» » » Середземноморська дієта - не дієта, а спосіб життя
Усі новини

Середземноморська дієта - не дієта, а спосіб життя

Середземноморська дієта - не дієта, а спосіб життя

Середземноморська дієта - це не строгий список того, що ти не буде їсти. Швидше, середземноморська дієта - це формула здорового харчування день у день в довгостроковій перспективі
При слові «дієта» відразу представляється строго розписане меню на кожен день, де кожен продукт зважується в грамах, а на третій день таких дієт вже нестерпно хочеться закинути всі і наїсться досита. І звичайно, дієти, ну ніяк не вписуються в скажений ритм життя сучасного чоловіка. Але середземноморська дієта - це не строгий список того, що ти не буде їсти. Швидше, середземноморська дієта - це формула здорового харчування день у день в довгостроковій перспективі. Зрештою, харчування по-середземноморському - це смачно!
Середземноморська дієта, як і середземноморська кухня - ідеальний приклад збалансованого та різноманітного харчування. Вченими та лікарями доведено - середземноморська дієта як стиль харчування на 33% знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань і на 24% - ризик розвитку раку , А також на 7 5% знижує рівень «шкідливого» холестерину .
В першу чергу, красу і користь дієти - в тому, що це не дієта як така. Це спосіб життя, спосіб харчуватися правильно і корисно, а також щодня отримувати необхідні організму поживні речовини і вітаміни. Гарне здоров'я і самопочуття прихильників цієї системи харчування лікарі пов'язують з регулярним вживанням в їжу свіжих овочів і фруктів, зернових страв, риби, оливкового масла, червоного сухого вина - , Але при цьому стверджують, що неможливо виділити один або два найбільш корисних продукту. Працює саме система!
Середземноморська дієта - не дієта, а спосіб життя


Скільки і чого?
У харчуванні по-середземноморському дуже важливим є правильний баланс, поєднання поживних речовин, а також кількість прийомів їжі. Отже, варто запам'ятати, що ти повинен харчуватися 5 разів на день (три основних прийоми їжі і два перекуси).
Процентне співвідношення поживних речовин в щоденному раціоні має бути таким:
Вуглеводи (Каші, зерновий хліб, овочі, фрукти) - 50%
Жири (В основному, оливкова олія) - 30%
Білки (М'ясо, риба, бобові, яйця) - 20% (за деякими даними до 10%)
Середземноморська піраміда харчування
Піраміда складається з трьох основних рівнів - то, що ти повинен з'їдати щодня, щотижня і один-два рази на місяць.

Щодня їжте:
• цільнозерновий хліб або хліб з висівками, макарони з твердих сортів пшениці, каші з різних круп (крім манної), картопля; намагайтеся їсти крохмалисту їжу в першій половині дня;
• фрукти і овочі, найкраще сирі, дуже солодкими фруктами Не захоплюйтеся
• йогурт і сир в самих різних видах, переважно без цукру;
• оливкова олія;
• бобові і горіхи;
• трави і спеції;
• випивайте 6-8 склянок чистої води;
• допустимо випити келих червоного вина в один з основних прийомів їжі.
Щотижня вам потрібно один-три рази з'їсти:
• морську рибу, морепродукти;
• м'ясо птиці або кролика;
• яйця;
• йогурт, сири.
Пару раз в місяць ви можете їсти червоне м'ясо і солодощі.


Не варто вживати в їжу консерванти, продукти з барвниками, солодке вино, цукор краще замінити медом, але все одно їжте його досить рідко. Не захоплюйтеся жирними сирами і вершковим маслом. Не поспішайте скинути вагу швидко - ця дієта хороша тим, що оздоровлює організм, допомагає йому налагодити обмін речовин і повернутися в форму поступово, зате надійно і на довгі роки.
І, звичайно ж, основою всього повинні бути регулярні фізичні навантаження, активний спосіб життя, прогулянки на свіжому повітрі і позитивний настрій.
Середземноморська дієта являє собою повністю збалансовану за складом і харчовим звичкам систему харчування, тому не дивно, що її рекомендує Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а не так давно її внесли в список нематеріальних об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ось така вона, середземноморська дієта, яка навіть і не дієта, а певна ідеологія харчування.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю