Усі новини

Харчування по групі крові

Харчування по групі крові

Для нормальної діяльності імунної та травної систем людині потрібно вживати продукти, що відповідають групі крові. Виключення з раціону речовин, несумісних з кров'ю, зменшує зашлакованості організму, покращує роботу внутрішніх органів.

Методику харчування за групами крові розробив американський лікар Пітер Д'Адамо. Згідно з його теорією, засвоюваність їжі, ефективність її використання організмом прямо пов'язане з генетичними особливостями людини. А саме, з його групою крові. Для нормальної діяльності імунної та травної систем людині потрібно вживати продукти, що відповідають групі крові, іншими словами, ті, якими в давні часи харчувалися його предки. Виключення з раціону речовин, несумісних з кров'ю, зменшує зашлакованості організму, покращує роботу внутрішніх органів, сприяє схудненню. Споживання ж "чужорідних" продуктів призводить до зашлакованості організму і швидкого зростання жирових відкладень.

Теорія харчування по групі крові викликала серед медиків гострі дискусії, які не вщухли до цих пір. На основі методики Д'Адамо розроблені різні дієти за групами крові, що стали останнім часом дуже модними. Як же, згідно Д'Адамо, повинні харчуватися люди з різними групами крові?

Харчування по першій групі крові

Людям, які мають 1 групу крові (0) і названим "мисливці", основу харчування повинні скласти тваринні білки, а від хліба, макаронів і молочних продуктів їм треба відмовитися.

Група крові 1 (0) - найдавніша і найбільш поширена. Люди з першою групою крові - споживачі м'яса із стійким травним трактом, надактивного імунною системою, поганою адаптацією до нових дієт. До молочних продуктів і зерновим травний тракт "мисливців" ще не пристосувався.

Особливо корисні продукти. Нежирне м'ясо (баранина, яловичина), лососеві риби, тріска, щука, оливкова олія, волоські горіхи, гарбузове насіння, буряк, інжир.

П родукти, вживання яких необхідно обмежити. Молочні продукти, сири, сир, жирне м'ясо, особливо свинина, макарони та інші борошняні продукти, картопля, суниця, мандарини, апельсини, диня, авокадо, кукурудзяне і арахісове масло, маслини.

Продукти, які сприяють нарощуванню ваги. Пшениця, кукурудза, квасоля, боби, кочення капуста, цвітна капуста.

Продукти, які сприяють зниженню ваги. Червоне м'ясо, печінка, морські продукти.

Харчування по другій групі крові

Представникам 2 групи крові (А) - "землеробам" - рекомендовано вегетаріанське харчування.

Поява групи крові 2 (А) пов'язано з переходом людей до землеробства. Володарі другої групи крові - вегетаріанці з чутливим травним трактом. Їм потрібно екологічно чиста натуральна їжа. Людям з другою групою крові потрібно виключити з раціону м'ясо: якщо в організмі "мисливців" м'ясо спалюється подібно паливу, то у "землеробів" перетворюється в жир. Також погано засвоюють вони молочну їжу. Зате "землероби" можуть вживати різноманітні натуральні продукти з низьким вмістом жирів, овочі та крупи.

Особливо корисні продукти. Морепродукти в помірних кількостях, соя, квасоля, боби, гречка, рис, артишок, топінамбур, рослинні масла, соєві продукти, овочі і ананаси.

Продукти, вживання яких необхідно обмежити. Пшеничний хліб, картопля, абрикоси, журавлина, кетчуп, майонез. Бажано повністю виключити з раціону м'ясо і м'ясопродукти.

Продукти, які сприяють нарощуванню ваги. М'ясо, молочні продукти, квасоля, пшениця.

Продукти, які сприяють зниженню ваги. Рослинні масла, соєві продукти, овочі, ананаси.

Харчування по третій групі крові

Група крові 3 (В) з'явилася, коли людські племена почали мігрувати на північ, на території з суворим кліматом. Тому володарів третьої групи крові Д'Адамо називає "кочівниками". Імунна система у них потужна, і вибирати продукти харчування вони можуть більш вільно, ніж люди з 1 і 2 групами крові. "Кочівники" - основні споживачі молока. Зберегти фігуру і гарний настрій їм допоможе гармонійне поєднання фізичної і розумової активності.

Людям з третьою групою крові протипоказані соя, куряче м'ясо, соняшникова олія, помідори і гранати, корисні ж всі молочні продукти, риба, баранина, кролятина і льняне масло.

Особливо корисні продукти. Баранина, кролятина, скумбрія, тріска, камбала, сир з козячого молока, оливкова олія, вівсяна крупа, рис, петрушка, білокачанна капуста, ананаси, сливи.

Продукти, вживання яких необхідно обмежити. Гусятина, курятина, яловичина, свинина, серце, креветки, анчоус, омар, вугор, соя, соняшникова, арахісова і кукурудзяна олія, гречка, житній хліб, томати, гранати, хурма.

Продукти, які сприяють нарощуванню ваги. Кукурудза, сочевиця, арахіс, гречка, насіння кунжуту.

Продукти, які сприяють зниженню ваги. Червоне м'ясо, печінка, лівер, молочні продукти з низьким вмістом жиру, зелені овочі, яйця.

Харчування по четвертій групі крові

Група крові 4 (АВ) з'явилася менше тисячі років тому в результаті змішування інших груп. Звідси назва: "нові люди". Люди з четвертою групою крові швидко реагують на зміни навколишнього середовища і харчування. У них чутливий травний тракт і занадто толерантна імунна система. Кращий спосіб тримати себе у формі - поєднання інтелектуальної роботи з легкої фізичною активністю.

Основу харчування для власників четвертої групи крові повинні скласти кисломолочні знежирені продукти, баранина, оленина, овочі і фрукти.

На набір зайвих кілограмів впливає змішана спадковість. Щоб скинути вагу, володарям 4 групи крові потрібно обмежити вживання м'яса, поєднувати його з овочами. Спадщина По-предків - негативна інсулінова реакція на квасолю, кукурудзу, гречку і кунжут. Але завдяки А-предкам чечевицю і арахіс їх організм приймає добре. На відміну від тих і інших АВ-люди непогано реагують на пшеницю.

Особливо корисні продукти. Баранина, м'ясо індички, тріска, скумбрія, кисломолочні продукти, кукурудзяне масло, вівсяна крупа, пшеничний хліб, капуста листова, журавлина, ананаси.

Продукти, вживання яких необхідно обмежити. Яловичина, бекон, качатина, камбала, краб, лосось, незбиране молоко, оливкова олія, гарбузове насіння, боби, гречка, редька, авокадо, банани, гранати.

Продукти, які сприяють нарощуванню ваги. Червоне м'ясо, квасоля, кукурудза, гречка, пшениця.

Продукти, які сприяють зниженню ваги. Морські продукти (крім консервованих, сушених, в'ялених і копчених), соя, молочні продукти, зелені овочі, ананаси.

Невелике висновок

Вище описані продукти, характерні для харчування по кожній групі крові. Однак кожен з нас має свої індивідуальні особливості. Тому при підборі продуктів харчування, виборі дієти по групі крові треба враховувати не тільки загальні рекомендації, а й свою індивідуальність, в першу чергу - походження і групу крові предків.

Лікарі поки не прийшли до єдиної думки про те, наскільки ефективно харчування за групою крові, хоча більшість дієтологів вважає цю теорію як мінімум має право на існування. Людям, страждаючим якими-небудь хронічними захворюваннями, харчування за групою крові треба застосовувати дуже обережно, обов'язково проконсультувавшись з лікарем.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю