» » » Список найпопулярніших сучасних дієт
Усі новини

Список найпопулярніших сучасних дієт

Список найпопулярніших сучасних дієт

Дієти, які описані в даній статті, найбільш популярні в даний час Дієти, які описані в даній статті, найбільш популярні в даний час.

Пропонуємо список найпопулярніших сучасних дієт.

Дієта Дюка

У листопаді 2011 року члени Британської дієтичної асоціації визнали популярну дієту Дюка найшкідливішої в світі. І відразу стали об'єктом насмішок з боку мільйонів людей, які за допомогою цього режиму харчування назавжди розпрощалися з зайвими кілограмами.

Дієта Дюка з'явилася більш десяти років тому, проте по-справжньому популярною стала в 2010-2011 роках, коли її адептами стали багато знаменитостей, включаючи Вікторію Бекхем , Дженніфер Лопес , Кетрін Дженкінс, Кейт Міддлтон. Зараз цієї дієти дотримуються мільйони людей у ​​всьому світі.

Доктор П'єр Дюка, французький дієтолог, натрапив на цю ідею ще в молодості, коли один з його друзів протягом п'яти днів не вживав нічого, крім білкової їжі і води і схуд на кілька кілограмів.

Під враженням від прикладом, Дюка присвятив кілька десятиліть розробці концепції та відпрацювання деталей режиму харчування, покликаного зробити революцію у всесвітній війні з ожирінням.

Дієта складається з чотирьох етапів. На першому людина повинна вживати в їжу тільки протеїни - м'ясо, рибу, яйця - і пити близько 3 л води в день. У цей період відбувається різке зниження ваги. На другому етапі протеїнові дні чергуються з днями, коли можна їсти деякі види овочів.

На третьому етапі допускається помірне вживання деяких фруктів, картоплі, рису. На четвертому (який, згідно Дюканов, повинен тривати до кінця життя) можна харчуватися, як звичайні люди, проте дотримуватися трьох правил. По-перше, щодня з'їдати три ложки вівсяних висівок, по-друге, відмовитися від ліфтів і ескалаторів, по-третє, щотижня один день присвячувати виключно білкової їжі.

На думку Британської дієтичної асоціації, улюблений спосіб харчування зірок надто небезпечний, оскільки в своїй самої радикальної стадії має на увазі повну відмову від двох категорій поживних речовин, необхідних організму, - вуглеводів і жирів.

Шанувальники теорії Дюка (а їх мільйони - одних тільки сайтів і блогів, присвячених даному питанню, налічується понад 500) заперечують, вказуючи на той факт, що дієта радикальна тільки на першому етапі, які триває не більше десяти днів. А решту етапів дієти, яку останнім часом прийнято називати найефективнішою для швидкого схуднення, вельми збалансовані.

Дієта без жирів

Стрімко набирає популярність в США дієта грунтується на рекомендаціях Американської асоціації кардіологів. Головний принцип - розподіл калорій за жорсткою схемою. Тільки 30% щоденної норми калорій повинні надходити в організм з жирами і 10% - з насиченими жирами. Решту ми маємо отримувати з нежирних продуктів.

Головною метою дієти є не схуднення, а зниження ризику серцево-судинних захворювань. За даними асоціації, в ході клінічних випробувань були досягнуті вражаючі результати.

Група добровольців вживала не більше 1500 калорій в день (для жінок) і 1800 для чоловіків. У випробовуваних спостерігався найнижчий рівень виснаження організму в порівнянні з іншими сучасними дієтами. Зате по швидкості втрати зайвої ваги "безжировой" режим харчування впевнено зайняв друге місце після радикальної дієти Дюка.

Зональна дієта

Ще одна дієта, заснована на суворому контролі і безперервному використанні калькулятора. Ключовим принципом є споживання поживних речовин в певній пропорції під час кожного прийому їжі.

Кожен раз, коли ви сідаєте за стіл, ваша їжа повинна містити 40% вуглеводів, 30% жирів і 30% білків. Автори дієти також підкреслюють, що ключова роль у процесі схуднення відводиться рівню інсуліну. А щодо жирів діє сувора рекомендація вживати такі продукти, як оливкова олія, авокадо, горіхи. Спосіб досить ефективний, констатує дієтолог Фред Ларсон, однак вимагає від людини самодисципліни.

Дієта весонаблюдателей

Weight Watchers - це велика компанія з філіями по всьому світу. Основними відмінностями філософії "весонаблюдателей" є поєднання дієти, вправ і психологічної підтримки.

Компанія народилася в 1960-х з ініціативи однієї домогосподарки, яка схудла і боялася знову набрати зайву вагу. Ці побоювання призвели до того, що вона створила мережу друзів, які регулярно зустрічалися, щоб обговорювати свою боротьбу із зайвою вагою. Сьогодні сидять на дієті можуть відвідувати зустрічі груп підтримки або особисто, або в онлайні.

Що стосується самої дієти, то її основний принцип - вставати з-за столу з легким відчуттям голоду. Що стосується вибору продуктів, то "Весонаблюдатели" склали величезний рейтинг всіх мислимих продуктів, і кожному присвоєно певну кількість балів. Загальна кількість балів, яку можна з'їсти за день, лімітується відповідним чином для кожної вагової категорії.

Кількість балів, які можна вжити за день, збільшується, якщо людина займається спортом. Спосіб не можна назвати радикальним, оскільки він дозволяє багато продуктів, категорично заборонені в інших дієтах.

Дієта Аткінса

Знаменита дієта доктора Аткінса багато років вважалася еталонної і буквально царювала в західній дієтології. Суть її полягає в контролі рівня інсуліну в крові, що досягається збільшенням кількості білкових продуктів і обмеженням надходження вуглеводів.

Логіка в тому, що при споживанні великої кількості вуглеводів рівень інсуліну в крові різко піднімається, а потім так само різко падає. Різкий підйом рівня інсуліну змушує організм намагатися зберегти максимальну кількість енергії, що отримується під час їжі, у вигляді жирових відкладень.

Дієту Аткінса, як і інші способи схуднення, які обмежують споживання вуглеводів, останнім часом часто критикують, розповідає Ларсон. Головним чином через те, що в організмі знижується вироблення глюкози, необхідної для нормальної розумової діяльності.

Вегетаріанська дієта

Є багато видів вегетаріанства і безліч різних мотивів, які спонукають людей не їсти м'ясо, а то і зовсім будь-які продукти тваринного походження. Найчастіше в якості таких мотивів виступають різні етичні міркування або релігійні погляди.

Однак в останні роки багато дієтологів почали переконувати своїх пацієнтів в тому, що приводом для вегетаріанства може бути і простий здоровий глузд. Кілька масштабних досліджень показали, що вегетаріанці мають в середньому меншу масу тіла, рідше страждають від деяких поширених захворювань (наприклад, серцево-судинної системи). Та й середня тривалість життя у них більше, ніж у м'ясоїдів.

Як правило, ці показники спостерігаються не у радикальних вегетаріанців, які взагалі відмовляються від продуктів тваринного походження, а у тих, хто не відмовляється від яєць, молочних продуктів і меду.

Дієта Південного пляжу

Ще одна дієта, довгі роки мала статус золотого стандарту, поряд з дієтою Аткінса. Розроблено кардіологом Джоном Агатсоном і дієтологом Мері Олмон. Їх рекомендації також в першу чергу стосуються контролю рівня інсуліну в крові і помірного споживання вуглеводів. Агатсон також заявляв, що приступив до розробки цього режиму харчування після того, як переконався в неефективності різних дієт, які обмежують надходження в організм жирів.

Головні принципи - після двотижневої суворої фази можна їсти практично все і без особливих обмежень по кількості. До списку продуктів, які необхідно виключити, відносяться картопля, білий рис, макарони, хліб з борошна вищого якості і солодке. Спосіб вважається дуже легким, однак сильно поступається новомодним радикальних дієт по швидкості прощання із зайвими кілограмами, констатує Ларсон.

Дієта Ісуса

Якщо для людей так важливо, що говорив і робив Ісус Христос, то чому б і в харчуванні не наслідувати його приклад? Так міркує американський дієтолог Дон Колберт, автор нашумілого бестселера «Що б їв Ісус». Колберт досліджував фрагменти Старого і Нового заповітів, в яких згадуються продукти харчування.

"Якщо ви дійсно хочете наслідувати Ісуса в усьому, ви не можете ігнорувати те, як він харчувався", - стверджує Колберт. У своїй роботі він описав гіпотетичну дієту Ісуса, яка за кілька років після виходу книги стала дуже популярною в США і деяких інших країнах.

Ісус їв натуральні продукти в їх природному вигляді, стверджував Колберт, описуючи основи біблійної дієти. Це пшеничний хліб, фрукти, вода і червоне вино. М'ясо, швидше за все, було рідкістю в раціоні Христа, зате рибу він їв регулярно, каже дієтолог.

Деякі вчені схильні погоджуватися з Колберт в тому, що стародавні дієти можуть бути виправдані і в наші дні.

В Біблії не вітається вживання в їжу свинини і таких морепродуктів, як креветки і краби, відзначають вони, і сьогодні цим фактом можна дати логічне пояснення. У даних продуктах міститься арахідонова кислота, яка прискорює формування жирів в організмі.

Сироїдіння

Рух віддають перевагу сиру їжу, з одного боку, можна назвати молодим (вона увійшла в моду в США і Західній Європі лише в останні роки), з іншого боку, коріння цієї течії йдуть в глибину тисячоліть.

Люди десятки тисяч років їли сиру їжу, і лише кілька тисяч років тому стали обробляти їжу на вогні. Сира їжа природна для людини, стверджують сироїди, більш того, всі продукти і напої повинні бути органічного походження і не мати хімічних домішок.

Розуміючи, як складно домогтися такого стану речей в сучасному світі, сироїди говорять про необхідність обмежити споживання "нечистих" продуктів до третини, а решта раціону повинна бути суто органічної і необробленої.

Не дивно, що більшість сироїдів вегетаріанці і суттєво обмежують себе в продуктах тваринного походження. У медиків немає особливих заперечень проти такої дієти, хіба що вони попереджають про можливі ускладнення при переході на неї у людей, у яких проблеми зі шлунком. Все-таки термічна обробка їжі полегшує її засвоєння.

Середземноморська дієта

Дієта, яка до сих пір дуже популярна в Європі. Її основні правила сягають корінням в звички населення Греції, Криту і південних областей Італії. Дієта має на увазі вживання переважно продуктів рослинного походження, свіжих фруктів, бобів, горіхів, насіння, оливкової олії (як основного джерела жирів), сирів і йогуртів, риби і птиці (і вельми незначної кількості червоного м'яса). Також в раціон входять невеликі дози червоного сухого вина.

Якщо строго дотримуватися середземноморської дієти, то частка жирів в загальному раціоні не перевищить 30%, підкреслюють дієтологи. Ряд досліджень показав, що хоча даний спосіб харчування не належить до числа лідерів по боротьбі із зайвою вагою, він сприяє запобіганню багатьох захворювань.

Відповідно до теорії дієтолога Френка Сімпса, саме регулярне споживання маслинової олії, великої кількості овочів, фруктів і червоного вина пояснює той дивовижний факт, що в Греції, де велика частина населення курить, нижчий рівень захворюваності на рак легенів в порівнянні з багатьма країнами Європи, де курців набагато менше.

Важливо!

Вважаємо за необхідне, застерегти вас: будь-яку з дієт слід застосовувати, порадившись попередньо з дієтологом або своїм лікуючим лікарем. Необдумане застосування дієти може коштувати вам тривалого лікування від захворювань, отриманих в результаті її застосування. Не ризикуйте своїм здоров'ям!

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю