Усі новини

Жири: новий погляд

Жири: новий погляд

Останнім часом ставлення до жиру у вчених починає повертатися на сто вісімдесят градусів. Виявляється, недолік жиру - це теж небезпечно!

Чи може в вашому раціоні бути занадто мало жирів? На жаль так.

Ось це новини! - скажете ви. Адже давно відомо, що жири шкодять здоров'ю! За ними тягнеться цілий хвіст хвороб - серцево-судинні, підвищений тиск, діабет і навіть рак. Але останнім часом ставлення до жиру у вчених починає повертатися на сто вісімдесят градусів. Виявляється, недолік жиру - це теж небезпечно! І можливі його наслідки - авітаміноз, сухість шкіри, ламкість волосся, екзема, псоріаз, облисіння і незаживление ран. Неприємна перспектива, нічого не скажеш!

Культуристи завжди ставилися до жиру, як до заклятому ворогові. Кому охота, щоб дорогоцінна мускулатура розпливалася і обростала жиром? Значить, треба вигнати його зі своєї дієти. Та й як джерело енергії, він не представляє особливої ​​цінності: на тренуваннях з обтяженнями м'язи черпають енергію з вуглеводів. У раціоні бодібілдера головні місця займають протеїн і вуглеводи, а жир не просто тулиться на других ролях, але часом і зовсім виводиться з гри. Так ось, експерти точно встановили: такий стан речей може призвести до великих неприємностей І культуристи тут - перші кандидати в "групу ризику".

Мало жиру - мало сили

Як з'ясували вчені, дієта з низьким вмістом жиру знижує витривалість і працездатність спортсменів. Досліди показали, що бігуни і футболісти куди швидше видихаються на тренуваннях, якщо їх "посадити" на дієту з 15% -ним вмістом жирів. Спортивні медики запевняють, що через брак жирів атлет може втратити більше 10% м'язової сили і енергії. До того ж помітно знизиться здатність до нарощування або збереженню м'язів. Коротше, знежирена дієта корисна тільки сердечникам. А якщо ви здорові і хочете тримати відмінну форму, таке харчування може пустити за вітром результати довгих тренувань. На думку експертів, в раціоні здорового бодібілдера жири повинні складати не менше 20-25 відсотків.

Такий поворот у поглядах здається несподіваним, якщо врахувати, як довго нас закликали (по-стіт (. Але проти наукових фактів, як то кажуть, не попреш: жири необхідні людині точно так же, як протеїн з вуглеводами. Без них не те що спортивної форми , а й здоров'я ніякого не буде - суцільні хвороби. З чим же це пов'язано?

Авітаміноз та інше

По-перше, [/b] знежирені продукти містять дуже мало необхідних вітамінів і мінеральних речовин. Нічого не поробиш: вітамін Е, кальцій, магній і ци нк наш організм отримує в основному з жирами. І людина, "сидячи" на пісної дієти, замість краси, сили і здоров'я може заробити важкий авітаміноз.

З іншого боку, коли жирів достатньо, організм починає виробляти більше корисних - речовин і менше шлаків. Наприклад, при нормальному харчуванні (30 відсотків жиру) в організмі спортсмена утворюється менше лактату (солі молочної кислоти), ніж при дієті з 15-процентним вмістом це значить? Лактат -метаболізму. Під час тренування його надлишок викликає почуття хворобливого печіння і змушує припинити вправи. Що й казати, не найкращий варіант. До того ж, багато жири зовсім не калічать, а лікують серцево-судинну систему. У крові атлетів, раціон яких містив тільки 15% жиру, виявилося менше ліпопротеїнів високої щільності (ЛВП) - так званого "хорошого" холестерину. Простіше кажучи, нізкожіровая дієта зводить до нуля всі щось корисне, що робить спорт для вашого серця. І "сердечні справи" у "постить" атлета йдуть не краще, ніж у ханурика, який ніколи не займався ні спортом, ні взагалі фізичною працею.

Словом, без жирів у вас і обмін речовин порушиться, і серце почне давати перебої Але і це ще не все.

[b] Удар по імунітету


Пісний раціон не тільки знижує витривалість, але й послаблює іммуннітет. У спортсмена, який тренується "до упору" і мало відпочиває, імунна система перенапружена. Ледь що - застуда, будь-які інфекції летять, як мухи на мед.

Ще один невеликий удар по імунітету - і ви, так би мовити, спеклися. Так ось, нізкожіровая дієта і є такий удар: вона прямо-таки підриває імунну систему. Зате при середньому вмісті жиру в раціоні (до 30%) імунітет відчуває себе прекрасно. Більш того: навіть 45% жиру йому анітрохи не зашкодять.

Як це пояснити? Відомо, що "винищувачами" будь-якої інфекції в організмі працюють білі кров'яні клітини - лейкоцити. Так ось, вчені з'ясували, що при харчуванні з 30% -ним вмістом жирів ці клітини розмножуються в крові швидше, ніж при низкожировой дієті. Додатково до цього, знежирене харчування знижує вироблення інтер-Лейкина 2 - протеїну, який відомий своїм іммуноукрепля-ющим дією.

Все це, звичайно, не так важливо, якщо ви тренуєтеся абияк і не особливо себе перевантажуєте. Але серйозний культурист, який працює з високою інтенсивністю, повинен допомагати своєму імунітету. І без оптимального вмісту жирів в раціоні йому ніяк не обійтися.

25-30% жиру - чи не забагато?

Якраз немає. Навпаки, для побудови м'язів жири особливо необхідні. Між іншим, для вироблення тестостерону та гормону росту організм використовує саме жири. Навряд чи варто пояснювати, яку роль відіграють ці гормони в справі набору "маси".

Перед турнірами, щоб краще "промальовувати" рельєф, культуристи намагаються зменшити прошарок жиру між м'язами і шкірою. Ця процедура називається "сушінням". Найжорстокіші дієти і зі строгим обмеженням жирів, на які йдуть атлети заради "знежирення" свого тіла, часто призводять до жахливих наслідків. Кільком професійним культуриста таке завзяття коштувало життя. Але насправді, кращий спосіб спалювання підшкірного жиру - вживання жирів в їжу! (Див. "Повернення до жирів").

А поки з'ясуємо, скільки жирів повинно бути в раціоні культуриста. Отже, колишній рецепт застарів. Тримати жир в рамках 15-20 відсотків - це значить створювати собі зайві труднощі, а потім їх героїчно долати. Адже при такому низькому кількості жиру ви просто не можете отримувати достатню кількість калорій. Звідси нестача енергії, дефіцит палива - і "пожирання" власної м'язової тканини. Так що доведеться "затикати пролом" додатковим прийомом протеїну і вуглеводів. Але пролом ця така велика, що ви будете змушені з'їдати колосальні обсяги білково-вуглеводної їжі. То чи не краще просто переглянути своє ставлення до жирів?

В Америці багато атлети вже перейшли на режим харчування з 25-30-відсотковим вмістом жиру. Ось що говорить Леслі Бонч, тренер по силовій підготовці: "Ми радимо нашим хлопцям тримати жири в раціоні на рівні 25%. Деякі протестують: мовляв, це багато, і" урізують "жир у себе в дієті. Але найсмішніше, що якраз вони-то і не можуть добитися хороших результатів! "

Повернення до жирів

Ви хочете "підсушити" мускулатуру і позбутися від підшкірного жиру? Як не дивно, але "пісна" дієта не допоможе досягти мети. Насправді, вам треба їсти побільше жирів! Вчені виявили: харчування з високим вмістом жирів дає сильний жи-росжігаюшій ефект. Повні люди, в раціоні яких більше жирів, спалюють власний жир куди швидше, ніж ті, хто споживає більше вуглеводів.

Звичайно, фізичні навантаження - важлива умова схуднення; на одній дієті далеко не заїдеш. Але при цьому враховуйте медичний факт: чим менше в дієті вуглеводів, тим активніше під час тренувань спалюється підшкірний жир!

Серйозний бодібілдер як би б'ється на два фронти - бореться з підшкірним жиром і нарощує м'язову масу. Останні дослідження показали, що саме високожирові харчування перешкоджає руйнуванню м'язів. При нестачі жирів організм починає отримувати енергію за рахунок м'язового протеїну -мишци пожирають самі себе. Високожирові дієта дає організму інше джерело енергії - і "маса" може рости без перешкод! Особливо ефективно поєднання такої дієти з ін'єкціями інсуліну і тестостерону.

Так що якщо ви дійсно хочете мати ідеальне здоров'я і класну мускулатуру, не відмовляйтеся від жиру. У помірних кількостях він вам не ворог, а найкращий помічник.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю