.

У школі на уроках фізкультури нас вчили одному, а тепер на заняттях у фітнес-клубі ми вчимося абсолютно іншому Як же все-таки правильно? Дихання - настільки природний для нас процес, що найчастіше ми навіть не помічаємо, як дихаємо. Але варто тільки перекрити кисень - і "життя змінюється на очах". Не меншу роль дихання грає і під час тренування: адже якщо навчитися керувати своїм диханням, то можна значно полегшити навантаження на серцево-судинну і дихальну системи і підвищити ефективність тренувального процесу.

Вправи на розвиток гнучкості

Нахили, повороти, обертання тулуба, махи, кругові рухи руками і ногами - у всіх цих вправах вдих роблять в положеннях, що сприяють розширенню грудної клітини, а видих - коли вона стискається. Наприклад, виконуючи нахили вперед, торкаючись руками підлоги, вдих треба робити в положенні, коли тулуб випрямлений.

Силові вправи

У цих вправах все залежить від напруги м'язів - видих рекомендується робити в момент найбільшого м'язового зусилля, а вдих - в момент найменшого. Тобто, якщо ви піднімаєте ноги вгору з положення лежачи на спині, то вдих робите під час піднімання ніг, а видих - в момент опускання їх вниз, коли напруга м'язів живота більше.

При віджиманні від підлоги в положенні лежачи вдих роблять, згинаючи руки, а видих - випрямляючи. Головне правило в даному випадку - не затримувати дихання!

Біг

При бігу, перш за все, потрібні узгоджені з рухами тіла ритм і частота дихання. Безладне, з паузами або, навпаки, занадто часте дихання порушує ритм бігу, ускладнює координацію і не забезпечує достатньої вентиляції легень. Наприклад, при повільному бігу на кожен вдих і видих припадає по 3-4 кроки, а при русі з середньою швидкістю на кожен вдих і видих - 1-2 кроки.

Під час ходьби, бігу, плавання і т.п. особливо важливо правильно дихати, тому що потреба організму в кисні зростає в кілька разів.

Виконуючи руху циклічного типу, намагайтеся дихати рівно і глибоко, роблячи акцент на видих.

Чим повніше видих, тим глибше буде вдих і тим краще вентиляція легенів.

Однак у всьому необхідно почуття міри. Надмірно глибоке дихання може дати зворотний ефект.

Текст: Вів Арт

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю