» » » Поради, які допоможуть тобі завжди залишатися молодим
Усі новини

Поради, які допоможуть тобі завжди залишатися молодим

Поради, які допоможуть тобі завжди залишатися молодим

Щоб запобігти передчасному старінню життєво важливих органів і довше зберегти молодість, пропонуємо тобі ряд корисних і доступних рекомендацій
Сотні років тому тривалість життя людей була набагато більше, ніж у сучасної людини. На це впливає і стрімкий темп життя в стані постійного стресу, і неправильне харчування, і шкідливі звички, які здатні негативно вплинути на організм людини і тривалість життя .

І звичайно ж, в першу чергу, страждає головний мозок. Йому з віком стає все важче виконувати свої функції. Підвищується ризик виникнення такого важкого недугу, як хвороба Альцгеймера.

Щоб уникнути подібного, запобігти передчасному старінню життєво важливих органів і довше зберегти молодість, пропонуємо тобі ряд корисних і доступних рекомендацій.

1. Зміни свій харчовий раціон

Відомо, що здорове харчування корисно не тільки для зовнішнього вигляду і самопочуття, але і для мозкової діяльності. В першу чергу поміняй свої звички. Наприклад, заміни ранкову каву зеленим чаєм . Цей підбадьорливий напій містить менше кофеїну і багатий антиоксидантами, які благотворно впливають на клітини головного мозку.


Нехай твій денний раціон на 40-50% складається з овочів, зелені і фруктів . Постарайся звести до мінімуму вживання солоної, смаженої та копченої їжі. Звичайно, зовсім не обов'язково постійно їсти салати і каші. Фахівці-дієтологи прийшли до висновку, що середземноморська дієта , Яка дуже багата овочами, фруктами, рибою, морепродуктами і оливковою олією, сприяє оздоровленню клітин мозку і збереженню ясного розуму. І не забувай підкріплюватися будь-якими горіхами.

2. Регулярно займайся спортом

Фізична активність (біг, гімнастика, піші та велосипедні прогулянки, плавання) необхідна не тільки для того, щоб краще виглядати і скинути зайву вагу. Вона також сприятливо впливає на діяльність мозку. Доведено, що активні люди краще справляються з психологічними тестами, в яких треба швидко перемикатися з одного завдання на інше.


Аеробні навантаження підсилюють кровообіг, покращують пам'ять, а також стимулюють розвиток нових клітин мозку. При цьому з'являються нові нейронні зв'язки. Будь-яка фізична активність може замінити дозу антидепресантів. Вона допомагає впоратися з депресією і стресом. Фахівці настійно радять займатися будь-яким видом спорту як мінімум півтори години в тиждень (приблизно 20 хвилин в день) . Це необхідно для підтримки твого здоров'я і довголіття.

3. Тренуй пам'ять і розширюй свій кругозір

Для того, щоб твій мозок залишався молодим, необхідно навантажувати його всілякими завданнями і тестами. Справа в тому, що людський мозок здатний змінюватися. Завжди при бажанні можна змінити спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок. Це властивість людського мозку носить назву нейропластічності. Будь-яка розумова навантаження допоможе зберегти пластичність мозку, так як це сприяє утворенню нових нейронних зв'язків.


Дуже корисно вивчати яку-небудь іноземну мову, грати на музичних інструментах, малювати, а також переказувати прочитану книгу або переглянутий фільм. Тим самим, крім тренування мозку, ти ще й розшириш свій кругозір.

4. Постарайся висипатися

Під час сну відбувається не тільки відновлення всіх органів, але і процес очищення мозку. А для цього необхідно спати 7-9 годин.


Справа в тому, що в період сну глімфатіческая система очищає мозок від нейротоксинів, а також від бета-амілоїд і тау-білка, які і викликають хворобу Альцгеймера. Також уві сні відбувається процес очищення мозку від альфа-синуклеїну. Накопичення цієї речовини призводить до хвороби Паркінсона.

5. Веди активне соціальне життя

Відомо, що людина - це соціальна істота. Проте з віком люди починають менше спілкуватися між собою. Деякі люди ведуть самотній спосіб життя, вони більш замкнуті і підозрілі, частіше чекають загрози від незнайомців. Через те, що їх мозок відвикає від спілкування, незнайомці сприймаються, як якась небезпека. Але ж не тільки спілкування з родичами і друзями, але і нові знайомства сприяють зміцненню когнітивного здоров'я. У тих людей, які припиняють знайомитися і менше спілкуються, розумові здібності знижуються на 70% в порівнянні з більш товариськими людьми.


Психологи рекомендують протягом усього життя проводити більше часу з рідними, друзями і підтримувати нові знайомства. Також займатися улюбленою справою і пізнавати щось нове. У цьому випадку ти завжди будеш мати хорошу пам'ять і ясний розум.

Не можна заперечити, то, що всім нам хочеться зберегти молодість як можна довше. І, як ти тепер бачиш, для цього важливо дбати про здоров'я свого мозку. Поділися в коментарях, чи була корисна ця стаття і що допомагає саме тобі відчувати себе молодше?
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Лучшее за неделю