Усі новини

Функціональний фітнес

Функціональний фітнес

Ймовірно, ви вже знаєте, що таке функціональний тренінг і чули про його переваги, але поки не цілком уявляєте, як він може допомогти нам в реальному житті

Ймовірно, ви вже знаєте, що таке функціональний тренінг і чули про його переваги, але поки не цілком уявляєте, як він може допомогти нам в реальному житті. Тоді ось реальна життєва ситуація: зима, ви виходите вранці зі свого під'їзду і не встигаєте зробити кілька кроків, як ковзалися і падаєте. Знайоме?

Або ось ще одна: ви збираєтеся увійти в метро і намагаєтеся притримати рукою двері, стрімко розорювали прямо на вас. У момент зустрічі руки з дверима ви відчуваєте сильний біль в плечі.

Або ще: ви поспішаєте, нахиляєтеся, щоб зав'язати шнурки або взяти щось з підлоги а розгинається вже насилу. Спину, що називається, «заклинило».

Все це ситуації, узяті з реального життя. Поговоріть з будь-яким персональним тренером на цю тему, і він вам розповість ще 20 аналогічних історій про те, як люди отримують травму нема на тренуванні, а займаючись своїми повсякденними, звичайними справами.

Чого ж не вистачає нам, щоб впоратися з подібними життєвими ситуаціями, і що дає нам функціональний фитнес?

В першу чергу, зміцнення м'язів-стабілізаторів суглобів. У нашому прикладі з відчиняють двері м'язи плеча не змогли протистояти силі інерції і утримати плечовий суглоб на місці. Тому-то і виник різкий біль. Щоб цього не сталося, необхідно їх зміцнювати. М'язи-стабілізатори - особливі, звичайними вправами їх не проймеш. Тренувати їх потрібно в умовах, «максимально наближених до бойових», тобто тоді, коли все навантаження буде припадати саме на них. Такі умови і створюються на функціональної тренуванні спеціальними вправами.

Другий момент - функціональний фітнес розвиває відчуття рівноваги і координацію рухів. Адже саме ці якості допомагають нам не впасти на слизькій вулиці взимку. Або швидше освоїти сноуборд і гірські лижі. Відчути себе впевненіше, катаючись на ковзанах з друзями.

Як устаткування зазвичай використовують гумові тяжі, гантелі і гирі, тренажери, амортизатори, медичні м'ячі, кор-платформи, ролери і т.д.

Функціональні тренування зміцнюють також глибокі м'язи спини і шиї. Сила і спільна дружна робота цих маленьких м'язів має величезне значення для нашого з вами здоров'я: це і можливість займатися улюбленим видом спорту, і прогулянки та ігри з дітьми, і ясна, швидко метикує голова (дуже важливо на роботі, правда?), І навіть хороший секс, врешті-решт!

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю