» » » Найпопулярніші види вегетаріанства
Усі новини

Найпопулярніші види вегетаріанства

Найпопулярніші види вегетаріанства

Одних людей до вегетаріанства підштовхують ідеологічні переконання, інших - думка про те, що відмова від тваринної їжі корисний для здоров'я. І думка другої групи можна назвати необгрунтованим, так як чимало досліджень на тему користі вегетаріанства для здоров'я довели це
Одних людей до вегетаріанства підштовхують ідеологічні переконання, інших - думка про те, що відмова від тваринної їжі корисний для здоров'я. І думка другої групи можна назвати необгрунтованим, так як чимало досліджень на тему користі вегетаріанства для здоров'я довели це.

Ще років десять тому вегетаріанцями ставали одиниці. Прихильники ж м'яса щиро дивувалися, як же вони можуть жити без м'яса? А ВООЗ (всесвітня організація охорони здоров'я) прирівняла вегетаріанство до психічного розладу і додала в список психічних захворювань (під номером F63.8). Між іншим, ВООЗ вважає, що і любов - це ні що інше, як психічний розлад (у списку захворювань любов має код F63.9 - відразу за вегетаріанством).

Але в наші дні вегетаріанством нікого не здивуєш. Вегетаріанство - досить-таки поширене явище.

Численні дослідження довели, що в наш час організм людини занадто перевантажується тваринним білком і насиченими жирами. Це в свою чергу підвищує ризик розвитку різних захворювань. Тому не дивно, що багато людей потроху починають відмовлятися від їжі тваринного походження, замінюючи її рослинною.


На думку фахівців, вегетаріанство - це загальна назва, яке об'єднує в собі всі види беззабійну харчування. За логікою, слово "беззабійну" означає - без вбивства будь-якого живої істоти. Маю на увазі не тільки тварини і птахи, але також риби, всілякі комахи і молюски.

Розрізняють два типи вегетаріанства: м'яке вегетаріанство і з чіпаючи вегетаріанство (веганство) . Формально м'який вид вегетаріанства підрозділяється на лактовегетаріанство і ововегетаріанство .

Насправді видів вегетаріанства велике безліч. Але ми розглянемо основні з них.

Лактовегетаріанство

Лактовегетаріанці вживають будь-які молочні продукти. Слово "лакто" походить від латинського "молоко". Однак, цікаво і необхідно знати, що не всі сорти сирів можна вживати лактовегетаріанці. Є сири, які містять такий фермент тваринного походження, як сичуга. Його добувають з шлунка молодих телят. Природно, їх вбивають. Альтернативою подібних сирів можуть бути сири на бактеріальної закваски.

Ововегетаріанство

Менш поширений вид м'якого вегетаріанство - це ововегетаріанство. Ововегетаріанство має на увазі вживання яєць. ( "Ово" - від латинського "яйце"). І в цьому випадку мова йде тільки про незапліднених яйцях. Якщо яйце запліднене, то в ньому вже зародилося нове життя, яку не можна вбивати. Можна вживати яйця тільки з птахофабрики - вони не запліднені. Що стосується сільських - вони вже можуть бути запліднені.


Також існує об'єднаний вид м'якого вегетаріанства. Це - оволактовегетаріанство. Що воно собою являє, всім зрозуміло.

Веганство

Найсуворіший вид вегетаріанства називається вегaнство. З метою захисту тварин люди в повній мірі відмовляються від їх експлуатації. У цьому випадку, вони стають веганами.
[/b]
[b] Чим веганство відрізняється від вегетаріанства?
Веганство є жорстким видом вегетаріанства. Вегани абсолютно виключають з раціону всі види тваринного походження. Більшість не вживають навіть мед, так як він є продуктом експлуатації. Вони не носять одяг і всілякі вироби зі шкіри та хутра. Вегани користуються тільки тією косметикою, в провадженні якої не використовувалися тварини компоненти, а також в процесі виготовлення якої не проводилися тести на тваринах.

Сироїдіння

В даний час користується популярністю такий особливий вид вегетаріанства, як сироїдіння. Сироїд харчуються тільки сирими овочами та фруктами. На думку деяких фахівців, подібна їжа найбільш корисна для організму. Допускається сушка на сонці або в духовці при температурі не вище 42 градусів. Справа в тому, що ензими, які містяться в овочах при високій температурі руйнуються. Сироїд не варять і не їдять каші, супи, а також не вживають сіль, цукор і спеції. У раціон сироїдів входять свіжі овочі, фрукти, ягоди, зелень, горіхи, злаки, сухофрукти і всілякі масла холодного віджиму. Вони також самі пророщують різні злакові насіння.

Фрукторіанства

Дієтологи виділяють також особливий вид вегетаріанства - це фрукторіанства. Як видно з назви, це харчування тільки одними фруктами. Однак, як заявляє фахівці, збалансувати подібний раціон складно. Тому цей вид вегетаріанства береться під сумнів.

Поллотаріанство

В цьому випадку вегетаріанець може вживати м'ясо птиці. Цей вид харчування передбачає відмову від червоного м'яса тварин. Поясненням для відмови є те, що при їх вбивстві виділяється адреналін, який потрапляє в кров. І тварини усвідомлюють момент їх смерті. А в крові птиці адреналін не присутній. Це м'ясо має дієтичні властивості.

Флексітаріанство

Це прихильники переважно рослинної дієти. Флексітаріанци прагнуть обмежити себе в споживанні м'яса, але зовсім від нього не відмовляються. Їх часто відносять до вегетаріанців, які іноді вживають м'ясо (з певних приводів або в певних обставинах).


Природно, прийти до подібного способу життя може не кожен. Бути чи не бути-це наш вибір. Однак, використовуючи який-небудь вид вегетаріанства, ти позбавиш свої організм від токсинів і шлаків, очистиш свої судини і укріпиш здоров'я.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю