Усі новини

Як уникнути травм під час падіння

Як уникнути травм під час падіння

«Якби знав, де впав, соломки підстелив!» - саме гуманне з того, що виривається з вуст людини, який несподівано опинився на землі. Прийнявши до уваги цінні поради, можна убезпечити себе ще в польоті.

«Якби знав, де впав, соломки підстелив!» - саме гуманне з того, що виривається з вуст людини, який несподівано опинився на землі. А впасти можна де завгодно - наприклад, посковзнутися на льоду або банановій шкірці, підкинуту шкодливим першокласником. Але все це, скоріше, відбувається з волі випадку, а в рухливих видах спорту ризик впасти і отримати болючий удар набагато більш ймовірний. Прийнявши до уваги цінні поради, можна убезпечити себе ще в польоті.

Уявіть, що ви - на футбольному полі і прориватися до воріт противника. Опиняєтеся один на один з голкіпером і вже збираєтеся нанести прицільний удар, як грубий підкат ззаду збиває вас з ніг, і ви вже летите назустріч смарагдового газону обличчям вниз.

Незважаючи на гадану швидкоплинність польоту, за цей час можна встигнути багато. Наприклад, поставити під сумнів сексуальну орієнтацію опонента, упустив вас на землю. Але набагато корисніше буде згрупуватися і стиснути пальці в кулак, щоб не вивихнути кисть або НЕ вибити суглоб. Притисніть руку до боку і саме боком постарайтеся торкнутися землі. Уже після «посадки» годі було пригальмовувати, а навпаки, спробуйте перекотитися, як це люблять робити футболісти, відчайдушно намагаються симулювати фол. Перекиди дозволять пом'якшити тертя об землю, яке щоразу виникає після падіння під час бігу.

Якщо ж ви стали жертвою якогось Зідана і вас, не дай Бог, «буцнув» в груди, при падінні на спину не беріть приклад з Матерацці. Звичайно, в фіналі ЧС-2006 він не був готовий до несподіваного удару, але, зближуючись з землею, не зробив нічого, щоб захиститися. Хоч і летів довго. На уповільненому відео-повторі це видно.

При падінні спиною назад діє той же принцип перекиду - спробуйте згрупуватися і з сідниць перекотитися на спину. Головне - не впасти плазом, а підборіддя встигнути притиснути до грудей, щоб захистити голову. Ці нехитрі дії можуть допомогти в здійсненні більш м'якої посадки.

Зрозуміло, описані рекомендації згодяться не лише під час гри в футбол, а й в інших видах рухомого спорту. Крім того, поради про те, як уникнути травм при падіннях, підходять і для повсякденного життя.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю