» » » Як поліпшити пам'ять і зробити мозок здоровішим?
Усі новини

Як поліпшити пам'ять і зробити мозок здоровішим?

Як поліпшити пам'ять і зробити мозок здоровішим?

Фахівці довели, що нейронні зв'язки в мозку можуть змінюватися - з'являтися, міцніти, слабшати, зникати. А щоб розум якомога довше залишався світлим - візьми на озброєння ці поради
Боротися зі стресами мозку дозволяє нейропластічності. Її ще називають гнучкістю розуму. Довгий час вважалося, що людський мозок - статична структура із заздалегідь визначеною кількістю нейронних зв'язків.

Зараз доведено, що нейронні зв'язки в мозку або навіть цілі ділянки можуть змінюватися - з'являтися, міцніти, слабшати, зникати.

Нейропластічності допомагає зберігати спогади, здобувати знання і навички, а також відновлює мозок після травм. Якщо вона втрачається або міцніють неправильні зв'язку, можуть розвинутися такі хвороби, як Альцгеймер, Паркінсон, депресія. Тренування гнучкості розуму є кращою профілактикою захворювань мозку.

Розповімо, що потрібно робити, щоб він став пластичнее, а ти - щасливішими.

Відпочивати

Здоровий сон дуже важливий. Під час нього мозок робить перезавантаження, формує і зміцнює зв'язки. Ночі без сну збивають цей процес, що неодмінно позначається на пам'яті, настрої, уваги.


Важливо вміти розслаблятися. Якщо відчуваєш, що мозок «кипить», відволікаючись: сфокусуйся на хорошому, почитай, послухай музику, помедитуйте, прийми ванну, або прогуляйся на свіжому повітрі. Все це допоможе зняти напругу і налаштуватися на сон.

Вчитися

Навчання прекрасно тренує мозок. Вивчати можна абсолютно все: мови, точні науки, творчість, опановувати новими сферами знань . Головне приділяти цьому увагу регулярно і повністю концентруватися. Тому сміливо можеш вибирати ту сферу, яка тобі цікава, могла б стати в нагоді в роботі. Тоді ти не тільки підсилиш нейропластічності, але і будеш отримувати задоволення від процесу.


Також фахівці рекомендують час від часу міняти руку, якою ти виконуєш основні дії. Так, правші корисно іноді пробувати писати або хоча б наливати чай лівою рукою, і навпаки.

Рухатися

Для формування нових нейронних зв'язків також важлива активність. Регулярні заняття в спортзалі, пробіжки, їзда на велосипеді, спортивні командні ігри і навіть прості прогулянки здатні зміцнити позитивні з'єднання в мозку, що посилить його несприйнятливість до стресів і депресії .


А якщо рухатися не тільки в межах звичної місцевості, а подорожувати , Нейронні зв'язки утворюються ще швидше. Адже під час подорожі ти отримуєш безліч нових вражень.

Отже, щоб зробити розум пластичнее, потрібно вести активне життя, вчитися новому і висипатися. В результаті твій мозок буде залишатися здоровим протягом усього життя.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю