» » » Причини для того, щоб стати вегетаріанцем
Усі новини

Причини для того, щоб стати вегетаріанцем

Причини для того, щоб стати вегетаріанцем

Останнім часом все частіше можна почути, як люди стають вегетаріанцями. Що штовхає їх на такий крок, який передбачає докорінну зміну свого раціону?

«Ніщо так не принижує людожера, як вегетаріанець в меню».

Сергій Мирдін

Останнім часом все частіше можна почути, як люди стають вегетаріанцями. Що штовхає їх на такий крок, який передбачає докорінну зміну свого раціону?

По-перше, люди стають вегетаріанцями, тому що вони хочуть захистити себе від багатьох захворювань. Сучасна людина, як правило, веде вкрай неправильний спосіб життя, який характеризується гіподинамією і переїданням, що в свою чергу викликає атеросклероз, серцеву ішемію, ожиріння, цукровий діабет і багато інших неприємних речей.

По-друге, виявляється, вегетаріанство - це дуже економно. Вчені підрахували, що обробка всього одного гектара землі здатна дати прожиток семи вегетаріанцям. А для того, щоб прогодувати лише одного-єдиного м'ясоїда, потрібно цілих два гектари землі.

По-третє, люди нерідко воліють вегетаріанський спосіб життя з етичних міркувань. Ще Лев Толстой писав про те, що корова десять років годує людини, а вівця гріє його своєю вовною. І все, що вони отримують в нагороду - це перерізане горло і «честь» бути з'їденими. Вчені кажуть, що тварини здатні відчувати біль не менш гостро, ніж людина. А способи забою тварин сьогодні більш ніж жорстокі. Під час вбивства в кров тварини виділяються гормони страху, які здатні отруїти всю плоть. Ці гормони передаються потім людині, яка вирішила побалувати себе на обід ковбаскою. У зв'язку з цим багато вегетаріанці відмовляються носити одяг і користуватися продукцією, яка зроблена з натурального хутра і шкіри. Вони навіть відкидають всю продукцію, тестування якої проводилося на тварин.

Історія вегетаріанства почалася ще 5-6 тисяч років тому. Єгипетські жерці ділили їжу чисту і нечисту. До тушам мертвих тварин не можна було навіть торкатися, тому, як вони вважалися нечистими. Серед філософів давнини, яких можна назвати вегетаріанцями, слід виділити Зороастра, Будду, Платона, Сократа, Піфагора, Овідія, Гіппократа і Сенеку. Також вегетаріанського харчування віддавали перевагу такі видатні особистості, як Мікеланджело, Гете, Леонардо да Вінчі, Шиллер, Ніцше, Байрон, Горький, Шоу, Боб Марлі, Кафка та багато інших.

Слово «вегетаріанство» походить від двох латинських слів - vegetabilis і vegetare, які означають «рослинний» і «рости». Серед вегетаріанців часто трапляється і особливий їх вид - веганісти або вегеталісти. Адепти Веганізм відкидають будь-яку тваринну їжу, навіть молоко і яйця. Іншими словами, це максимально чисте вегетаріанство.

Взагалі на планеті Земля живе три види тварин: травоїдні, м'ясоїдні і ті, які харчуються овочами і фруктами. Вчені до цих пір так і не прийшли до єдиної думки, до якого виду варто зарахувати людини. На нашу типу травлення ми найближче до тих тварин, які вживають в їжу овочі, фрукти і горішки. Тобто, найближче до нас вегетаріанці-мавпи.

Не варто думати, що вегетаріанців в світі мало. На шлях очищення рослинною їжею в сучасному світі вирішили стати майже 800 мільйонів чоловік. Але суворі веганісти ризикують недоотримати необхідні речовини, якими людина постачає свій організм, споживаючи в їжу м'ясо. Саме тому нерідко лікарі вкрай негативно відгукуються про вегетаріанство. Більш терпимі представники медицини до так званого лактовегетаріанство, яке не виключає можливості споживання яєць і молока. Саме лактовегетаріанство дозволяє людині, виключити зі свого раціону м'ясо, забезпечити свій організм білком, кальцієм і вітаміном В12.

Що ж можна віднести до головних переваг вегетаріанства? Всі вегетаріанці виграють в плані здоров'я. Вони набагато рідше страждають від таких захворювань, як гіпертонія, діабет, проблеми з серцем, а також захворювання нирок і жовчного міхура.

Всі овочі і фрукти, які складають основу раціону кожного вегетаріанця, багаті мінеральними речовинами і вітамінами, підвищують імунітет і сприяють профілактиці раку. Рослинна їжа містить в собі фітонциди, які мають властивість пригнічувати процес гниття в кишечнику і покращувати функціональність шлунково-кишкового тракту. Рослинна їжа до того ж не тільки не містить убивчий холестерин, але і сприяє його активному виведенню.

До того ж загальновідомо, що вегетаріанці є найбільш освіченими і відповідальними в соціальному плані людьми. Якщо ви не вірите простих слів, то вам доведеться повірити вченим Університету Саутгемптона, які прийшли після багаторічних досліджень до наступних висновків: діти, які мають високий IQ, частіше за все виростають вегетаріанцями.

Що ж стосується м'яса, то цей продукт насправді дуже шкідливий. Найголовніша його небезпека полягає в тому, що м'ясо є концентратом холестерину. А це вже фактор ризику розвитку інфаркту міокарда та атеросклерозу. Крім усього іншого, м'ясо, перед тим як лягти в нашу тарілку, проходить переробку, в результаті якої воно стає дуже шкідливим.

Варто врахувати і той факт, що на багатьох м'ясокомбінатах в корм тваринам додають антибіотики, гормони, транквілізатори і інші синтетичні препарати. Всі ці речовини потрапляють згодом в людський організм. До того ж багато вчених вважають, що травна система людини не пристосована для того, щоб переварювати м'ясо. Аллен Карр впевнений, що м'ясо є сурогатом для людей. У людини дуже довгий кишечник, а м'ясо має властивість дуже швидко розкладатися. Тому необхідно враховувати і той факт, що м'ясо для людини може бути не менш небезпечно, ніж отрута.

Але не потрібно забувати і про підводні камені вегетаріанства. Повна відмова від м'яса загрожує дефіцитом заліза і як наслідок - анемією. Це вкрай згубно позначається на щитовидній залозі і обміні речовин. В результаті «м'ясної голодування» може розвинутися гастрит.

Виключаючи зі свого раціону рибу, вегетаріанець добровільно позбавляє себе джерела вітамінів, мінералів, білків і жирних кислот, які просто життєво необхідні для профілактики серцево-судинних захворювань.

Ось кілька порад початківцям вегетаріанцям.

Не слід ставати переконаним вегетаріанцем відразу ж. Перехід з плоті на траву повинен бути м'яким і поступовим. Потрібно обережно зменшувати частку м'яса і збільшувати кількість рослинної продукції в своєму раціоні. Дозвольте своєму організму самому в певний момент відмовитися від м'яса. Після того, як це станеться, ви раптом зрозумієте, що горішки з медом набагато смачніше котлети по-київськи.

Також не варто морити себе голодом. Слід пам'ятати про те, що вегетаріанство - це зовсім не дієта. Не варто виключати зі свого раціону яйця, молоко і рибу. А щоб компенсувати недолік тих речовин, які ви отримували раніше, вживаючи в їжу м'ясо, попийте перший час вітамінно-мінеральний комплекс. Слідкуйте за тим, щоб щодня їсти вівсянку, так як ця каша здатна повністю замінити м'ясної раціон.

А найкраще прислухатися до свого організму. Якщо він протестує проти м'яса, то вам сама дорога в «секту вегетаріанців». Ну, а якщо вегетаріанський спосіб життя доведеться вам не до смаку, ви можете в будь-який момент повернути все на круги своя і вгризтися зубами в соковитий кривавий стейк.

Автор: Олексій Грицай

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю