» » » Найчастіші причини постійного відчуття голоду
Усі новини

Найчастіші причини постійного відчуття голоду

Найчастіші причини постійного відчуття голоду

Дуже часто після щільного обіду або вечері з'являється бажання щось ще з'їсти: взяти печиво, цукерку або шматочок ковбаски. Чому це відбувається?
Дуже часто після щільного обіду або вечері з'являється бажання щось ще з'їсти: в зять печиво, цукерку або шматочок ковбаски. Чому це відбувається? Які чинники впливають на наше почуття голоду?

У сьогоднішній статті ми розповімо про найпоширеніші причини, які пробуджують наш апетит.

1. Нервове напруження і стреси

Вся справа в гормонах. Під час стресу відбувається викид адреналіну в кров, який притуплює голод. А ось кортизон, поява якого також завжди викликають стресові ситуації, блокує дію адреналіну. Природно, в цей час хочеться постійно щось жувати. А при зниження кортизолу, апетит знову пропадає.

2. Почуття спраги

Мало хто знає, що нестача води в організмі або зневоднення можна порівняти з відчуттям з почуттям голоду. А так як будь-яка їжа містить воду, у нас створюється враження, що ми частково задовольнили потребу в воді. Спробуй за 15 хвилин до їжі випити склянку води, а потім поїсти. Якщо ти відчував спрагу, то апетит у тебе після цього зменшиться. А навіть якщо це був голод, то після випитого склянки води - переїдання малоймовірно.

3. Стрибок рівня глюкози

Якщо твій перекус складається з батончиків або печива, то в організм відразу ж надходить інсулін - гормон, який і переробляє глюкозу в кров. Цей гормон розщеплює вуглеводи з метою отримання з них енергії або відправляє їх в запас. Але якщо ти вживаєш їжу з великою кількістю вуглеводів, виділяється дуже багато інсуліну. Досить, щоб кількість цукру в крові помітно знизилося і ти почувовал голод.

4. Цукровий діабет

Це захворювання пов'язане з інсуліном. Навіть при вживанні достатньої кількості їжі, організм не може переробляти її в енергію. Причина в тому, що при діабеті виникає нестача інсуліну або він не може впоратися з роботою. Супутні симптоми: слабкість, спрага і часті позиви в туалет.

5. Відсутність фізичної активності

Якщо ти ведеш сидячий спосіб життя і не дружиш зі спортом, то будь готовий до того, що це побічно позначиться на протіканні енергетичного обміну в клітинах і процесі засвоєння глюкози. Стінки шлунка розтягуються, коли людина регулярно споживає велику кількість їжі. І для насичення йому потрібно ще більше їжі. При відсутності фізичної активності, енергія не витрачається, організм змушений робити запаси. Це все може спровокувати психічні розлади і порушити роботу мозкових центрів, які відповідають за насичення.

6. Емоційний стан

Виходячи з попереднього пункту, випливає наступна причина постійного бажання є - гіподинамія (відсутність активності). Нудьга і стан пригніченості можуть провокувати почуття голоду так само, як і стреси. Замість того, щоб йти на кухню за черговою порцією їжі, спробуй зайняти себе цікавою справою. Наприклад, повіджиматися або прокачай прес.

7. Поспіх в їжі

Приймати їжу треба повільно, добре пережовуючи. Організму потрібен час, щоб зрозуміти, коли ти наївся. При цьому шлунок повинен наповняться поступово. А для цього необхідно якийсь час. Тому старайся їсти не на ходу, прислухаючись до організму, щоб не пропустити сигнал про насичення.

8. Фотографії їжі і апетитні запахи

Відомо, що не завжди відчуття голоду викликано потребами організму. Часто буває так, що побачивши щось апетитне і смачне, відчувши запах їжі, нам хочеться щось обов'язково з'їсти. Якщо у тебе часто з'являється відчуття голоду, може бути треба поменше заглядати на кухню і в холодильник. А в магазин потрібно вирушати ситим, щоб не піддатися апетитним спокусам.

9. Шкідлива їжа

Страви, приготовані з одного і того ж продукту, можуть по-різному впливати на відчуття ситості. Наприклад, з'ївши порцію пюре або просто відвареної картоплі, можна довго не відчувати голод. А якщо ти з'їси порцію картоплі фрі, то голод прокинеться швидше.

10. Проблеми з щитовидною залозою

На нервовому грунті багато хто хоче їсти. Але іноді - це привід відвідати ендокринолога: є ймовірність, що в усьому винні гормони щитовидної залози. Тоді необхідно буде лікування або навіть операція.

11. Лікарські препарати

Багато ліків впливають на апетит. До них відносяться антидепресанти і антигістамінні засоби. Часто на відчуття голоду впливають препарати на основі кортикостероїдів. Якщо після їх прийому з'являється тяга до їжі, необхідно сказати про це лікаря.

12. Недосипання

Проблемі дефіциту сну вчені приділяють велику увагу. Недосипання впливає на баланс лептину та греліну - гормонів, які відповідають за голод. Якщо ти не доспати, то тобі буде хотітися поїсти, причому чогось дуже калорійного.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю