Усі новини

Вегетаріанство: бути чи не бути

Вегетаріанство: бути чи не бути

Вегетаріанство - це загальна назва систем харчування, що виключають або обмежують споживання продуктів тваринного походження і заснованих на продуктах рослинного походження
Вегетаріанство (Від латинського vegetarius - рослинний) - це загальна назва систем харчування, що виключають або обмежують споживання продуктів тваринного походження і заснованих на продуктах рослинного походження. Систем кілька: веганство - найсуворіше вегетаріанство, виключаються всі види м'яса, риба, морепродукти, яйця, молочні продукти і навіть мед; лактовегетаріанство - допустимо вживання різних молочних продуктів; лакто-ово-вегетаріанство - рослинна їжа поєднується з молочними продуктами і яйцями. Всі ці види вегетаріанства допускають теплову обробку їжі, тим самим відрізняючись від вітаріанізма або сироїдіння - вчення про вживання виключно сирої вегетаріанської їжі.

Джерелами так необхідного організму людини білка при вегетаріанство служать горіхи, бобові (соя, квасоля, сочевиця, горох), а також пшениця, шпинат, цвітна капуста, кольрабі. І якщо це не суворе вегетаріанство, молочні продукти. Джерелами жиру є різні рослинні масла.

Вегетаріанство набуло широкого поширення в середині 19 століття, і сьогодні перетворилося в модну тенденцію. І як будь-яка модна тенденція викликає багато суперечок. Ставлення до вегетаріанства навіть серед фахівців неоднозначно. Згідно з деякими рекомендаціями ВООЗ 1989 року вегетаріанська дієта визнана адекватною. Інші дослідження під егідою тієї ж ВООЗ (1990 р) підтверджують, що в раціоні в обов'язковому порядку повинен бути присутнім білок тваринного походження (приблизно 30% від загальної кількості білка).

Фахівці стверджують, що тривале застосування жорсткого вегетаріанства (веганства) з роками призводить до дефіциту заліза, цинку, кальцію, вітамінів, амінокислот, тому що вони відсутні в рослинній їжі, є в недостатній кількості або не засвоюються організмом (!). Особливо суворе вегетаріанство небезпечно для дітей і підлітків, вагітних і годуючих жінок, спортсменів.

Лактовегетаріанство і, вже тим більше, лакто-ово-вегетаріанство не викликають таких заперечень, як веганство. Ці види можуть бути навіть рекомендовані при ряді захворювань (Зазвичай у вигляді коротких курсів): гіпертонічна хвороба, атеросклероз, недостатність кровообігу, подагра, сечокам'яна хвороба, ожиріння і ін.

Наприклад, російський дієтолог М.І. Певзнер стверджує, що клітковина рослинної їжі знижує тяжкість хронічних захворювань, запобігає накопиченню шлаків в організмі, очищає від токсинів, тваринна ж їжа все робить навпаки. Його прихильники вважають, що збалансоване вегетаріанське меню поставляє більше корисних речовин, ніж м'ясна їжа.

А київські офтальмологи впевнені в тому, що суворі вегетаріанці обчислюються по катаракті і помутніння кришталика ока! Але все ж, основним рифом вегетаріанства є залізодефіцитна анемія.

Люди, що ведуть активний спосіб життя, які хочуть зберегти здоров'я на довгі роки, вибирають рослинну їжу як «блокатор» ожиріння, діабету, хвороб серця і ін. Головне, знайти оптимальне поєднання рослинних і м'ясних продуктів.

Чому люди стають вегетаріанцями?

Нижче наведені деякі з причин, за якими люди стають вегетаріанцями:

• етичні причини - вегетаріанці вважають, що зменшують страждання тварин від сучасного промислового тваринництва. З цих же причин, вегетаріанці стають деякі лакто-ово-вегетаріанці.

• релігійні переконання (Індуїзм, джайнізм, буддизм, деякі напрямки християнства);

• збереження і /або поліпшення здоров'я;


• екологічні причини - на думку вегетаріанців, подібна дієта призводить до зменшення забруднення навколишнього середовища і виснаження природних ресурсів. Наприклад, кількість зерен, бобів, картоплі, овочів і т. П., Яких можна виростити на ділянці землі, на думку автора кількох книг про користь вегетаріанської дієти Джона Роббінса, в десятки і навіть сотні разів перевершує кількість м'яса, яке можна отримати при використанні цієї ділянки для тваринництва;

• алергія на тваринні продукти або неприйняття їх організмом;


У підсумку можна сказати, що м'ясоїдство або вегетаріанство - це усвідомлений вибір життєвого стилю будь-якої людини. І що є, і як є - кожен вирішує сам для себе.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю