» » » Незвичайні дієти видатних людей
Усі новини

Незвичайні дієти видатних людей

Незвичайні дієти видатних людей

Багато знаменитих людей не тільки вижили, харчуючись чортзна-чим, а й залишили свій слід в історії Їжа чудових людей. Люди, про яких зламалася приказка «Ти - те, що ти їси!»

Дієтологи зволіли б з'їсти свої дипломи, але не рекомендувати цим людям таку дику дієту! Виявляється, з правила - є добротні продукти, вести здоровий спосіб життя і т.п., існує величезна кількість винятків. Причому, виключення не тільки підтверджують правило, скільки компрометують його.

А все тому, що багато видатних людей не тільки вижили, харчуючись чортзна-чим, а й залишили свій слід в історії.

Генрі Форд харчувався бур'янами зі свого двору

Генрі Форд, як і багато інноваційні уми, був ексцентричний до крайності. Будучи одним з найбагатших людей свого часу, Генрі Форд найменше звертав увагу на те, що він їсть.

Сколотив статки на проектуванні автомобілів, підприємець в якийсь момент прийшов до висновку, що травна система людини - не що інше, як свого роду двигун внутрішнього згоряння, з яким так само, як і машині, потрібно паливо.

Виходячи з цих міркувань, він розсудив, що ніякого сенсу в походах в продуктовий магазин немає, зате бур'янами, яких в його саду було повно, можна розпорядитися з користю. Так в раціон Форда увійшли бутерброди зі свіжозірваними бур'янами, трав'яні салати і тушкована зелень - на превеликий жаль його дружини, друзів і гостей будинку.

Чарльз Дарвін: відкрив і з'їв перш невідоме науці тварина

Дослідник і володар благородної бороди - одна з найбільш знакових фігур XIX століття. Напевно, потрібно дуже любити тварин, щоб стільки часу приділяти їх вивчення, подумаєте ви. І виявитеся праві на всі сто відсотків.

Дарвін дійсно дуже-дуже любив тварин - смажених, печених і варених. У Південній Америці Дарвін відкрив для себе такі делікатеси, як м'ясо броненосця ( «Схоже на качку», - зауважив тоді вчений), агуті і пуми, смак якої нагадав йому телятину. А з 48 гігантських морських черепах, яких Дарвін захопив з собою на зворотному шляху, до місця призначення не доїхала жодна.

Молочко і печеньки для Беніто Муссоліні

Дуче був жорстокий і страшний Але, за образом жорсткого і вольового лідера фашистської партії Італії переховувався нещасний хвора людина. За словами представників оточення Муссоліні, диктатор страждав хронічними болями в шлунку, вгамувати які допомагали тільки літри і літри молока.

Молоко Муссоліні надавав перевагу всім іншим продуктам - до такої міри, що одного разу цілий рік харчувався тільки їм і крекерами. Втім, ця дієта не пішла дуче на користь: останні роки життя Муссоліні провів прикутим до ліжка з запаленої печінкою і відкладеннями кальцію в кишечнику, викликають запори.

Імператор Риму Геліогабал волів мізки страусів, присипані золотом

Римські імператори забезпечили собі місце в історії не тільки своїми завоюваннями, а й щедрими бенкетами з бурхливими оргіями. Однак все кулінарні шедеври імператорських кухарів тьмяніють у порівнянні з дієтою Марка Аврелія Геліогабала.

Юний Геліогабал зійшов на престол у віці 14 років, тому не дивно, що смаки та інтереси у нього були зовсім хлоп'ячі. Так, за його вказівкою, які прийшли на обід гостям раби підкладали на стільці пукає подушки - ну чим ще може розважитися пацан!

Правил Геліогабал всього чотири роки, проте за весь цей час він жодного разу не витратив на обід менше десяти тисяч сестерціїв (приблизно тисяча доларів). Угри, вирощені на м'ясі рабів, поросята, фаршировані живими дроздами і свиняча грудинка з лівійськими трюфелями були самими звичайними стравами на столі юного імператора.

Однак найбільше, з незрозумілих причин, Геліогабал любив пташині мізки. Павичі, фазани, дрозди, папуги - в хід йшли всі птахи, яких тільки можна було дістати в той час. Одного разу за його наказом раби умертвили відразу 600 страусів - і все тільки заради того, щоб витягти з їх черепушек пару столових ложок сірої речовини.

Імператор також містив свій риболовецький флот, правда не заради того, щоб прикрашати свій стіл рибними стравами: його цікавила виключно ікра, причому певної консистенції і кольору. Якщо ж Геліогабалу доводилося з'їсти щось вже зовсім прозаїчне - наприклад, рис, - він попередньо посипав це блюдо крупинками золота.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю