» » » Правильне харчування до, після і під час фізичних навантажень
Усі новини

Правильне харчування до, після і під час фізичних навантажень

Правильне харчування до, після і під час фізичних навантажень

Правильне харчування до і після фізичних навантажень не менш важливо, ніж сам факт фізичного навантаження
Останнім часом, все говорять про необхідність фізичного навантаження для підтримки здоров'я і лікування багатьох хронічних захворювань. Можна почути про це по телевізору, від лікаря, з журналів, газет, та й просто вийшовши на вулицю вранці або ввечері не важко помітити здійснюють свою денну ходьбу або пробіжку.

Правильне харчування до і після фізичних навантажень не менш важливо, ніж сам факт фізичного навантаження. Успіх спалювання жирів, поліпшення обміну речовин або побудова м'язів під час фізичних вправ багато в чому залежить від того, що і коли ви їли до і після тренування. І голодувати перед тренуванням або після не тільки не корисно, але й шкідливо.

До тренування

Якщо ви збираєтеся встати раніше і перед роботою зробити невелику зарядку, прогулянку або пробіжку, зазвичай немає часу для того, щоб засвоїти повноцінний щільний сніданок, але поїсти все-таки потрібно. Важливо пам'ятати, що яка б не була мета ранкового заняття спортом: зниження ваги, нормалізація цукру в крові у діабетиків, побудова м'язів, просто прогулянка для підняття настрою, без сніданку, організм після 8-10 годинного посту, просто не зможе витягти з тренування бажаного результату. Пропускаючи сніданок, ваш організм спалить під час тренування набагато менше калорій, ніж міг би, якби ви поснідали.

Сніданок може бути легким - фрукт, сухофрукти або стаканчик йогурту не пізніше, ніж за 20 - 30 хвилин до тренування. Займаючись спортом у другій половині дня, рекомендується пообідати приблизно за півтора дві години до тренування. Обід може складатися з салату і бутерброда з яйцем, туной, грудинкою або пастрами. Після більш щільного обіду рекомендується почекати близько 3 годин, перш ніж зайнятися фізичним навантаженням.

Прийом їжі перед заняттями спортом повинен включати складні вуглеводи такі як: цілісний, зерновий або житній хліб, різні види злаків, вермішель або картопля в поєднанні з білком таким як: м'ясо, риба, молочні продукти, яйця і звичайно ж овочі.

Бажано відмовитися від вживання перед тренуванням висококалорійної їжі з великим вмістом цукру. Така їжа швидко засвоюється, але знаходиться в ній глюкоза занадто швидко підвищує рівень цукру в крові і потім рівень цукру також швидко падає, залишаючи гостре відчуття голоду і втоми.

Складні ж вуглеводи забезпечують повільне стабільне надходження глюкози в кров, що підтримує довгу і продуктивну роботу м'язів і серця.

Під час тренування

Під час тренувань рекомендується пити воду або несолодкий чай. Пити потрібно обов'язково. За останніми дослідженнями достатню кількість води в організмі стимулює нормальний обмін речовин. Дотримуючись правильного режиму харчування, спалювання жирів під час тренування буде оптимальним.

Після тренування

Не менш важливим є те, що ви їсте після тренування. Зайве говорити, що, якщо по дорозі додому з тренажерного залу або вечірньої прогулянки ви купуєте собі порцію морозива або бурекас, що містять велику кількість жиру, то всі ваші зусилля практично відразу зводяться нанівець. Метаболізм залишається підвищеним через 1-2 години після тренування, розігріті м'язи просто вимагають палива.

Після тренування в організмі відкрито так зване тренувальне (анаболічний) вікно для споживання білків і вуглеводів (але не жирів). Все, що буде з'їдено в цей період, піде на відновлення м'язів і зростання м'язової маси. Прийнявши правильну їжу після фізичних вправ, ви допоможете організму накопичити м'язову масу натомість жирової.

Перше, що вашому організму потрібно після фізичних навантажень - це амінокислоти, білковий будівельний матеріал для м'язів, гормонів, нервів і т.д. Підвищена фізична активність виснажує резерв найважливіших амінокислот, і ви повинні його заповнити. Це має на увазі м'ясо, птицю, рибу, яйця, кисломолочні продукти або рослинні білки (соя). Друге, що потрібно вашому організму, - це трохи складних вуглеводів щоб заповнити дефіцит глікогену в печінці, таких як хліб (грубого помелу), крупи, корнфлекс. Не забувайте також пити достатню кількість води до і після фізичного навантаження.

Пам'ятайте, що якщо ваша задача отримати максимум ефекту при мінімумі витрат, вживайте правильну їжу до і після фізичних навантажень і результат не забариться себе чекати!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю