Усі новини

Як позбутися від харчової залежності

Як позбутися від харчової залежності

Багато говориться про шкідливі звички і дається рад по їх викоріненню, але дуже рідко згадується про харчову залежності
Багато говориться про шкідливі звички і дається рад по їх викоріненню, але дуже рідко згадується про харчової залежності , Яку можна сміливо віднести до розряду таких звичок. А це означає лише одне, позбавлятися слід і від такої залежності, а не тільки від куріння, ігроманії, Шопінгоманія і т.д. Адже харчова залежність штовхає нас до їжі навіть в ті моменти, коли ми зовсім не голодні, а їмо лише в силу звички.

Така поведінка не може не позначитися згубно на нашому здоров'ї і зовнішній вигляд. Адже їжа, навіть найсмачніша, здатна нам принести задоволення лише якийсь певний момент.

Залежні ви від їжі?

Якщо деякі з даних тверджень підходять до вас, то будьте обережні - можливо, у вас є залежність від їжі.

• Ви схильні до переїдання, навіть якщо знаєте, що це шкодить вашому здоров'ю, вашій самооцінці або соціального життя.

• Ви любите їсти на самоті і не любите ділитися улюбленою їжею.

• Ви їсте, поки не заболить живіт або поки не відчуєте дискомфорт.

• Час від часу або постійно ви відчуваєте, що вам потрібно їсти менше або поміняти принципи харчування. Багато людей періодично переїдають або «підсаджуються» на який-небудь продукт, і в цьому немає нічого страшного. Залежність починається тоді, коли ви відчуваєте, що якщо не будете себе стримувати, то втратите контроль над ситуацією і доведете її до абсурду.

• Вас дратує критика по відношенню до ваших харчовим пристрастям. Якщо ваш настрій псується, коли вам кажуть, що ви занадто багато їсте, це може свідчити про наявність харчової залежності.

• Ви їсте по ночах.

Позбутися від харчової залежності важко, але можна. Це трапиться тоді, коли ми підвищимо власну самооцінку, почнемо любити і цінувати себе гідно і не станемо призначати собі термінів, коли ми все-таки наважимося почати боротьбу із зайвими кілограмами.

Знизити потребу в їжі можна кількома способами, слід почати з питання до себе, чому і навіщо ми хочемо з'їсти що-небудь в цей момент? Можливо, звичайно, що ми і справді голодні, але ж може це всього лише можливість заглушити будь-які емоції або бажання. Якщо ви знайдете відповідь на це питання, то постарайтеся виконати бажання, але не замінити його зайвим шматком чогось смачного.

Якщо наше бажання поїсти викликано не почуттям голоду, то напевно ви знайдете в собі сили відмовитися від позапланового прийому їжі. Якщо ж ви займетеся спортом або чимось з ним схожим, за своїм бажанням, то ви відчуєте почуття задоволення, легкості і радості, а той, апетит, який буде нагуляний в результаті фізичних навантажень, не є поганим, адже це апетит, що називається - здоровий.

Постарайтеся позбутися від обмежень в чому-небудь, коли над вами не будуть тяжіти заборони, щодо чого-небудь, в тому числі і в їжі, то у вас відпаде необхідність в захисті від будь-яких загроз, як зовнішніх, так і внутрішніх.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю