» » » Дорогоцінна волога: вживаємо воду за всіма правилами
Усі новини

Дорогоцінна волога: вживаємо воду за всіма правилами

Дорогоцінна волога: вживаємо воду за всіма правилами

Ти робиш це вранці, в обід, ввечері, після кожного тренування і під час нестерпної спеки - п'єш воду. Ця дія настільки звично, що часом ми навіть не замислюємося, а чи правильно ми вживаємо таку цінну і важливу для нашого організму рідину?
Ти робиш це вранці, в обід, ввечері, після кожного тренування і під час нестерпної спеки - п'єш воду. Ця дія настільки звично, що часом ми навіть не замислюємося, а чи правильно ми вживаємо таку цінну і важливу для нашого організму рідину? MEN's LIFE дасть тобі відповідь на це та інші питання: далі ти дізнаєшся про те, які функції виконує вода, як її слід пити і коли.
Вчені давно довели, що вода є для людини найбільш важливим нутрієнтом. А тому не дивно, що навколо неї постійно обертається величезна кількість міфів і помилкових припущень. Одне з них - досить поширена думка про те, що підтримувати кількість рідини в організмі досить легко: ти можеш пити що завгодно і коли завгодно, як тільки виникне таке бажання. Насправді ж, підтримання водного балансу в організмі - дуже тонкий інструмент, підходити до якого необхідно комплексно і з розумом. Особливо, якщо ти займаєшся спортом.
Яку воду пити?
1. Звичайна чиста вода. Природно, мова йде не про воду з-під крана - в її склад входить занадто багато домішок магнію, цинку, калію, свинцю та інших речовин, які навіть при кип'ятінні нікуди не діваються. Єдине, що може допомогти - фільтрація, і вже на ній точно не варто економити. Чим частіше ти будеш міняти фільтри, тим менше шкідливих речовин потрапить в твій організм.
2. Бутильована вода. Якщо самому фільтрувати лінь або занадто клопітно, зверни увагу на воду у великих бутлях, яку хтось вже дбайливо пропустив для тебе через фільтр. Мінус такої води - ти не знаєш, наскільки якісним був процес фільтрації. До того ж, існує думка, що в бутильовану воду для більш тривалого зберігання додають антибіотики і консерванти.
3. Мінеральна негазована вода. Фільтри забирають з собою левову частку не тільки шкідливих, але і корисних речовин, залишаючи практично "порожню" воду. Якщо хочеш хоч якось заповнювати запаси необхідних організму речовин, періодично купуй мінеральну воду без газу. Але пам'ятай, що їй ні в якому разі не можна замінювати звичайне щоденне пиття. Мінерали, потрапляючи в організм в занадто великій кількості, можуть накопичуватися у внутрішніх органах і наносити їм шкоду.
4. Джерельна вода. Цей варіант вважається найкориснішим і безпечним - люди, які проживають в гірській місцевості, мають в своєму розпорядженні практично безцінний скарб.
5. Компоти, чай, кава, квас, соки. Повністю замінювати воду цими напоями не можна, але в якості помічників для заповнення водного балансу вони, звичайно ж, підійдуть. Тому можеш скільки завгодно насолоджуватися компотом, звареним дбайливими руками коханої дружини, але в добу просто необхідно випивати мінімум 15 літра чистої негазованої води без домішок. Також не забувай, що всі напої, що вживаються тобою протягом дня, повинні мати максимально натуральний склад. І, звичайно ж, практично без цукру. Найкращий вихід - тамувати спрагу зеленим або трав'яним чаєм.

Як правильно пити воду і коли це робити?
Існує кілька правил, за допомогою яких ти зможеш оптимізувати свій питний режим таким чином, щоб він приносив твоєму організму максимальну користь.
Правило 1. Не можна пити відразу після прийому їжі, а запивати їжу водою взагалі шкідливо для здоров'я - якщо розбавити шлунковий сік, засвоєння з'їденого значно погіршиться. Найкраще пити воду за півгодини до їжі і через годину-півтори після закінчення трапези.
Правило 2. Медики радять випивати хоча б один стакан води натще, відразу після пробудження. Цей маневр допоможе привести в норму водний баланс, порушений за ніч, а також очистить організм зсередини і активізує роботу шлунка.
Правило 3. Перед сном воду пити точно так само важливо, як і після пробудження - однієї склянки буде цілком достатньо. Таким чином ти зможеш звести до мінімуму нічний порушення водного балансу.
Правило 4. Протягом дня бажано пити воду кімнатної або теплої температури.
Правило 5. Якщо плануєш тренування, пам'ятай, що її ні в якому разі не можна починати в обезвоженном стані. За 1-15 години до початку занять випий 05 літра води, а потім за 30 хвилин - ще склянку рідини.
Правило 6. Воду слід пити протягом всього тренування - достатньо, щоб в організм надходило 100 мл рідини кожні 10-20 хвилин.
Правило 7. Закінчивши комплекс занять, привчи себе випивати 05 літра води протягом півгодини.

Яку користь приносить організму вода?
Боротьба із зайвою жиром. Вода в цій справі - головний помічник. Після того, як організм спалить жирні кислоти, йому необхідно позбутися від жиророзчинних токсинів. Тут і приходить на допомогу вода: вона розчиняє їх і активно виводить з організму.
Правильно засвоюються білки і вуглеводи. Якщо організму не вистачатиме води, він не зможе добре засвоїти їжу, через що перестане рости м'язова маса.
Заповнення енергії. За підтримку в нормі енергетичного балансу під час тренування відповідає глікоген, а він, як відомо, на три чверті складається з води.
Протягом тренування відбувається дегідратація. Гарненько пропотівши під час інтенсивних занять, твій організм втрачає цінні запаси вологи, що призводить до порушення водно-сольового обміну. Якщо обмежити в цей час пиття, значно постраждає здоров'я - наприклад, в нирках з'являться камені.
На жаль, якою б очевидною не була важливість вживання чистої води, статистичні дані досить сумні: лише 34% людей п'ють необхідну кількість рідини. 8% і зовсім обходять воду стороною, замінюючи її колою, чаєм і кавою. Нескладно здогадатися, який наплив проблем зі здоров'ям чекає їх в недалекому майбутньому.
Пам'ятай: вода - це життя. Тому якісний фільтр (як мінімум) просто зобов'язаний оселитися на твоїй кухні, а питний режим - відкластися в твоїй голові.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю