Усі новини

Як не набрати зайву вагу під час свят?

Як не набрати зайву вагу під час свят?

Як зберегти фігуру під час цього десятиденного «свята шлунку» і при цьому ні в чому собі не відмовляти? Насправді, досить слідувати всього декільком радам.

Чому, встаючи після новорічних свят на ваги, ми незмінно виявляємо, що сильно додали у вазі?

Чому штани і сорочки, в яких ми ходили на роботу в минулому році, після десятого січня розпочинається тріщати по швах? Як зберегти фігуру під час цього десятиденного «свята шлунку» і при цьому ні в чому собі не відмовляти?

Насправді, досить слідувати всього декільком радам, які зазвичай дають дієтологи, і в Новому році вам не доведеться виснажувати себе дієтами і тривалими фізичними навантаженнями.

Рада 1

Алкоголь - окремо

Оскільки алкогольні напої самі по собі досить калорійні, проте калорії ці, як їх називають дієтологи, «порожні», енергія, що отримується вашим організмом з них, витрачається дуже швидко. Коли ж ви споживаєте одночасно алкоголь і калорійну їжу, організм віддає «перевагу» переробці саме «порожніх» калорій, а енергія, отримана з їжі, просто не встигає витратитися і відкладається у вигляді жиру на тілі. Тому вкрай важливо пам'ятати, що застілля, супроводжувані розпиванням алкоголю, - вірний шлях до ожиріння. Звичайно, складно, особливо в новорічну ніч, випивати, що не закушуючи, або є, не беручи участь в тостах і веселощі. Але якщо знати міру і в тому, і в іншому, і при цьому більше рухатися - танцювати, вийти на вулицю прогулятися, - то ви встигнете витратити отримані калорії. Цей же принцип ви можете перенести і на інші святкові дні.

Рада 2

Більше рухайтеся

Не забувайте, що рух - це не тільки життя, але і краса і здоров'я. Якщо ви схильні проводити свята в галасливих компаніях або на вечірниках в клубі, пам'ятайте, що при сидінні ваш організм витрачає всього близько 14 калорії на кілограм ваги на годину, в той час як при швидкому танці - в 7 разів більше. Але навіть якщо ви віддаєте перевагу спокійне проведення часу, у вас є можливість провести торжество з більшою користю для фігури, ніж зазвичай. Наприклад, при стоянні ви витрачаєте більше калорій, ніж при сидінні. Спів також допомагає вашому організму переробляти отриману енергію, і навіть повільні танці нададуть сприятливий ефект на вашу фігуру. До речі, існують і натуральні безпечні каталізатори, які не просто допомагають організму переробити отримані калорії, але і спалити зайвий жир. До таких належить речовина L-Карнітин, що відповідає за транспортування жирів до тієї частини клітин, в якій відбувається їх розщеплення.

Рада 3

Розділіть і не товстий

З давніх часів лікарі вивчають питання сполучуваності різних продуктів, які ми вживаємо в їжу. Результатом цих досліджень став розподіл їжі на класи, змішування яких не рекомендовано, оскільки ускладнює процес перетравлення, сприяє накопиченню токсинів і, звичайно, відкладання жиру. Так, наприклад, не варто за один прийом їжі вживати білки і крохмалі (наприклад, м'ясо і картоплю) - краще замінити картоплю на зелень і такі овочі, як огірки, солодкий перець, кабачки, стручкова квасоля або буряк. Також білки несумісні з фруктами і цукрами - так що краще не закушувати після м'ясної або рибного вечері традиційними мандаринами, апельсинами та іншими ласощами.

Фрукти, до речі, взагалі погано поєднуються з іншими групами продуктів - виняток становлять жири (вершки, сметана) і кисломолочні продукти. Також важливо пам'ятати, що крохмалисті продукти (крупи, картопля, кукурудза і, звичайно, хлібобулочні вироби) краще всього поєднуються із зеленню, жирами і овочами.

Ось основні три ради, дотримуючись яких, Ви не наберете зайвих кіло в період святкового застілля.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю