Усі новини

Трапезувати з розумом!

Трапезувати з розумом!

Має значення не тільки те, що ти їси. Те, як і де ти їси, може відігравати важливу роль в питанні підтримки ваги і здоров'я травної системи

Має значення не тільки те, що ти їси. Те, як і де ти їси, може відігравати важливу роль в питанні підтримки ваги і здоров'я травної системи.

Наші робочі місця, дивани, і навіть наші ліжка - це лише кілька прикладів місць, де миухитряється знаходити час для їжі в наших перевантажених графіках. Однак такі альтернативи обіднього столу - не найкращі, так як не всі місця для прийому їжі рівні. Багато з них можуть привести до набору ваги і проблем з травленням.

Нижче наводяться сім найгірших способів перекусити.

На кухні. Будучи прекрасним місцем для зберігання продуктів, кухня зовсім не підходить для прийняття їжі. Стоячи перед холодильником або плитою, "кусочнічая" під час приготування або сортування продуктів - все це додає неабияку кількість незапланованих і, найчастіше, непомічених калорій. Навіть перебування перед відром для сміття може змусити вас перехопити шматочок-другий. Коли ви прибираєте зі столу, в голову закрадається думка: "Шкода викидати всі ці курячі нагетси", і тоді влаштовуєте собі перекус.

На роботі. День на роботі може обернутися висококалорійним дійством, починаючи з безкоштовних пончиків під час ранкової наради і закінчуючи стаканчиком - іншим після роботи. Безкоштовні калорії швидко складаються в кілограми: пончик вранці - 200 ккал; пару жмень арахісу обійдуться в 117 ккал, що потребують 13 хвилин бігу для спалювання. Споживання їжі в офісі часто збільшується за рахунок відкритого доступу до безкоштовних солодощів. Дослідження показали, що ті, хто сидить ближче до страви з цукерками в офісі, схильні: а) є більше цукерок і б) недооцінювати своє їх споживання.

Поспіхом. Може, ви і встигнете до наступного наради, але якою ціною? Коли дослідники попросили групу учасників швидко з'їсти велику тарілку пасти, останні спожили 646 ккал за 9 хвилин! Ті ж, кого просили їсти повільно, спожили 579 ккал за 29 хвилин - на 67 ккал менше незважаючи на те, що вони їли додаткові 20 хвилин. Прийом їжі на бігу також пов'язують з нетравленням шлунка і печією.

Недостатнє пережовування їжі. Цілий ряд досліджень показали, що ретельне пережовування їжі несе подвійну користь: це сприяє травленню, запобігає утворенню газів, здуття живота і печії. Більш повільне, вдумливе прийняття трапези дозволяє отримати більше задоволення від смаку. Коли ви заковтує їжу швидко і великими шматками, їй важко потім перетравитися. Коли ж ви ретельно пережовуєте їжу, травним ензимам, що знаходяться в слині, простіше її розщепити. Скільки потрібно жувати? Близько 25 разів, поки їжа майже не досягне рідкого стану, в залежності від того, що ви їсте. Що ви втрачаєте, крім декількох секунд?

В ресторані. Їжа в ресторані не тільки стоншує гаманець, але і розширює ваши форми. Був виявлений зв'язок між частим відвідуванням ресторанів і високих рівнів ожиріння, надлишків жирової маси і індексом маси тіла. Дослідження показали, що люди, які харчувалися в ресторанах від 6 до 13 разів на тиждень, споживали в середньому 290 зайвих калорій в день, а також більше холестерину і жиру. Заощаджуйте собі калорії і пару доларів, поївши вдома.

Перед екраном. В незалежності від того, екран це телевізора або комп'ютера, бездумне жування по час подорожі по Інтернету або перегляду телевізійної програми веде до переїдання. Дослідження показали, що споживання їжі під час перегляду телевізора несе в собі ризик виникнення ожиріння, особливо серед дітей та підлітків. Є ще одна загроза: це веде до бездумного поглинання їжі і займає час, яке могло б бути витрачено на заняття, що спалюють жир.

Щоб тримати свої звички в харчуванні під контролем, необхідно уникати відволікаючих чинників. Їдете ви перед екраном телевізора, під час розмови по телефону, читаючи або на робочому місці, результат один - ви концентріруетесь на інший діяльності і не відчуваєте ні смаку, ні якості їжі. Краще рішення - найпростіше: приймайте їжу за обіднім столом.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю