Усі новини

Що таке стрес, і з чим його їдять

Що таке стрес, і з чим його їдять

І теплі, і холодні дні оповиті сірими хмарами. Небо «придавило» нас до землі І ми поринули в стрес І ось навіть з'явилися ясні дні вже не можуть викликати радості
І теплі, і холодні дні оповиті сірими хмарами. Небо «придавило» нас до землі І ми поринули в стрес І ось навіть з'явилися ясні дні вже не можуть викликати радості і криків «Мороз і сонце!» - організм звик до стану пригніченості. Щоб відновити бадьорість духу, треба впоратися зі стресом.

Стрес (від англ. Stress - напруга) - неспецифічна реакція напруги живого організму на будь-який чиниться на нього сильний вплив. Засновник вчення про стрес Г. Сельє казав: «Стрес - це аромат і смак життя». І був абсолютно прав. Виявляється, під час стресу в організмі виробляються спеціальні гормони: адреналін, ендорфін і енкефалінів, здатні «розфарбувати» наше життя і наситити її яскравими відчуттями. Енкефалінів викликає негативні емоції (в разі, якщо життя знаходиться під загрозою) і знижує біль. А ендорфін - джерело позитивних емоцій, коли стрес сприяє здоровому станом організму, викликає розслаблення і ейфорію. Виходить, зі стресом зовсім не обов'язково боротися?

Взагалі, стреси потрібні кожній людині - інакше він стає безініціативною. Стрес - це своєрідний джерело енергії. Головне - не дати йому перетекти в тривалу фазу. Ворог людського організму - тривалий стрес. Зарубіжні дослідники визначили відсоток захворювань, пов'язаних з тривалим стресом. І він величезний - майже 90%.

Тривалий стрес знижує захисні сили організму, підвищує ризик розвитку цукрового діабету, раку, туберкульозу, завдає шкоди плоду, якщо жінка вагітна - всіх наслідків не перелічити. Вся справа в тому, що під час тривалого стресу організм не може перестати виробляти адреналін і енкефалінів, витрачаючи на це більшу частину запасів вітамінів С і В, цинку, магнію та інших мінералів. Це, в свою чергу, не дає нормально функціонувати нервовій системі, знижує розумову і фізичну активність.

Які продукти допомагають боротися зі стресом?

Мигдаль

Він багатий вітаміном B2 (рибофлавін), вітаміном E, магнієм, цинком. Вітамін В2 і магній беруть участь у виробництві серотоніну, який регулює настрій і допомагає протистояти стресу. Цинк здатний боротися з негативними ефектами стресу. Вітамін Е - антиоксидант, руйнує вільні радикали. Вживаючи в їжу навіть невелика кількість мигдалю, можна отримувати перераховані вище елементи, так як мигдаль містить велику кількість жирів.

Риба

У більшості видів риб містяться в повному обсязі вітаміни групи В, а саме, борці зі стресом - вітаміни В6 і В12. Вітамін В6 бере участь в синтезі гормону щастя - серотоніну. При нестачі В12 відбувається розвиток депресії.

Брокколі

У ньому містяться вітаміни групи В. Тут особливо важлива фолієва кислота. Вона допомагає знижувати стану панічного страху, неспокою, запобігає розвитку депресії.

Цільнозерновий рис і продукти, що містять незбиране зерно

Вуглеводи мають заспокійливу, що підвищує настрій ефектом. Тут необхідно зробити упор на продуктах з цільного зерна. Справа в тому, що вуглеводи з такого хліба або макаронів, довше засвоюються, надходять в кров поступово і їх дію на організм більш тривалий. Вуглеводи ж зі звичайного хліба або цукор є простими. Вони швидко засвоюються і викликають різкі скачки глюкози в крові, спади і падіння. А це не добре не тільки для настрою, а й для деяких фізіологічних функцій.

Морські водорості

У них містяться магній, пантотенова кислота, вітамін В2 (рибофлавін). Пантотенова кислота регулює нормальне функціонування надниркових залоз, що виробляють гормон адреналін. Недолік її викликає хронічну втому, схильність до інфекцій і різних захворювань.

Яловичина

У ній багато заліза, вітамінів групи В і цинку. Для зниження водействія жирів на організм можна використовувати нежирну яловичину і готувати її на грилі.

Чорниця

Багата антиоксидантами і вітаміном С. Як відомо, під час стресу запаси вітаміну С сильно виснажуються, тому їх необхідно заповнювати. Крім того, в чорниці є волокна, які допоможуть впоратися з розладами шлунка, що виникають під час стресу. Такими ж властивостями володіють смородина, полуниця і т.п. ягоди.

Молоко і сир

У них містяться вітаміни В2 В12 і антиоксиданти.

Мюслі

Містять вітаміни групи В, фолієву кислоту, вітамін С і волокна.

Якщо ви хочете добре себе почувати, необхідно не тільки включити в свою дієту вищеперелічені продукти, а й виключити певні найменування:

- кава, чай та інші, що містять кофеїн напої (можна пити зелений чай або чай-мате)
- смажену і жирну їжу.
- не старатися в вживанні білків тваринного походження. Все добре в міру. У великих кількостях білок викликає збільшення рівня, що викликають стрес гормонів, допаміну і норадреналіну.

А головне - пам'ятайте: не слід бігти від стресу - треба просто тримати себе в руках. Адже, в кінцевому рахунку, стрес - це не те, що сталося з нами, а то, як ми до цього поставилися.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю