Усі новини

Fast Food: швидка їжа або повільна смерть?

Fast Food: швидка їжа або повільна смерть?

Слово "фаст фуд" в нашій свідомості давно перетворилося з загальної назви в ім'я поріцательное. Отже, про цікаві моменти
Слово "фаст фуд" в нашій свідомості давно перетворилося з загальної назви в ім'я поріцательное. Все некорисні продукти ми тепер тавруємо цим словом.

Однак, фаст фуд - це, якщо хочете дослівно, їжа, приготована швидко, щоб вічно поспішає людина могла взяти її і з'їсти. Це не завжди 100% шкідлива їжа. Все залежить від ресторанної мережі. У даній статті я хочу висвітлити деякі цікаві моменти, що стосуються фаст фуду, що в них правда, а що вигадка людський.

В цілому можна сказати, якщо ви хочете мати гарний вигляд і бути здоровим, то їжте поза фаст фуду. Підтвердження цьому американська нація, яка, сидить на фаст фуді і тому є найповнішою нацією на планеті, 61% населення США страждає від ожиріння. Отже, про цікаві моменти

"Будь-який фаст фуд шкідливий для здоров'я і його слід уникати будь-яку ціну", це твердження я з задоволенням віднесу в розряд вигадок, так як, по-перше, не люблю категоричних тверджень "завжди" і "за всяку ціну", адже ситуації бувають різні, а, по-друге, не всі продукти з ресторанів швидкого харчування шкідливі, наприклад, салати зі свіжих овочів, або супчики, або м'ясо-гриль (саме гриль, а не смажене). Якщо ви потрапляєте в ресторан швидкого харчування, використовуйте просту стратегію: не беріть великі порції, відмовтеся від смажених продуктів і різних гамбургерів, замість газованих напоїв візьміть воду.

До речі, їжа швидкого приготування по-японськи (з урахуванням того моменту, що неквапливість в їжі у цій нації зведена в культ) - це суші-бар. Ви ж не вважаєте, дорогі читачі, що це шкідливо.

"Гострий соус" Taco Bell "може відчистити до блиску монетку". Це факт. Це відбувається тому, що входять до складу оцет і сіль викликають таку реакцію. Справа в тому, що дане твердження можна віднести до будь-якого соусу з кухні південних народів, ці компоненти там містяться в надлишку. Якщо даний факт вас лякає, то не їжте багато солі і намагайтеся уникати оцту.

"Картопля фрі - найбільш часто вживається овоч в Америці". На жаль, це незаперечний факт.

"Смажене курча по-кентукскі, він же" Kentucky Fried Chicken "був перейменований в KFC через те, що цей продукт складається не з курки, а з м'яса генетично модифікованих тварин". Вигадка. Це було зроблено, з метою прибрати з назви слово "fried" "смажений".

"У десерті МакФларрі з меню ресторану МакДональдс не міститься ні краплі молока". Це вигадка. Молоко там міститься. Просто чи залишається в цьому молоці щось корисне, це вже інше питання. Десерт МакФларі являє собою основу для коктейлю, ароматизований сироп і молоко. Все це зберігається в холодильній установці і через диспенсер при натисканні кнопки надходить в ваш стаканчик.

"Молочний коктейль з ресторану" Бюргер Кінг "містить водорості". Це вигадка. Хоча такі чутки мають під собою основу. У молочному коктейлі міститься загущувач карагенан, речовина, що отримується з червоної водорості карраген. Карагенан міститься в молочних коктейлях інших мереж живлення, а також в деяких інших напоях.

"Жінці вагою близько 64 кг. Потрібно йти пішки протягом 4 годин, щоб спалити калорії отриманий після поїдання Хардіс Фікбургер Монстр" Hardee's Monster Thickburger ". Це факт. Цей монстр у світі гамбургерів містить 1420 калорій, що еквівалентно двом бігмак і 5 звичайним гамбургерів. Якщо після цього Монстрбургера навернути ще й картопельки фрі, то вийде 2000калорій. Деякі люди стільки за день не з'їдають. Загалом, що тут можна порадити: "Біжіть від цього монстра в прямому і переносному сенсі!"

на цьому все. Сподіваюся, що факти про фаст фуді, ес Чи й не були дуже цікавими, то по-крайней мере, виявилися забавними.

10 відповідей про фаст-фуд

Яка їжа відноситься до категорії «фаст-фуду»?
.
Говорячи про небезпеки фаст-фуду, зазвичай в першу чергу мають на увазі заклади типу «Макдональдса» і йому подібних. Недалеко пішли від них і всілякі «Крихітки-картоплі», що продається на вулицях шаурма, хот-доги, млинці з начинками і тому подібна їжа. Сюди ж можна віднести і чіпси, всілякі сухарики, будь-які газовані напої та інші «дрібниці», якими ми зазвичай перекушувати на бігу. Це як мінімум. В реальності список значно більше. У цій же статті мова йтиме переважно про їжу а-ля «Макдональдс».

Чи правда їжу у фаст-фудівської закладах готують на якомусь особливо шкідливий жирі?

У більшості випадків це так. Справа в тому, що для приготування дуже багатьох страв тут зазвичай використовують тверді види маргарину з високим рівнем транс-ізомерів жирних кислот. Втім, такий тип просторової організації молекул жирних кислот характерний і для всіляких кремів в магазинних торах і тістечок. Так що, немає великої різниці, поїли ви в «Макдональдсі» або попили чай з покупними тортиком. Є вони і в деяких інших готових продуктах з високим вмістом тваринних жирів. Небезпека ж ці самі транс-ізомери представляють через те, що, наприклад, їх подвоєння в нашому раціоні збільшує ризик розвитку хвороб серця не менш як удвічі. Звичайно, пояснити божевільні на гамбургерах і картоплі фрі підлітку, чим він ризикує - це майже безнадійно. Але ось років в 30-35 задуматися про можливість проблем з серцем через цієї самої картоплі вже стоїть! До речі, у нинішнього молодого покоління, що виросло на фаст-фуді, в 30 років є шанс не просто задуматися про проблеми з серцем, але і вже почати «пожинати плоди» свого захоплення такий їжею.

Чи правда, що причина ожиріння американців пов'язана з їх любов'ю до «швидкої їжі»?

Ще як правда! І не тільки американців! Мода на фаст-фуд вже давно призвела до стрімкого збільшення кількості товстих французів, англійців і навіть японців. Причин такої ситуації дві. По-перше, середній обід в якомусь «Макдональдсі», як мінімум, покриває, а то і перевищує добову необхідність в калоріях (для дорослої людини це становить 1500-2500 ккал). Але ж, як правило, протягом дня ми їмо і щось ще. По-друге, подібне харчування порушує баланс гормонів, які відповідають за наше відчуття ситості. Тому ми можемо замовити, наприклад, величезний гамбургер, порцію картоплі, молочний коктейль, пиріжок, морозиво, колу і при цьому продовжимо відчувати себе голодними.

Чи справді в їжі з фаст-фуду містяться якісь наркотичні речовини, які змушують нас повертатися туди знову і знову?

Ну, з приводу якихось спеціальних наркотичних речовин - це навряд чи! Однак, не поспішайте радіти! На думку вчених, які вивчають вплив цієї їжі на організм людини, надмірне вживання містяться в ній жирів і цукру, веде до хімічної залежності, подібно наркотичної. Тобто постійне відвідування подібних закусочних викликає таку ж хворобливу залежність, як і куріння або вживання наркотиків. Захоплення гамбургерами, колою і смаженою картоплею досить швидко призводить до зміни хімічних процесів в мозку людини, що найчастіше і відбувається при кокаїнової або героїнової залежності. На користь цієї теорії говорить і той факт, що любителям фаст-фуду дуже складно, а часом і просто нереально повернутися до нормальної їжі і сісти на строгу дієту. Вони відчувають справжні «ломки», подібні до тих, від яких страждають бажаючі вилікуватися наркомани.

Чому цю їжу часто звинувачують в тому, що вона викликає гастрит, виразку і інші хвороби шлунка?

Перша причина дуже можливого виникнення від фаст-фудівської їжі гастритів, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, панкреатиту, запорів та інших подібних захворювань, аж до онкологічних - це поспіх, в якій її зазвичай їдять. В общем-то, на те вона і «швидка їжа», щоб поглинати її на бігу, толком не пережовуючи і не роблячи пауз. Ось тільки в результаті в шлунок потрапляють не подрібнені і не змочені слиною шматки. Результат - ті самі проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту. Є й друга причина появи у постійних відвідувачів фаст-фудів гастриту і виразки. І справа тут в шумі і гучної музики. Як з'ясували вчені, у людей, перекушувати в переповнених закусочних під шум і гам відвідувачів, в кілька разів посилюється небезпека подібних шлункових захворювань. Ті ж, хто під час їжі глушать шум плеєром, включаючи його на граничну гучність, також дуже швидко заробляють виразку або гастрит. Особливо цей «музично-шумовий акомпанемент» небезпечний для дітей і підлітків, чиї організми до нього особливо сприйнятливі.

Те, що «швидка їжа» може привести до ожиріння - знають всі, але іноді доводиться читати, що вона ще й негативно позначається на стані шкіри, волосся і взагалі на те, як людина виглядає. Чи не відноситься це просто до чергових страшилок?

На жаль немає. Справа в тому, що постійне харчування гамбургерами, хот-догами, картоплею і пиріжками викликає досить швидке порушення обміну речовин. Крім того, в цій їжі дуже багато холестерину, вміст вітамінів і харчових волокон знижено до мінімуму, а баланс між білками, жирами і вуглеводами не має нічого спільного з нормальним харчуванням. Підсумок усього перерахованого сумний не тільки для фігури, але і для зовнішності: така фаст-фудівська «дієта» дуже негативно позначається на стані волосся, позбавляючи їх блиску і еластичності, а також шкіри.

Чи правда, що гамбургер + кола набагато шкідливіше, ніж вони ж, але окремо?

Вся справа в тому, що запиваючи жирний гамбургер, хот-дог і картопля фрі крижаної колою або будь-яким іншим холодним газованим напоєм, ми здійснюємо величезну помилку. Шлунковий сік, розведений шипучою рідиною, перестає справлятися з переварюванням і без того важкої їжі. А через низьку температури вживається разом з гамбургером напою, що міститься в його начинці (біфштексу або сосиску) жир моментально застигає і лягає мертвим вантажем, збільшуючи в підсумку обсяг нашої талії ще більше.

Можна померти від фаст-фуду?

Якщо мова йде про зіпсованої або зараженої їжі, то померти можна від чого завгодно. Якщо ж говорити про, так би мовити, нормальному фаст-фуді, то померти ви звичайно не помрете, але здоров'я підірвете на корені. У вигляді ілюстрації варто навести приклад з 33-річним американським журналістом на ім'я Морган Спарлок, які вирішили перевірити, наскільки всі ці фаст-фудівської «ужастики» відповідають дійсності. Перед експериментом він пройшов повне медичне обстеження, яке підтвердило відсутність у нього будь-яких проблем зі здоров'ям. Потім він протягом місяця щодня, тричі на день харчувався в «Макдональдсі». Підсумок експерименту був сумний: 12 кг зайвої ваги, підвищення рівня холестерину в кілька разів, удвічі зросла небезпека інфаркту і практично «посаджена» печінку, що нагадує печінку закоренілого алкоголіка. І це при повній відмові від спиртного на весь час експерименту! Ще одним побічним ефектом стало, до речі, різке зниження сексуальних бажань і здібностей відчайдушного журналіста.

Чи правда, що фаст-фуд особливо небезпечний для дітей?

Так це так. Хоча саме діти і підлітки і є основними прихильниками їжі «хот-дог + кока-кола». Однак лікарі переконані, що для підростаючого покоління така їжа майже смертельно небезпечна, оскільки організм ще тільки формується, і те, яким він буде, дуже залежить від вмісту тарілки. Незбалансоване ж фаст-фудівське меню призводить до ожиріння, порушень в ендокринній і імунній системі, а це в свою чергу позначається на фізичному і розумовому розвитку в подальшому.

Скільки ж разів в тиждень (або в місяць) потрібно харчуватися фаст-фудом, щоб все описане вище стало реальністю?

Дієтологи сходяться на тому, що відносно безболісним для здоров'я можна вважати вживання їжі з класичного фаст-фудівського закладу один раз на місяць. Втім, деякі вважають, що і це занадто часто. Робіть висновки!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю