» » » Основні принципи роздільного харчування
Усі новини

Основні принципи роздільного харчування

Основні принципи роздільного харчування

Роздільне харчування - наймодніша дієта. Ми відмовляємося від макаронів з м'ясом, котлет з картоплею і навіть від олів'є. Але чи є хоч якийсь в цьому сенс?

Роздільне харчування - наймодніша дієта. Ми відмовляємося від макаронів з м'ясом, котлет з картоплею і навіть від олів'є. Але чи є хоч якийсь в цьому сенс?

Про плюси і мінуси роздільного харчування розповідає Наталя Григор'єва, лікар-дієтолог.

Ідея відокремити «зерна від плевел» (білки від вуглеводів) не нова. Це намагалися зробити ще в стародавні часи. Але розвинув і систематизував такий підхід до харчування американський лікар Герберт Шелтон. Згідно з його дієті, всі продукти умовно поділяються на три групи: білкові (м'ясо, риба, яйця, соя), вуглеводні крохмалисті (макарони, рис, картопля, солодкі фрукти, хліб) і нейтральні (фрукти, овочі, горіхи, гриби, жири) . При цьому білки не можна поєднувати з вуглеводами. А нейтральні продукти сумісні з усім. І бажано, щоб пов'язані з останньої групи свіжі овочі і фрукти становили більше 50% від добового раціону.

Худнеш повільно, але вірно

Принцип роздільного харчування заснований на наступній теорії: якщо в шлунок одночасно потрапляють несумісні один з одним продукти, то їх перетравлення утруднюється, оскільки для розщеплення білків потрібно кисле середовище, а для вуглеводів - лужна. Виходить, якщо ти з'їси спагетті ні з овочевим соусом, а з м'ясним, частина поживних речовин гірше засвоїться, загальний обмін порушиться - і ти одужаєш.

Метод Шелтона дійсно дає непогані результати і при цьому має ряд переваг перед іншими дієтами. По-перше, ефект від такого способу схуднення досягається поступово, і, як наслідок, він більш стійкий. По-друге, розділена їжа швидше проходить по травному тракту і не викликає бродіння і гниття, що значно зменшує інтоксикацію організму і покращує загальне самопочуття. І, по-третє, ти позбавлятися від зайвої ваги, не відмовляючись від улюблених продуктів.

Штучність дієти

Втім, у дієтологів не склалося єдиної думки з приводу роздільного харчування. Є як прихильники системи Шелтона, так і її противники. Один з головних аргументів останніх - штучність дієти, адже люди з найдавніших часів харчувалися змішаною їжею, незважаючи на її сумісність, і наші ферменти заточені на широкий спектр поживних речовин. Зрештою, будь-який продукт - це не чисті вуглеводи або білки, а їх поєднання в різних пропорціях. Чи не розділяти ж їх теж! І взагалі, якщо довго дотримуватися системи Шелтона, травна система «розучиться» справлятися зі складними стравами, і повернення до звичайного раціону може викликати розлад кишечника. Ти запитаєш: «Чому ж тоді вона працює?» Все просто - людина починає худнути, тому що їсть більше зелених салатів, фруктів і овочів, тобто низькокалорійних продуктів, відмовляється від жирних страв і енергоємних крохмалистих гарнірів.

Головне - не переїсти!

Якщо ти все-таки вирішив харчуватися роздільно і готовий відмовитися від борщу, карбонара і оселедця «під шубою», переходь на новий раціон поступово. У перший тиждень почни їсти фрукти окремо від інших продуктів. У другу відмовся від м'яса з картоплею і заміни гарнір овочевим салатом. Потім починай виконувати більш складні «приписи». І не забувай стежити за калорійністю! Швидке переварювання їжі викликає почуття голоду, тому новачкам на цій дієті легко переїсти. Крім того, стеж за тим, щоб твій раціон був досить різноманітним, вибирай середні порції, старайся харчуватися збалансовано і регулярно, тобто кожні 3 години.

9 правил роздільного харчування

1. В один прийом їжі не можна поєднувати два види білків (яєчня з шинкою) або два види крохмалистих вуглеводів (спагетті з хлібом).

2. Білки не можна вживати з кислими фруктами, наприклад, є курку з помідорами.

3. жири не поєднуються з білками, тому вибирай для дієти пісне м'ясо всіх видів і нежирну рибу.

4. До всіх білків і вуглеводів ідеально підходять овочі.

5. Не можна змішувати білки з крохмалистими вуглеводами (картопля, злаки, крупи, макарони, бобові).

6. Всі фрукти і ягоди поєднуються з горіхами. Але ще краще останні вживати окремо, наприклад, на другий сніданок.

7. Кавун і диню їси окремо від інших продуктів.

8. Протягом тижня однакові продукти треба вживати не частіше 2-3 разів.

9. Треба виключити з раціону продукти, які організм в даний період часу не визнає за «свої». Хто «чужий», встановлює лікар після здачі спеціального аналізу на харчову непереносимість.

[u][/u]
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю