Усі новини

Вітамінний раціон

Вітамінний раціон

Вітаміни - різні речовини, які містяться в їжі в мікроскопічних дозах, але без яких наш організм не може нормально існувати.
Незрозуміле нездужання, слабкість, втома до кінця зими відчувають багато. Одні лікарі запевняють, що винен нестача вітамінів в зимовій їжі. Інші - що до весни змінюється газовий склад атмосферного повітря. Треті - що не вистачає сонячного світла нашої нескінченної взимку. Однак у багатьох є ще одна маленька слабкість: саме з приходом весни ми починаємо пити комплекси полівітамінів. А які саме вибрати? Як їх правильно приймати? Чим вітаміни небезпечні? Чи немає протипоказань?

Вітаміни - різні речовини, які містяться в їжі в мікроскопічних дозах, але без яких наш організм не може нормально існувати. Перш люди багато фізично працювали і з'їдали до 5 кг різної їжі в день, тому що містяться в ній вітамінів цілком вистачало. Сьогодні фізично ми працюємо мало, їмо значно менше - вітамінів в звичайному раціоні бракує. А без них їжа засвоюється гірше, енергії у нас менше, хвороб більше, життя коротше. Наприклад, щоб отримати потрібну кількість вітаміну В2 з їжі, потрібно з'їдати по 150 г печінки або 800 г сиру в день!

Багато наших хвороби і проблеми викликані дефіцитом одного або декількох вітамінів. Сухість шкіри - нестача вітамінів С, В6 Н, А. Шкірні висипання - дефіцит В6 РР, А. Погані, слабке волосся - В6 Р, А. Нудота - недолік В1 В6. Зниження апетиту - А, В1 В2 В6 В12 Н. Безсоння - В6 РР. Сприйнятливість до інфекцій - С, А. Дратівливість і занепокоєння - С, В1 В6 В12 РР, Н. Проблеми із зором - А, В2 В6. Часті розлади шлунка - В12 РР, А. Часто і легко утворюються синці - дефіцит вітаміну Р. кровоточать ясна - не вистачає С, В6 РР.

Передозувати синтетичні вітаміни складно, потрібно дотримуватися рекомендацій. Природні - неможливо, за винятком двох: А і D. Першим можна отруїтися, пере печінки тріски, морського окуня, моржа, кита. Виникає сухість і свербіж шкіри, головний біль, лихоманка, нудота, блювота. При хронічному отруєнні - болі в суглобах і кістках, безсоння. При надмірному вживанні моркви або морквяного соку, в яких міститься багато каротину (провітаміну А), можливий ксантоз - забарвлення шкіри, білків очей в жовто-оранжевий колір. Якщо це епізод у біографії, то ксантоз не небезпечний, але якщо морквяним соком злоупотребять постійно, може постраждати печінка. Вітаміном D часом отруюються діти, яких лікують від рахіту. Виникає блювота, сильна спрага, судоми, зростає тиск, пульс стає рідкісним. При хронічному отруєнні можлива затримка розвитку.

У тих, хто постійно і безперервно п'є полівітаміни, підвищується ризик утворення каменів в організмі, встановили вчені Інституту геронтології Мінздоровсоцрозвитку РФ. Справа в тому, що солі сечі при будь-якої інфекції беруть участь в нейтралізації мікробів, покриваючи їх своїми кристалами. "Закристалізуватися" мікроби вже не можуть шкодити, їх залишається тільки змити і вивести геть. Полівітаміни - ті ж солі, вони атакують "прибульців", часом захоплюючи і змінені клітини самого організму. А їх змити не вдається - в нирці утворюється центр кристалізації, на ньому росте камінь.

Щоб уникнути ризику, вчені пропонують таку схему: приймати вітаміни 5-7 днів, потім на 2-3 дні збільшити споживання питної води до 2 літрів, частина її використовуючи для приготування відварів або настоїв сечогінних трав. Потім 5-7 днів відпочинку: ні вітамінів, ні зайвої рідини. Такий цикл повторити 3-4 рази, "промиваючи" нирки.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю