» » » У яких продуктах міститься цинк і чому він потрібен організму?
Усі новини

У яких продуктах міститься цинк і чому він потрібен організму?

У яких продуктах міститься цинк і чому він потрібен організму?

Чоловікам особливо корисно знати про властивості цинку, в яких продуктах його шукати і яка його денна норма для чоловічого організму. Так як ця важлива інформація допоможе не тільки поліпшити стан здоров'я, але і підвищити, і зміцнити потенцію
Кожен хоче бути красивим і відчувати себе здоровим. Часто для цього додаються чималі зусилля: заняття спортом, повноцінний раціон, вітамінні комплекси. Однак не завжди можна побачити помітний результат, адже якщо організму не вистачає якогось мікроелемента, він не буде функціонувати повноцінно.

У сьогоднішній статті ми хочемо розповісти про один з таких елементів. Йтиметься про цинк і його важливою ролі в організмі.

Чоловікам особливо корисно знати про властивості цинку, в яких продуктах його шукати і яка його денна норма для чоловічого організму. Так як ця важлива інформація допоможе не тільки поліпшити стан здоров'я, але і підвищити, і зміцнити потенцію.

Цинк в організмі і його ключові функції

У дорослих людей кількість цинку становить, як правило, 2 грами. Основний відсоток речовини зосереджений в підшлунковій залозі, печінці і м'язових тканинах. Крім того, його містять багато ферментів, самий вивчений з яких - фермент карбоангидраза, що міститься в еритроцитах. Він сприяє виведенню з легких вуглекислого газу.

Ключові функції цинку:

- нормалізує функціонування простати;

- сприяє виробленню сперматозоїдів і тестостерону;

- покращує всмоктування вітаміну Е;

- помітно покращує стан шкіри, нігтів і волосся;

- прибирає прищі і попереджає поява нових висипань;

- бере участь в кровотворенні.


Цинк в різних продуктах харчування

Інші продукти тваринного походження (кількість міліграм на 100 грам продукту):

- устриці - 16 - 20;

- яловича печінка - 16;

- вугор - 12;

- яловичина - 9;

- курячі серця - 73;

- баранина - 59;

- яловичий язик - 5;

- яєчний жовток - 39;

- анчоуси -35;

- твердий сир - 34;

- лосось - 09;

Продукти рослинного походження (кількість міліграм на 100 грам продукту):

- пшеничні висівки - 16;

- гарбузове насіння - 10;

- кунжут - 7;

- арахіс - 66;

- какао (порошок) - 65;

- насіння соняшнику - 52;

- кедрові горіхи - 43;

- овес - 4;

- соєві боби - 3;

- рис - 1.

Добова потреба в цинку

Норма цинку для дорослого чоловіка становить від 10 до 15 мг. Для спортсменів потреба в цинку збільшується майже в два рази: помірні фізичні навантаження - 20-30 мг, під час змагань - 30-35 мг.


Важливі нюанси!

Цинк в кількості 150 мг на добу може надати токсичну дію на організм.

Протизаплідні таблетки сильно знижують рівень цинку в організмі, тому такий метод контрацепції може бути шкідливий для твоєї партнерки, якщо її організм потребує в цій речовині.

Багато молочні продукти погіршують всмоктування цинку.

Брак цинку. Симптоми і наслідки

Брак цинку швидко проявляється, погіршуючи здоров'я і самопочуття. Вона може бути викликана такими факторами: прийом сечогінних лікарських засобів, стреси, дисфункція щитовидної залози, захворювання, такі як лейкоз і рак, цироз печінки. Крім того, рівень цинку знижується з віком.

Основні симптоми нестачі цинку:

- запалення на шкірі і вугрові висипання;

- підвищений апетит;

- швидка стомлюваність;

- дратівливість;

- погіршення пам'яті;

- білі плями на нігтях;

- ламкість волосся.

Що робити?

Заповнити рівень цинку в організмі можна за допомогою продуктів харчування, особливо багаті цією речовиною устриці. Крім того, буде ефективним прийом лікарських засобів, що містять цинк, наприклад: Цинктерал, Цинкіт, Віта Цинк. Однак попередньо необхідно проконсультуватися з лікарем. Варто зауважити, що під час прийому препаратів може спостерігатися нудота, однак це нормальне явище, за умови, що вона не супроводжується блювотою.

Надлишок цинку. Симптоми і наслідки

Велика кількість цинку в організмі може бути викликано наступними факторами: тривалий прийом лікарських засобів і активних добавок з цинком, незбалансований раціон, вживання продуктів, які тривалий час зберігалися в цинкових контейнерах.

Симптоми надлишкової кількості цинку:

- нудота;

- розлад шлунку;

- головний біль;

- металевий присмак у роті.

Що робити?

Якщо надлишок цинку проявляється у вигляді гострої реакції, необхідно звернутися за медичною допомогою. Часто її надають в стаціонарі. Для полегшення симптомів використовують антидот - унітіол, який ефективно нейтралізує дію не тільки цинку, але миш'яку, ртуті, хрому, міді, кобальту.

Цинк, як і багато мікроелементів, потрібен кожній людині. Без нього неможливо хороший стан шкіри, волосся і нігтів, а також повноцінне функціонування організму. Головне не забувай, що цинк має надходити в організм у помірній кількості, тоді він тобі не зашкодить, а принесе тільки користь.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю