Усі новини

Секрети людей з міцним сном

Секрети людей з міцним сном

Як стверджують сомнологи (фахівці з питань сну), сон - це основа повноцінного життя, запорука здоров'я людини, його потрібно цінувати в будь-якому віці. Хочемо поділитися з тобою кількома секретами людей, які прекрасно висипаються і при цьому отримують велике задоволення
Більшість людей ставляться до сну, як чогось, про що не треба пам'ятати і приділяти особливу увагу: "Міцний сон, виспався - прекрасно! Безсоння - не біда, прийму снодійне!". Однак дуже важливо перетворити свій сон з простої необхідності в приємну і корисну. Адже від цього залежить продуктивність наступного дня, самопочуття, а також загальне здоров'я.

Психолог і сомнолог з центру інтегративної медицини університету Арізони Університету Рубен Найман заявляє: "Люди дивляться на сон, як на чергове рутинне заняття, як чистити зуби, наприклад. Для сучасних людей це щось на зразок боргу: на 7-9 годин відключатися від реальності. вони сприймають сон, як щось марне в сучасному світі ".

Однак не варто недооцінювати низька якість нічного сну. Накопичене недосипання здатне неабияк зіпсувати життя - перепади настрою, нездатність концентруватися на виконанні справ, загальне нездужання.

Але деякі люди змінили своє ставлення до нічного відпочинку. Для цих щасливчиків він - справжнє задоволення: піти раніше з вечірки, вимкнути телевізор і комп'ютер. Лягти спати вчасно і прокинутися бадьорим, повним сил і енергії.

Якщо ти в корені поміняєш своє ставлення до сну, то від цього тільки виграєш. Пропонуємо тобі кілька секретів людей, які прекрасно висипаються і при цьому отримують велике задоволення.

1. Вони дорожать своїм сном

Під час швидкого сну або REM-фази, відбувається підвищена активність головного мозку. Людський мозок здатний зібрати воєдино всі думки і ідеї так, як не зміг би це зробити в стані неспання. Професор Найман говорить, що вміння бачити сни несе величезне значення для пам'яті і творчості. Любителі сну впевнені, що сни мають велике значення і відображають наше підсвідомість. Вони намагаються усвідомлювати їх і запам'ятовувати. При цьому зовсім не обов'язково розгадувати сновидіння, хоча для багатьох це є захоплюючим заняттям.

2. Вони заздалегідь готуються до сну

Ці люди перед сном намагаються заспокоїтися, прибрати все, що може дратувати: телевізор, смартфон або планшет. Наприклад, Найман починає підготовку до сну з того, що о 22:00 вимикає світло. Це необхідно для того, каже вчений, щоб повністю налаштувати організм на відпочинок і позбутися від напруги і тривоги, розслабитися. Сомнологи порівнюють сучасних ділових людей зі швидкісним автомобілем або літаком. Відомо, що чим більше автомобіль розвиває швидкість, тим довше його гальмівний шлях. Та й літаку необхідна пристойна злітно-посадкова смуга. Правда, чим більш напруженими і активніше пройшов день, тим більше часу необхідно, щоб переключитися на відпочинок.

3. Для них важливо ранкове пробудження

Любити сон - значить цінувати і час приємною ранковою дрімоти. Прихильники цього способу життя намагаються подовше затриматися в ліжку і поступово перейти в фазу неспання. Випробувати поєднання сну, фантазій і неспання. Якщо ти боїшся проспати, і тобі потрібен будильник, постав ненав'язливу повільну мелодію. Важливо, щоб твоє пробудження було спокійним, без подразників.

4. У них активний день

Співзасновник мережі The Bed Time NetWork Ліза Меркурио розповіла, як захоплення спортом допомагає їй прекрасно висипатися. При всій своїй зайнятості і напруженості робочого дня, Ліза регулярно пробігає довгі дистанції. Вона насправді сильно втомлюється, долаючи кілька кілометрів. Саме фізична втома є відмінним стимулятором сну. Це допомагає жінці привести в порядок всі свої думки, які часто заважають швидко заснути.


5. У них є вірні помічники для міцного сну

Замість заспокійливих і снодійних засобів прихильники хорошого сну вживають аналог природного гормону мелатоніну. Справа в тому, що організм людини реагує на освітлення. Це заважає заснути. А оскільки у нас не завжди буває можливість засипати в темряві, то мелатонін є прекрасним помічником у вирішенні цієї проблеми. Цей препарат допомагає організму налаштувати біологічний годинник, підказує, коли пора спати.

6. Вони прощають собі порушення режиму

Не завжди виходить виконувати рекомендації, які допомагають добре виспатися. Вечірня чашка кави, захоплюючий фільм по телевізору, спілкування в мережі з друзями або тривожні думки можуть порушити твій сон. Однак не треба засмучуватися, одна безсонна ніч ніяк не вплине на твоє життя. Завтра просто постарайся лягти раніше або трохи поспати вдень. І все буде в порядку!


7. Сон для них - головний пріоритет

Чому ж більшість дорослих людей пізно лягають спати? Причина у відсутності часу для себе. Вдень - робота в офісі, ввечері домашні турботи. Ось і виходить, що часу на улюблене заняття практично не залишається. У цьому випадку доводиться 2-3 години витрачати на свої захоплення на шкоду сну. Постарайся збільшити час для себе за рахунок інших справ, трохи поміняти графік В результаті ти сядеш з ноутбуком або біля телевізора, наприклад, не в 22:00 а на пару годин раніше. Тоді до 22:00 ти зможеш лягти в ліжко і заснути.

Якщо у тебе є свої секрети міцного здорового сну, то поділися з нами!
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю