Усі новини

Сноускейт - розвага для екстремалів

Сноускейт - розвага для екстремалів

Ідея створення сноускейт блукала в умах вже давно. Не знаю точно, хто, де і коли винайшов перший сноускейт, але очевидно, що це був який-небудь втомлений від асфальту скейтер, який зняв з деки підвіски і пустився кататися з гір. Ідея створення сноускейт (snow skate, snow boarding) блукала в умах вже давно. Не знаю точно, хто, де і коли винайшов перший сноускейт, але очевидно, що це був який-небудь втомлений від асфальту скейтер, який зняв з деки підвіски і пустився кататися з гір. Офіційним же прабатьком сноускейт прийнято вважати Енді Вольфа (Andy Wolf). Будучи прорайдером команди Nitro snowboards, він перший налагодив серійний випуск сноускейт і зараз є головою чисто сноускейтового бренду Premier Snowskates.

Конструкція сноускейт

Сноускейт є цілісною пластикову дошку з невеликим конкейвом *, дуже схожу на скейт, але трохи більших розмірів. Довжина від 80-90 см, ширина талії близько 20 см. Замість шкурки каучукова накладка (шкурка забивається снігом), а на «ковзній» вирізані поздовжні жолобки, що додають стабільності руху. Тут слід звернути увагу на характерні нюанси конструкції, які залежать від фірм виробника. Наприклад, розробники сноускейт фірми Burton і Salomon свідомо прирекли своє дітище на «фрірайдіческую» долю, позбавивши його володарів можливості катання по перилах. Ковзання відбувається тут за рахунок маленької лижі, прикріпленою до нижньої поверхні дошки

Сноускейт Santa Cruz відрізняються більшою товщиною і, відповідно, більшою вагою і міцністю. До речі, Santa Cruz, вирішивши відзначитися, назвала свою продукцію не snowskate, а winterskate і в найближчому майбутньому має намір забезпечити сноускейт дерев'яної начинкою і якоюсь подобою кантів.

Cтатус сноускейт

З забави «між катанням», як було написано в одній анотации до сноускейтовому відео, сноускейт перетворився в автономний вид спорту. Про нього вже знімають відео і будують спеціальні парки, а фірма Premier Snowskates навіть створила власну команду. Під її прапорами зібралася вся сноубордична еліта, а це: Nicolas Droz, J.P. Walker, Blaise Rosenthal, Sebastian Raban, Mitch Nelson, Jason Borgstede, Devun Walsh, Nate Bozung, і Todd Richards, причому Nicolas Droz і J.P. Walker мають свої промоделі.

«Сноускейт - це те, що об'єднує обидва мої світу, сноубординг і скейтбординг», - говорить Todd Richards. Цікаво, що серед знаменитих «про» на сноускейт встають тільки сноубордисти. З скейтерів серйозно катається лише Тоні Хоук.

Чи означає це, що сноускейт - чисто сноубордична забава? Я думаю, якась схильність до сноубордингу існує. Жоден «заморочений» скейтер не поїде на курорт для того, щоб покататися на сноускейте, в той час як сноубордер може запросто зняти сноуборд і взяти сноускейт. Багато хто може заперечити, що на сноускейте можна кататися і на галявині для гольфу, але це вже зовсім інша історія.

Техніка сноускейт

На відміну від скейта на сноускейте практично відсутній такий базовий трюк як ollie, а застрибування на перила, слайдбокси і парапети відбувається за рахунок маленького кикера (трампліну). Дивлячись на відео річної давнини, де все роблять банальний бордслайд, удівляешся, тому що цей рік рясніє різними 50-50 pop-shoit, boardslide kikflip і т.д. Техніка сноускейт прогресує на очах, тому не можна загадувати, який рівень буде завтра, і знадобитися чи той маленький кікер для заїзду на перилах.

За свідченнями очевидців, божевільний панк, а за сумісництвом райдер команди Millenium 3 Скотті Вітлак (Sсotty Wittlake) ганяв на сноускейте по перилах, призначеним для сноубода! (Футбольні ворота, величезні дуги і т.д.) А ось що сказав прорайдери Premier Snowskates Ніко Дроз (Nico Droz): «Ми розмовляли з Andy (Andy Wolf - глава Premier Snowskates) з приводу того, що я першим зробив 360 flip, а Paco (Sebastien «Paco» Raban - ще один прорайдери Premier Snowskates) - nollie heel flip. Це було забавно, і ми б хотіли отримати авторські права на ці трюки! »

Тепер трохи докладніше про моделях:

R-1 Це вузька дошка максимально пристосована для фрістайлу. На основі цієї моделі випущена про-модель тім-райдера Primier Николоса Дроз.

G-3 Це дошка з однаковим ноузом і тейлом, ширше, ніж R-1 підходить також для простого катання.

TL-6 Широка дошка, більше підійде для катання, ніж для фрістайлу, хоча «в умілих руках», точніше з умілими ногами - на ній можна робити все. На основі цієї моделі випущена про-модель іншого тім-райдера Primier Джейпі Уолкера.

Також варто згадати про сноускейт (snowdecks), що випускаються компанією Burton. Ці дошки являють собою широку скейтовой деку (дерев'яну) зі спеціальним гумовим покриттям. На місці кріплення підвісок у цього сноускейт кріпиться спеціальна «лижа» на якій і здійснюється контакт із землею. Таким чином цей сноускейт виходить двоярусним, що полегшує просте катання, але не кращим чином позначається на фрістайлі. В кінці наступні серії відео Total Boarding - TB10 є невелике відео з катанням на цих дошках. Треба відмітити, що в ньому в більшості райдери не особливо переймаються над стилем і технікою, скажімо як в відео Primier, а скоріше просто приколюються але виглядає це дуже забавно.

З'явившись всього кілька років тому, сноускейт вже не є дивиною на багатьох курортах по всьому світу. Сноускейт привертає до себе увагу феноменального кількості сноу- і скейт бордистів. Вони відмінно підходять для парків, парковок і вулиць, які до останнього часу залишалися недосяжними для сноубордистів. Деякі з останніх сноубордистські відео включають в себе епізоди катання на сноускейт. Отже, з 2001 року Premier вже, не є єдиним виробником в цій області. Сноускейт можна розділити на дві групи, виходячи з їх дизайну: "безподвесочние" сноускейт і сноускейт більш складної конструкції, що мають "підвіски" з'єднують скейтборд з короткою лижею. Premier, Lamar і Santa Cruz випустили схожі дошки безподвесочной конструкції. Ціна таких моделей не перевищує 100 доларів. "Ми хочемо зробити сноускейт доступними і таким чином позбутися від елітарності сноубордингу," кажуть виробники сноускейт. Rossignol, Burton і Salomon випустили технологічно більш складні сноускейт. Моделі цих компаній є деку, з'єднану з міні-лижею. Ціни на ці моделі варіюються від 130 до 200 доларів, при цьому такі сноускейт дозволяють не тільки кататися фристайл, а й підходять для фрірайду. У 2002-2003 році на ринок сноускейт прийшли такі гіганти як Lamar, Rossignol, Burton, Salomon і Santa Cruz. Одним з важливих чинників сноускейт виробники вважають його доступність. Для багатьох скейтерів, які звикли до катання в місті дуже складно перейти на сноуборд: еквіп коштує купу грошей, дорога до схилу може перетворитися на пекло, а вартість квитків на підйомники досягає 60 доларів. З іншого боку сноускейт є цілком доступним, а все інше безкоштовним Яка ж ситуація на ринку сноускейт на даний момент?

Виробники сноускейт

Santa Cruz Winterskate
Всі дошки мають однакові розміри (88смx21.5см) і відрізняються тільки малюнком. Як і у Premier сноускейт виготовлені з поліпропілену

World Industries
Ця компанія почала виробляти сноускейт однією з перших. До кінця літа вони збираються виробляти сноускейт всіх видів, від нормальних, до дитячих моделей. Крім того, компанія збирається почати виробництво своєї версії сноудекі (The Conflict Bi-Level Snowskate)

Premier Snowskate
Почавши робити сноускейт в 1998 році, до цього моменту компанія пропонує дві про- моделі, JP Walker і Nicolas Droz. Сноускейт компанії Premier зроблені з поліпропілену і їх розміри варіюються від 86 до 99 сантиметрів в довжину, і від 15 до 20 сантиметрів завширшки.

Lamar Snowskate
Сноускейт Lamar офіційно ліцензовані Premier. Мають ряд доробок в конструкції і матеріалах з яких виробляються деки. Довжина 88-93см, товщина 1.5-2 см, талія 21 см. Матеріал - поліпропілен. Сноускейт Lamar мають дуже різкі загини, матеріал дошки значно "жоще" ніж у інших виробників, що полегшує виконання трюків. Випущено 3 про- і 9 серійних моделей.

Burton Snowdeck
Burton - це перша компанія, що почала виробляти сноудекі. До наступного сезону будуть випущені дві нові дошки. Розміри: Junkyard - 83смx22см Bridge - 80смx20см Source - 81смx19см

Rossingol Snowdeck
Rossingol випустив різноманітний модельний ряд сноудек власного виробництва. Ціла армія прорайдеров працювала над створенням нового снаряда. Крім того Rossingol використовував у виробництві абсолютно нові матеріал для полегшення ваги дошки.

Salomon Snowdeck
Компанія Salomon привернула до виробництва цієї деки таких про, як Steve Gruber, Kyle Clancy і David Benedek. Що у них вийшло - судити вам. Розміри: 83смx22см

Bideck Snowdeck
Це єдина сноудека, яку можна купити або в розібраному стані, або купити тільки міні-лижу і "підвіску" і прикріпити до них свою ськейтерськую деку. Розміри - 80смx23см.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю