Усі новини

У яких продуктах міститься калій?

У яких продуктах міститься калій?

Калій здатний підтримувати і забезпечувати багато потреб організму і захищати нас від небезпечних хвороб
Незважаючи на прогресивні досягнення людини, його залежність від багатьох факторів навколишнього середовища все так само висока, як і багато століть назад. Тісний зв'язок з природними явищами дозволяє підтримувати організм в тонусі і поповнювати запас життєвої енергії. Одним з важливих природних компонентів є калій. Про його користь і джерелах ми розповімо в даній статті.
Для м'язової тканини, серцево-судинної системи, мозку, органів сечостатевої системи необхідна норма калію має життєво важливу роль. Важливо також те, що калій насичує організм киснем, допомагає людині вести фізичну активність. Люди, які активно займаються спортом, повинні дуже уважно стежити за рівнем вмісту калію в організмі. Також в зоні ризику люди, які дотримуються різних дієт.
Калій є біло-сріблястий м'який метал. Вельми цікавий факт, що цей елемент зустрічається тільки в дуеті з іншими речовинами. Калій незмінно міститься в морській воді, а також у багатьох мінералах. Від взаємодії з водою він утворює луг, яка (в помірній кількості) сприяє очищенню організму від шкідливих речовин.
Головні завдання калію в організмі людини
У людському організмі калій, взаємодіючи з натрієм, виконує наступні завдання:
- нормалізація лужно-кислотного балансу;
- підтримка нормальної концентрації крові;
- попередження невралгічних захворювань;
- нормалізація роботи серцево-судинної системи;
- зміцнення м'язових тканин;
- участь в правильній передачі нервових імпульсів;
- підтримання нормального функціонування сечовидільної системи;
- нормалізація і підтримання водного балансу.
З огляду на ряд важливих завдань, можна з упевненістю сказати, то калій здатний підтримувати і забезпечувати багато потреб організму і захищати нас від небезпечних хвороб.


Калій в медицині
Варто відзначити, що не завжди лікарі відстежують і коректують рівень калію в крові. Це пов'язано з деякими технічними складнощами проведення маніпуляції і неточністю визначення рівня елемента. Для виявлення кількості речовини в організмі роблять біохімічний аналіз крові на сироватковий калій, спеціальний аналіз сечі, ЕКГ, а також в прогресивних лабораторіях практикується виявлення калію в складі волосся. У медичній практиці найчастіше використовують такі препарати калію:
Калію хлорид. Випускається у вигляді порошку. Його призначають при нестачі калію в організмі (гіпокаліємія), в деяких випадках інтоксикації, аритмії.
Калій-нормін. Виготовляється у формі таблеток. Так само, як і калію хлорид, призначається при нестачі цього елемента, в тому числі - після лікарської терапії з негативними наслідками у вигляді розлади шлунка, нудоти і блювоти.
Калій пінистий. Випускається у вигляді порошку для подальшого приготування шипучого пиття. Лікарі рекомендують його застосовувати при погіршенні апетиту, для відновлення потрібної норми калію в організмі, а також для нормалізації роботи травної системи.
Добова потреба і біологічний вплив калію на організм
Добова потреба калію для дорослої людини, на думку медиків, складає близько 2 г в день. При заняттях важкою фізичною працею або спортом доза повинна бути збільшена до 25-5 г в день.
Найкраще засвоюється калій в поєднанні з вітаміном В6. Однак вживання алкоголю може швидко звести нанівець всю користь від елемента.
Продукти харчування, що містять калій


Основними джерелами калію для організму вважаються наступні продукти харчування:
- курага (1717 мг в 100 гр продукту);
- квасоля (1100 мг в 100 гр продукту);
- морська капуста (970 мг в 100 г продукту);
- горох (873 мг в 100 г продукту);
- чорнослив (864 мг в 100 г продукту);
- родзинки (860 мг в 100 г продукту);
- горіхи: мигдаль, фундук, арахіс, насіння (650-750 мг в 100 гр продукту);
- картопля (568 мг в 100 г продукту);
- авокадо, білі гриби (450 мг в 100 г продукту);
- банани (400 мг в 100 г продукту).
Симптоми нестачі калію в організмі
Брак калію може проявлятися м'язовими болями і слабкістю, млявістю, сонливістю, аритмією, запорами, затримкою рідини в організмі, низьким тиском.
Причини дефіциту калію в організмі
Калію потрібно більше при постійному напрузі м'язів. Але не тільки. Негативно впливає на рівень калію стрес. Виводять калій з організму солодощі, алкоголь, а також кофеїн. Інші причини дефіциту калію:
- тривалий розлад шлунка;
- тривалий прийом сечогінних засобів;
- недостатнє вживання продуктів харчування, що містять калій;
- дефіцит магнію, з яким калій взаємодіє;
- блювота;
- надмірне вироблення залозами альдостерону;
- хвороба Лиддла;
- високі дози інсуліну;
- тривалий прийом антибіотиків.
Надлишок калію в організмі
Небажаний надлишок цього елемента в організмі може спровокувати надмірне вживання продуктів і лікарських засобів, що містять калій. В такому випадку може спостерігатися дискомфорт в м'язах, часті позиви до вітру, порушення роботи серця.
Якщо ігнорувати надлишок калію в організмі, існує ризик відкладення солей і розвитку сечокам'яної хвороби. Також не слід залишати без уваги недолік калію, який заповнюється вищепереліченими продуктами харчування і лікарськими засобами.
Для нормального функціонування людського організму дуже важливий баланс природних і хімічних елементів, і калій - не виняток. Так що, якщо хочеш бути здоровим - з таблицею Менделєєва подружитися будь готовий!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю