Усі новини

У яких продуктах міститься білок?

У яких продуктах міститься білок?

Як правильно харчуватися, щоб в організм надходила необхідна норма білка?
Наш організм має потребу в білку, як в повітрі. Ця речовина відповідає за будівельні процеси в організмі, обмін речовин, допомагає рости, розмножуватися, краще засвоювати вітаміни і мінерали. Як правильно харчуватися, щоб в організм надходила необхідна норма білка?
Всі протеїни, які містяться в їжі, можна умовно розділити на тваринні і рослинні, в залежності від джерела їх походження. Уже котрий рік поспіль між прихильниками і противниками вегетаріанства ведуться нескінченні суперечки: перші впевнені, що для підтримки відмінного стану здоров'я досить вживати лише рослинні білки, другі ж наполягають, що вкрай важливо вводити в раціон м'ясні та молочні продукти.
Білок: головна проблема
Сочевиця і квасоля можуть похвалитися такою ж кількістю білка, як яловичина або свинина. Однак найбільш проблематичним є не сама кількість такого важливого речовини, а його засвоюваність. Виявляється, в природі не існує харчових білків, які наш організм сприймав би ідеально, але все ж певні види засвоюються набагато краще.
У рейтингу по засвоюваності першість тримають білки, що входять до складу яєць і молочних продуктів. За ними слідують білки з м'яса птиці і ссавців, риби та сої, а далі - бобові і горіхи. Найважче організмом засвоюється білок з круп.
Запам'ятай, що білок найкраще засвоюється після нагрівання (або в результаті термічної обробки).
У яких продуктах міститься білок?


Основним джерелом білків є їжа тваринного походження: м'ясо (яловичина, свинина), яйця, сир та інші молочні продукти, птиця, риба та інші морепродукти.
Велика кількість білка міститься в горіхах і насінні: фундук, арахіс, кешью, мигдаль, кедрові горіхи, гарбузове, соняшникове і конопляні насіння .
Крупи також не поступаються за вмістом протеїну: гречка - королева серед круп за вмістом білка. Такий гарнір як рис , Теж багатий протеїном. І не забуваємо про корисної вівсянці !
Багато білка в бобових: квасоля, горох, сочевиця, соя .
Запас білків можна поповнити регулярним вживанням хліба з житнього або пшеничного борошна грубого помелу . Макарони з твердозернових сортів пшениці також багаті білком.
Серед овочів найбільше білка міститься в спаржі, огірках, цукіні, кабачках, картоплі, брюссельській капусті, інжир, авокадо та ін.
10 продуктів з найбільшим вмістом білка
М'ясо птиці - від 17 до 22 грам (на 100 грам продукту)
М'ясо - від 15 до 20 грам
Риба - від 14 до 20 грам
Морепродукти - від 15 до 18 грам
Яйця - 12 грам
Твердий сир - від 25 до 27 грам
Сир - від 14 до 18 грам
Бобові - від 20 до 25 грам
Крупи - від 8 до 12 грам
Горіхи - від 15 до 30 грам.Добова н орма білка
Добова потреба дорослої людини в білку 13-14 г на 1 кг маси тіла, для людей, які займаються фізичною працею ця норма становить 15 г білка на 1 кг маси тіла і більше. Спортсмени потребують середньому в 20-25 г білка на 1 кг маси тіла на добу. Виходячи з цієї норми, в середньому для чоловіків необхідно 96-132 г білка в добу і 82-92 г для жінок.


Поради дієтологів по вживанню білка

На думку дієтологів, в одній страві бажано поєднувати білкові продукти як рослинного, так і тваринного походження. Найбільш вдалими спілками, в яких міститься достатня кількість і гарна якість білка, можна вважати каші та мюслі з молоком, яєчню з квасолею, суші з рисом і рибою, роли, а також м'ясо і птицю з гарніром зі злакових або бобових.
Також слід пам'ятати про грамотному співвідношенні білка і жиру. Дуже часто до складу продуктів, багатих на протеїн (до них можна віднести сир або горіхи) входить багато жиру. У зв'язку з їх калорійністю, ними не варто зловживати.
Надлишок білка в організмі
Брак протеїну може спровокувати вкрай серйозні проблеми зі здоров'ям, а тому кожен день необхідно вживати достатню норму білкових продуктів. Але якщо білком зловживати, стан здоров'я також можна істотно погіршити.
Перш за все, може відбутися інтоксикація, тому що під час перетравлення білка, особливо, якщо він має тваринне походження, в організм викидається багато токсинів, які йому потрібно встигати виводити.
Плюс до всього, тваринний білок провокує підвищення холестерину в крові і може стати причиною хвороб серцево-судинної системи.
Ну і, нарешті, недавно вчені прийшли до висновку, що будь-який надлишок протеїну перетворюється нашим організмом в жир. Тому не слід зловживати білковими продуктами - все повинно бути в міру!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю