Усі новини

Що таїть у собі вода, яку ми п'ємо?

Що таїть у собі вода, яку ми п'ємо?

Без води людина може прожити приблизно тиждень. А скільки можна прожити, споживаючи таку воду, яку п'ємо ми з вами? Точно невідомо, але претендувати на довгожительство ми точно не в силах

Без води людина може прожити приблизно тиждень. А скільки можна прожити, споживаючи таку воду, яку п'ємо ми з вами? Точно невідомо, але претендувати на довгожительство, вживаючи всю ту гидоту з води, яка в ній мешкає і плаває, ми точно не в силах. Це до слова про тривалість життя в Україні. І тут є над чим замислитися

Не тільки дніпровська вода погана. Наприклад, в Харкові, велика частина якого забезпечується водою з Сіверського Дінця, показники гнітючі - від води зудить шкіра, та й на смак вона неприємна. За даними обласного управління екології та природних ресурсів, зміст в цій річці нафтопродуктів і важких металів в 2-3 рази перевищує допустиму норму. Також в ній виявлені ентеровіруси, отрутохімікати і різні пестициди, дуже згубні для здоров'я людини.

Те, що вода в Дніпрі не придатна для пиття, як би її не очищали, це зрозуміло і без всякої експертизи. Варто лише поглянути на її колір. Можна згадати численні скандальні історії з викидами відходів різними азотними заводами, з підмиванням водами кладовищ і тоннами риби, що плавав по Дніпру вгору черевом

Незважаючи на те, що водні артерії мають природну властивість до самоочищення, очистити те, що сьогодні туди потрапило, просто нереально. Численні експертизи і розслідування фіксують значне погіршення якості води в Дніпрі. Багато сьогодні просто перестають використовувати для приготування їжі і пиття воду, яку нам в квартири люб'язно поставляє «Київводоканал».

Є альтернатива - але так чи вона безпечна, як ми вважаємо? Спробуємо розібратися, яку воду сьогодні ще можна вживати.

Вода - та не та

Зовсім недавно телеканал «СТБ» проводив власне розслідування на цю тему. Природно, на той час все вже знали або просто здогадувалися про невідповідність води в наших кранах державним стандартам. Але це ще що - виявилося, що воду, отриману з водопроводу, не можна очистити, навіть прокип'ятивши її! А всьому виною синьо-зелені водорості, позбутися від яких не можуть на очисних станціях в силу їх незначного розміру. Ці водорості при кип'ятінні води просто викидають токсичні речовини, опираючись неминучої загибелі. Вбиваючи одних збудників хвороб, ми, таким чином, виводимо інших, ще більш небезпечних.

Далі йшлося про очищення води побутовими фільтрами (пластиковими глеками), але і вони не забезпечують необхідного результату. Простоявши кілька днів без роботи, реактиви в фільтрі просто перетворювалися в гніздо хвороботворних бактерій і при подальшому його використанні знову змивалися в уже очищену воду. Ось і думай тепер, куди застосувати цю водичку, за словами експертів, більше нагадує технічну, ніж питну

Далі розслідування торкнулося води з підземних джерел. Незважаючи на те, що багато фахівців радять вживати в побуті саме цю воду, на жаль, часто і вона не відповідає нормам. Тут в самий раз згадати летальний випадок, який мав місце в одному з українських сіл. В результаті гострого отруєння нітратами, що містяться у великій кількості у воді з колодязя, померла зовсім маленька дівчинка. На той момент вона ще навіть не розмовляла. Її батьки практично все життя вживали воду з цього джерела, але дитячий організм виявився набагато восприимчивее. Дослідники пояснили наявність нітратів тим, що вони потрапили в воду з полів, де вони часто використовуються в якості добрива. Після дощів це все нібито потрапляє зі стічними водами в колодязі.

Крім нітратів, в такій воді можуть бути присутніми і інші солі і мінерали, велика кількість яких може значно погіршити здоров'я людини, постійно вживає її. Наприклад, вода, що надходить з відносно невеликої глибини, не часто відповідає нормі. Напевно, тому численні виробники мінеральних вод вважають за краще здобувати живицю з глибини не менше ста метрів.

Навіть якщо ви будете пити тільки артезіанську воду, це теж ще не гарантує стовідсоткове здоров'я. Адже згідно з дослідженнями, які проводив Інститут колоїдної хімії та хімії води НАН України, хімічний склад далеко не всіх бутильованих вод нормально уживається в людському організмі. Так, за результатами понад двадцять виконаних тестів, придатними для пиття виявилися продукти тільки декількох виробників. Серед них такі бестселери, як «Моршинська», «Миргородська» і «Бонаква». А всі решта води або частково придатні для пиття, або взагалі не придатні, тому що несуть небезпеку для здоров'я.

«Тому що без води - і ні туди і ні сюди!»

Ми є не тільки тим, що їмо, але і тим, що ми п'ємо. А стан води в кранах у всіх країнах вважається прямим показником загального благополуччя. Звідки ж узятися чистою, не отруєної води там, де благополуччям і не пахне?

Експерти впевнені - систему очищення води Дніпра та інших джерел можна налагодити, були б гроші. Зауваження як не можна до речі, якщо згадати численні звернення «Київводоканалу» в міську адміністрацію за грошима на реагенти.

«Треба навести порядок в системі водопостачання. Для цього, по-перше, потрібно вкладати гроші, щоб привести в робочий стан всі ті об'єкти, які сьогодні застаріли, і технології яких вже не відповідають вимогам очищення води, яка у нас є сьогодні в водосховищах. Друге - навести порядок в експлуатаційних питаннях: підняти рівень експлуатації систем водопостачання. Третє - з огляду на, що у нас з грошима так бідно, можливо, для дитячих установ, лікарень і тих районів, де на сьогодні вода не відповідає за якістю, зробити локальні системи очищення », - розповів директор Асоціації« Питна вода України »Володимир Скубченко.

А сьогодні, коли очисне підприємство «потрапило на гроші», тим більше є ймовірність перебоїв з доставкою води киянам.

Колись вода з-під крана мала характерну віддушину хлору. Що ж стало сьогодні з цим незамінним і найпопулярнішим антибактеріальним засобом - невже київську воду дійсно перестали хлорувати?

«У Києві застосовують більш досконалу технологію очищення води, із застосуванням інших реагентів. Концентрація хлору зменшилася, тому менше запах його в воді », - ділиться інформацією Скубченко.

Однак навіть більш досконалі технології сьогодні не в силах боротися з отруйною водою. Втім Володимир Федорович впевнений, що незабаром ситуація налагодиться.

«За завданням уряду і Президента розробляється кілька національних програм, в тому числі і щодо поліпшення якості питної води. Програма «Питна вода на 2006-2020 рр.» Зараз відкоректована, зараз вона називається програма «Вода» на 2011-2020 рр. Кінцева мета цієї програми - поліпшення якості питної води для населення. За ці роки передбачається вкласти близько 12 млрд. Грн. на те, щоб підняти технічний стан систем водопостачання, поліпшити якість води у водних джерелах, застосувати більш досконалі технології, заходи контролю. Така програма вже розглянута міністерством, і найближчим часом вона надійде в уряд для того, щоб її через Верховну Раду провести і реалізувати », - повідомив Скубченко.

Ну а поки ми всі очікуємо хоч якогось поліпшення даної ситуації. Вибирати доведеться один з двох варіантів - або купувати артезіанську воду, аж ніяк не дешеву, або щовечора з пластикової баклажки в руках здійснювати набіги на міські бювети в надії зберегти здоров'я собі і своїм рідним.

Інна Івершень

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю