Усі новини

Катання на ковзанах для початківців

Катання на ковзанах для початківців

Не варто ігнорувати такий вид відпочинку, як катання на льоду. Нехай навіть ви насилу стоїте на ковзанах, і що з того? По крайней мере, можна спробувати Не варто ігнорувати такий вид відпочинку, як катання на льоду. Нехай навіть ви насилу стоїте на ковзанах, і що з того? Лев Толстой теж не вмів грати на балалайці, але дуже любив це робити Принаймні, можна спробувати - адже перш ніж відкинути ковзани, потрібно спочатку їх одягнути. Запастися термосом з чаєм (або не чаєм), запросити на каток кохану дівчину (або не дівчину) - романтика!

Батьки, які хочуть, щоб їхні діти почали кататися, а також дорослі, що збираються зайнятися цим спортом, як правило, задають однакові питання. У цьому розділі ми постараємося відповісти на ті, які задають найчастіше.

ДОВГО ПОТРІБНО ВЧИТИСЯ?

Хто з вас не задавав цього питання? На нього неможливо відповісти відразу. Скільки потрібно, щоб навчитися грати на фортепіано? Це залежить від того, що ви маєте на увазі під словом «навчитися». Більшість батьків відповідає на це питання досить неясно. «Ну, добре кататися на ковзанах. Потрібно відразу сказати, що термін навчання, якщо початківець фігурист не кине несподівано заняття, залежить і фізичного розвитку дитини, і від якості спортивного інвентарю, від кількості часу, який може бути віддано заняттям, від якості викладання і від бажання займатися. Правильний підбір інвентарю Яка ж важливий, що цьому ми присвятили цілий розділ у книзі.

НЕ ЗАНАДТО Я СТАР, ЩОБ ПОЧИНАТИ ЗАЙМАТИСЯ?

Деякі фахівці з танців кажуть: «Якщо ви можете ходити - ви можете танцювати». Приблизно те ж саме відноситься і до катання на ковзанах. У нас є кілька учнів, які не вміли кататися на ковзанах до шістдесяти років; приблизно після півтора сезонів занять вони не тільки впевнено каталися, а й освоїли деякі прості танці. Молодші досягнутий і порівняно великих результатів.

Багато що залежить від вашої завзятості.

А ЦЕ НЕ НЕБЕЗПЕЧНО?

Абсолютно безпечно.

Як не намагайтеся, коли-небудь ви все-таки впадете; чесно кажучи, падати ви будете багато разів, і чим швидше впадете вперше - тим краще. Зазвичай кажуть, що небезпечне місце - власний будинок, але що стосується ковзанки, то цей вислів несправедливо. Падіння на ковзанці не можна порівнювати з падінням на, зледенілих кам'яних сходах вашого будинку. На льоду ви можете отримати декілька подряпин, але нічого більш серйозного, так як насправді мало видів спорту, які були б так само безпечні, як фігурне катання.

ЯК ЧАСТО ПОВИНЕН Я КАТАТИСЯ?

Часто у вас проходять заняття або не часто - це не головне; головне, щоб ці заняття були регулярними. Той факт, що у вас заплановано наступне заняття в певний час, зазвичай змушує вас докладати багато зусиль, щоб оволодіти всім тим, що вам до цього показали, і ви намагаєтеся бути готовим до наступного заняття. Кількість занять залежить від того, як часто ви катаєтеся, яке велике ваше бажання продовжувати кататися на ковзанах, але все ж, щоб досягти успіху, ви повинні виходити на лід як мінімум два-три рази на тиждень. Багато катаються домагаються успіху, займаючись на ковзанці і один раз в тиждень, але це дуже тривалий процес. В цьому випадку ви не стільки думаєте про те, щоб навчитися ще чогось, скільки про те, як зберегти рівновагу. Три коротких заняття протягом тижня корисніші, ніж одне тривале.

КУПУЄМО КОВЗАНИ

Як шукати. Називати адреси магазинів, де можна купити ковзани, в общем-то немає сенсу: вони продаються майже у всіх спортивних магазинах. Максимальна ціна - будь-яка, мало не до свавілля, але все-таки платити за ковзани понад 8000 рублів не має сенсу - на якості це ніяк не позначиться.

Хороші фірми. випускають фігурні ковзани: RISPORT, GRAF, WIFA (професійні) Jackson, Gracier (аматорські). Дуже непоганими вважаються ковзани шведських виробників.

Як вибирати. Якщо ви вирішили-таки купити фігурні ковзани, доведеться засвоїти кілька правил покупки й приміряння, щоб згодом при катанні вони не мучили ваші бідні ноги, аки "іспанський чобіток".

Черевик повинен бути приблизно на пів розміру більше того, який ви носите - катаючись на ковзанах прийнято надягати товсті спортивні шкарпетки, краще - багатошарові або спеціальні шкарпетки, що оберігають ноги від мозолів, особливо це важливо в період "разнашіванія" черевика.

Приміряючи ковзани в магазині, обов'язково встаньте і визначитеся - чи зручно вам стояти. Якщо відчуваєте хоч найменший дискомфорт, відразу міряйте інші - при катанні дискомфорт підсилиться в кілька разів.

Часто черевики для фігурного катання купують окремо від лез, які пригвинчують потім. У цьому випадку обов'язково перевірте симетричність підошви черевика - носок повинен бути на одній лінії з каблуком, інакше можуть виникнути проблеми з установкою леза.

Як точити. Заточка лез - справа першорядної важливості і складності. Фахівці знають, що між заточуванням лез для фігурних і хокейних ковзанів немає майже нічого спільного. Щоб не зіпсувати леза, які не заточувати їх самостійно, зверніться в спеціальні майстерні. І ні в якому разі не користуйтеся апаратами для заточення лез, які можна знайти на деяких ковзанках.

Леза треба точити - нікуди не дінешся, але робити це занадто часто не слід, тому що будь-лезо розраховане на певне число заточек, варто переборщити - і леза доведеться викидати. А взагалі, щоб не тупити леза, ніколи не ходіть по підлозі в ковзанах без чохлів.

Як розношувати. Це дуже важливий етап, хоча на перший погляд він може здатися несуттєвим. Ваші нові ковзани можуть бути дуже зручними, але щоб зберегти їх такими, варто виконувати кілька нескладних правил протягом перших 4-6 годин катання.

По-перше, чи не стрибайте. Черевики повинні розношуватися поступово, а навантаження від стрибків може призвести до появи небажаних згинів і навіть тріщин. По-друге, в цей період катання слід іноді зупинятися і перев'язувати шнурки - вони також розношуються, вірніше, розтягуються, через це в певний момент черевики перестають щільно сидіти на нозі, що теж зовсім не подарунок.

Як зберігати. Сама ворог лез - іржа. Якщо вона з'явилася хоча б в одному місці, леза вже ніколи не стануть такими ж хорошими, як і раніше. Тому завжди тримайте їх сухими. Головне правило зберігання лез: не тримати їх в чохлах і сумках довгий час. Зберігайте ковзани так, щоб вони завжди добре вентилювалися.

Волога небезпечна і для черевиків, тому дерев'яну підошву фігурних ковзанів один раз в три місяці слід покривати розчином, що запобігає підошву від вологи - так ви збережете її від деформації і руйнування. А ось покривати підошву лаком не рекомендується - виглядає добре, але практика показує, що потрібного результату це не приносить, тільки підошва тріскається і деформується.

Ніколи не сушіть черевики на батареї, над плитою або будь-яким іншим екстремальним способом.

ВПЕРШЕ НА ЛЬОДУ

Ви стоїте на краю ковзанки, збираючи всю свою мужність, щоб у перший раз ступити на лід. Нехай вас не бентежить той факт, що все, що знаходяться на ковзанці, виглядають так, немов вони провели тут багато років. Ковзанярі повністю поглинені своїми турботами, вони настільки звикли бачити новачків у краю крижаної площадки, що не звертають на них ніякої уваги.

Наші черевики добре зашнуровані, ми зняли чохли (обов'язково повинне бути ваше ім'я на них) і поклали їх у зручне місце, неподалік від виходу їм лід.

Будемо вважати, що вам ніхто не допомагає. Міцніше вхопитися за бортик ковзанки, якщо він є, і акуратно ступите на лід. Найімовірніше вам здасться, що ніколи в житті ви не знаходилися в більш безнадійному становищі. Але будьте впевнені - це почуття скоро зникне. Ніякої практичної допомоги ви не отримаєте, якщо в одній руці у вас буде ця книга, а іншою рукою ви будете триматися за бортик. Однак фізично міцний чоловік, впевнений в собі, може обійтися без сторонньої допомоги. Сподівайтеся на допомогу одного лише тоді, коли знаєте, що він сам твердо стоїть на ковзанах. Уміння підтримати новачка і допомогти йому приходить після значної практики і певного досвіду. І не в цьому головне: немає сенсу в тому, щоб ви спиралися на кого-небудь, а він тягнув вас по катку. Ви самі повинні навчитися триматися на льоду.

Тепер з'єднайте ноги разом так, щоб вони не роз'їжджалися в сторони, і постарайтеся постояти спокійно. Ваше головне завдання зараз - рухатися вперед, не тримаючись за бортики. На цьому етапі нехай вас не бентежать багато дрібниць. Не звертайте уваги на ваших друзів, які будуть стояти осторонь і говорити: «Необхідно зігнути ноги в колінах, відштовхуватися лезами ковзанів».

Початок є початок, і головне зараз - знайти певну рівновагу, коли ви рухаєтеся вперед. Вашим першим інстинктивним прагненням буде робити кроки так, як ніби ви йдете по землі, але незабаром ви зрозумієте, що це не так; і те, що це прагнення неправильне, не повинно вас бентежити; адже ви починаєте відчувати лід, хоча і робите маленькі кроки.

Як тільки ви зможете проїхати вперед на обох ногах досить упевнено, починайте вивчати правильне відштовхування. Але не будемо забігати вперед. Краще обговоримо ще один дуже важливий момент.

ПАДІННЯ

Падіння на льоду не так неприємні, як падіння на підлозі або на землі. Справа ось у чому - падіння на льоду здебільшого відбувається під час ковзання. І інерція ковзання зменшує силу удару при падінні. Вам можуть сказати - при падінні згинайте ноги в колінах і розслабляйтеся. Теоретично неї це дуже добре, але новачок звичайно виявляється на льоді раніше, ніж встигне подумати, що потрібно робити і момент падіння. Згодом ви навчитеся розслаблятися, але навчитися падати можна тільки падаючи, і хоча це звучить трохи жорстоко, але чим рань-то ви впадете в перший раз і дізнаєтеся, що це таке, - тим краще. Той факт, що ви не вдарилися так сильно, як очікували, і від цього не розсипалися, додасть вам більше впевненості.

Якщо ви впали, піднімайтеся якнайшвидше. Не лежіть на льоду. Ви ж тільки залучаєте увагу. Природно, інші фігуристи відчують необхідність підійти до вас і дізнатися, чи все в порядку.

Початкове КОВЗАННЯ

Початкове ковзання досягається за допомогою правильного відштовхування ребром ковзана, своєчасного згинання та випрямлення коліна опорної ноги, одночасного переносу ваги тіла з однієї ноги на іншу. Це більш складний рух, ніж його уявляють собі ковзанярі. Воно вимагає постійної уваги і практики, навіть якщо ви катаєтеся вже чимало часу. У цьому розділі ми не будемо детально осту нятися на деталях, адже для того щоб добре відштовхуватися, потрібно вміти тримати рівновагу на одній нозі досить довго. А ви всього лише навчилися ковзати вперед на обох ногах. Однак ви можете попробовать.Ето рух ковзне, причому ви ковзати спочатку на одній нозі, а потім на інший. Про це ми будемо говорити більш детально в розділі 2 але зараз найголовніше зрозуміти, що поштовх повинен здійснюватися ребром ковзана, а не носком. Поставте ноги разом паралельно, зігніть ноги в колінах і витягніть праву ногу так, як показано. Притиснувши правий ковзан щільно до льоду, відштовхніться, і постарайтеся подолати невелику відстань, ковзаючи на лівій нозі. Далеко на цій нозі ви не проплисти - доведеться знову підтягти праву ногу до лівої. Ви ще не навчилися правильно ковзати на одній нозі (про це в наступному розділі), але, по крайней море, відучилися відштовхуватися носком, що вважається поганою манерою харчуванні, Після того як ви зробили мирний поштовх і ноги знову замість, деякий час ви ковзати на двох ногах. Ви, мабуть, помітите, що після першого поштовху ваші плечі почнуть розгортатися. Почекайте трохи, поки ви знову зможете управляти своїми плечима, потім розгорніть ліву ногу і повторіть знову все рух. Коли ви поставите ноги разом, вам мимоволі захочеться випрямити обоє колін, а тому не забувайте згинати їх знову перед кожним поштовхом. Пам'ятайте, що ви повинні згинати коліно до поштовху, а не під час його. При здійсненні поштовху спочатку однією ногою, а потім інший говорите про себе: «Поштовх, разом, пауза, поштовх, разом, пауза », і так далі. Під час паузи обидві ноги повинні бути на льоду. Це допомагає вам відновити рівновагу після поштовху. З практикою пауза буде ставати все коротше.

Перед тим як йти далі, давайте уточнимо, яку ногу ми називаємо опорною. Дивно, але більшість новачків вірять, що опорна нога - це та, яку вони збираються висунути вперед, хоча насправді опорна ногаосуществляет поштовх. Права нога є опорною. Пізніше ви довідаєтеся, що більшу частину часу ви ковзати або на одній нозі, або на інший. А тому необхідно, щоб завжди одна нога перебувала точно по центру тяжкості, і при ковзанні вперед по прямій цей центр буде знаходитися точно під вашою головою. Головне, що потрібно пам'ятати зараз, - коліна згинаються до поштовху, поштовх здійснюється ребром, а не носком коника, спина залишається завжди прямий. Уникайте спокуси нахилятися вперед при згинанні коліна.

Гальмування

Новачків зазвичай знайомлять з найпростішої зупинкою способом «плуг», який цілком підходить для цього етапу, але тільки для цього, а як тільки ви познайомитеся з іншим методом, ви повинні забути «плуг». Наберіть швидкість і ковзати вперед, поставивши ноги паралельно приблизно на відстані 45 сантиметрів одна від одної. Сильно зігніть коліна, подайте корпус трохи назад, і розгорніть носки черевиків усередину, продовжуючи тримати ноги на тій же відстані. Якщо вам вдасться утримати ноги в цій позиції, ви повільно загальмуєте і зупиніться. Потрібні певні зусилля м'язів стегна, щоб утримувати ноги в потрібній позиції, і ви загальмуєте краще, розгорнувши ноги в одну сторону і поставивши їх далеко одна від одної. До того ж гомілковостопний суглоб повинен бути повернутий усередину, інакше коник НЕ буде гальмувати Однак, якщо ви повернете його занадто сильно, ковзани зіткнутися, і гальмування не відбудеться. Виконати таку вправу потрібно кілька разів, щоб знайти правильний кут відштовхування. Звичайно, якщо ви будете робити навпаки, як роблять багато новачків - повертати гомілковостопний суглоб у зовнішню сторону, ваші ноги негайно зіштовхнуться, і ви будете котитися далі. Роблячи зупинку подібним способом, дуже важливо утримувати центр ваги тіла.

Багато фігуристів вважають, що легше гальмувати за допомогою однієї ноги. Починати гальмування потрібно так само, як ви починали гальмувати двома ногами, потім розгорнути тіло небагато вбік і гальмувати тією ногою, яка виявиться попереду.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю