Усі новини

Побічні ефекти від заняття спортом

Побічні ефекти від заняття спортом

A правда, що від спорту тупеют? Питання вплив бодібілдингу та інших видів спорту на організм, мислення - дуже важливий для будь-якого атлета - якщо він все ще хоче залишатися людиною - а не купою м'яса Питання вплив бодібілдингу та інших видів спорту на організм, мислення - дуже важливий для будь-якого атлета - якщо він все ще хоче залишатися людиною - а не купою м'яса

A правда, що від спорту тупеют?

Так:

1. Якщо ти присвятив життя спорту, інтелектуальні здібності можуть відпочивати скільки їм заманеться. У тебе такий забитий графік тренувань-олімпіад, що стає колись все. Ти рідко ходиш в театри і музеї. А з усіх важливих політичних новин, які ти продремал вчора після тренування, запам'ятав лише те, що Летицию Каста визнали найсексуальнішою моделлю року.

2. Спортсмени схильні до стресу, переважній розумові здібності. Чим більше сил вони витрачають на те, щоб домогтися блискучих результатів, тим більше нервують. Ставши нарешті зірками світової величини, половина спортсменів перетворюється в скоєних неврастеніків. Тому половина колонок скандальної хроніки зазвичай присвячена героям спорту - один вирвав з коренем ліхтарний стовп на Пікаділлі, інший вухо супернику відкусив

3. Спорт приносить психологічно оздоровлюючий ефект тільки тоді, коли ти займаєшся їм добровільно, - до такої думки прийшли експериментатори з медичного центру університету шт. Індіана. Вони брали групу депресивно налаштованих лабораторних щурів (тих, які їли без апетиту, що не відвойовували собі територію і не доглядали за дамами) і поміщали в бокси з біговими колесами. Щури, які бігали в колесі тоді, коли їм цього хотілося, скоро нагулювали собі апетит і поверталися до групи вже на правах лідерів. Ті ж пацюки, яких не випускали з колеса до тих пір, поки вони не пробіжать потрібну відстань, залишалися такими ж сумними і пригніченими.

4. Професійний спорт рідко обходиться без травм, до кінця своєї кар'єри всякий спортсмен обзаводиться пухкою медичною карткою. Надалі багато хто з цих травм дають про себе знати частими больовими нападами, а постійні болі вкрай негативно впливають на інтелектуальні функції.

5. За даними British Journal of General Practice, футболісти гірше всіх спортсменів проходять інтелектуальні тести. Дослідники схильні звинувачувати в цьому той факт, що футболісти часто б'ють головою по м'ячу. Під час ударів кожен раз відбувається мікрострусів мозку і страждають його клітини.

6. Дослідження, проведені вченими в спортивних залах Берліна, виявили, що кожен другий з тренуються там не знав, яку саме м'яз він зараз качає. Що вже зовсім нерозумно. Адже коли ти уявляєш собі, на яку групу м'язів йде навантаження, ти стимулюєш нервову систему цій галузі, що веде до більшої ефективності тренування.

7. Коли чоловік занадто багато сил витрачає на спорт, їх залишається занадто мало на секс. Рівень тестостерону знижується після вимотують фізичних навантажень - інтерес до цієї справи падає. І все інше теж.

8. Кожен третій спортсмен-любитель дає собі занадто високе навантаження, якщо займається без тренерського спостереження. Наслідком цього можуть з'явитися часті напади депресії.

9. Якщо ти вчасно не обмежиш свої тренування розумними межами, тобі доведеться познайомитися з побічною дією ендорфінів - гормоноподібних наркотичних речовин, активно виробляються під час фізичних навантажень. Їх висока концентрація в крові різко підвищує больовий поріг, і ти гірше ловиш жалібні сигнали свого тіла. А бігти марафонську дистанцію з вивихнутою п'ятою - справа, прямо скажемо, безглузде.

Ні:

1. Пульс, почастішав в момент тренування, - це найкращий подарунок твоєму мозку. Посилилося кровообіг і хороше збагачення тканини киснем допомагають йому думати.

2. Спорт - найкращі ліки проти шкідливого для інтелекту стресу. Для цього є різні причини, як біохімічні, так і психологічні. Але принцип один - поки твоє тіло носиться по біговій доріжці, йому не хочеться переживати за долі Всесвіту. Що стосується каменю на душі, то він - суща дурниця в порівнянні з стокілограмовій залізякою, яка затишно пригрілася зараз на твоїй могутніх грудях.

3. Заняття спортом збільшують кількість нервів клітин. Принаймні у мишей - про це повідомляють з Каліфорнійського інституту біологічних досліджень. Миші, які змушені по милості дослідників вести активне життя (а для цього в інституті маса найдивніших пристосувань, в тому числі навіть мишачий велотренажер), мають більшу кількість клітин мозку, ніж їх брати і сестри, які спокійно живуть собі в звичайних ящиках без всяких спортивних прибамбасів.

4. При аеробного навантаження після тридцяти хвилин постійного руху в організмі активно виділяється речовина, зване природним морфіном, або ендорфіном. Чим вище рівень ендорфіну, тим краще настрій і тим легше тобі дається все, в тому числі і засвоєння інформації.

5. Регулярні заняття спортом - це самий розумний і далекоглядний спосіб профілактики різних хвороб. Наприклад, інфаркту та інсульту. А також такої неприємної штуки, як хвороба Альцгеймера (це коли під старість у людини починає їхати дах).

6. У спортсменів пам'ять краще, ніж у людей, які спортом не займаються. Чому? Тому що за нормальне функціонування нашої пам'яті відповідають такі речовини, як адреналін і норадреналін. А їх концентрація значно збільшується при регулярного фізичного навантаження.

7. Спортсмени краще, ніж всі інші, здатні швидко орієнтуватися в ситуації. Постійний рух призводить до того, що вони виробляють значну кількість серотоніну - речовини, яке психотерапевти іноді називають гормоном менеджера. Серотонін сприяє твоєму вмінню швидко схоплювати суть явищ і витягати з них користь. Крім того він допомагає тобі легко брати ініціативу в свої руки.

8. Спортсмени - хороші коханці. І це не дивно - після перемоги над суперниками в напружених змаганнях в твій організм надходить величезна кількість тестостерону. А збільшення тестостерону всього на 13 пікограма на мілілітр означає - плюс один раз раз в тиждень.

9. Збільшений викид ендорфінів в твою кров під час тренування - страховка від будь-якого роду депресій. Так що якщо ти раптом починаєш відчувати, що і нудно, і сумно, і нікому руку подати, - пострибай півгодинки через скакалку.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю